Anaheim – Nashville 1:6 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 2:4 (kon.) | Carolina – Florida 4:0 (kon.)
Seattle – Edmonton 2:7 (kon.) | Boston – Buffalo 3:4 (po pr.) | Columbus – Chicago 4:1 (kon.)
Vegas – Nashville 5:4 (po pr.) | Los Angeles – Philadelphia 2:4 (kon.) | Washington – Montreal 9:2 (kon.)

Kdo byl v brance?:
    Karel Vejmelka (ARI) – 30 zákroků, 5 OG, úspěšnost: 85,71 %, odchytal 60 min.
    Andrej Vasilevskij – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost: 90,32 %, odchytal 60 minut.

Česká stopa v zápase:
    Podle předzápasových predikcí dle očekávání se mezi tři tyče postavil český gólman –Karel Vejmelka. Dnes mu ale zápas moc nevyšel, i přesto, že jeho celek vedl relativně brzy 2:0.
    Slovenský zástupce v barvách Tampy Bay – Erik Černák nastoupil do posledního zápasu roku 2022 velmi stylově, neboť od trenéra dostal ice time 18:22. Dokonce nastoupil na 5 vteřin do jedné z početních výhod domácích. V zápase si připsal 3 střely, 2 hity, a také 2 zablokované střely soupeře.

Victor Hedman (TBL) – 0+3
    Nikita Kučerov (TBL) – 0+2
    Steve Stamkos (TBL) – 1+1 (02:08:51)

Je za námi klání, které začalo v roce 2022 a skončilo v roce 2023. Bylo velice bohaté na góly, neboť nám jich nabídlo hned osm. Vítězství však zaknihovala Tampa, hlavně díky famózní druhé třetině. Ve třtí třetině byly k vidění 3 góly. Nejprve síť rozvlnil na 4:2 domácí švédský bek – Victor Hedman. 2 minuty před závěrečnou sirénou korigoval na 3:5 z pohledu Kojotů Fischer. K vidění byla ještě jedna branka, která však nebyla uznaná, tato branka patřila hostům.

Celková střelba: 35 – 31

59:52
    Andrej Vasilevskij je přinucen pár vteřin před závěrečnou sirénou ještě k jednomu zákroku.

59:28
    Arizona se drží v útočné zóně.

58:50
    Andrej Vasilevskij byl nucen podržet kotouč pod lapačkou.

58:07
    Pozor! Branka neplatí, vstřelení kontaktního gólu předcházel ofsajd.

58:07
    Arizona právě vstřelila branku!
    Drama ale ještě pokračuje. CHRISTIAN FISCHER dostal luxusní přihrávku již k ležícímu Andreji Vasilevskemu. Fischer tudíž zakončil pod víko.

57:34
    Zaváhaní domácí obrany bylo velmi rychle napraveno, tudíž Arizona se do ničeho nedostala.

56:30
    Další vyhození domácích do středního pásma.

55:34
    Hedman založí další útok až zpoza branky svého celku.

54:11
    Dobrá přihrávka od Arizony na pravý kruh, dokud vystřelil levák parádní pumelici, kterou domácí Rus vyrazil.

52:13
    Icing hostů.

49:11
    Laurent Dauphin vyslal střelu, která byla ale bekem Tampy zblokovaná.

47:08
    Tampa se osvobozuje z vlastního pásma pouze odevzdáním kotouče do středního území.

46:45
    Velká šance po pravé straně hostů, domácí gólman má však kotouč ve své moci.
    44:26 Brandon HAGEL - 5:3

44:26
    Tampa právě vstřelila branku!
    BRANDON HAGEL využívá toho, že byl absolutně osamocen před hostující brankou a přesně zamířil již pátý kotouč za Karla Vejmelku a druhá přesilovka, která je využití pro Tampu. Asistence: Victor Hedman, Steven Stamkos.

Jakub Špaček

Branky a nahrávky: 11. Point (Kučerov), 31. Sergačjov (Point, Hedman), 32. Stamkos (Hedman, Kučerov), 39. Killorn, 45. Hagel (Hedman, Stamkos) – 7. Boyd (Keller), 7. Fischer (N. Ritchie, Hayton), 33. Bjugstad (Crouse)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Bogosian, Hedman (A), Sergačjov, Perbix, Černák, Cole – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Hagel, Cirelli, Killorn – Colton, Paul, Maroon – Perry, Bellemare, Naměstnikov.
    Trenér: Jon Cooper

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Chychrun, Gostisbehere, Välimäki, Moser, Nemeth, Stecher, J. Brown – Keller (C), Boyd, Schmaltz – Carcone, Bjugstad, Crouse (A) – N. Ritchie, Hayton, Fischer (A) – McBain, Kassian, Dauphin.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Hanson, Kozari – Daisy, Shewchyk