Florida – NY Rangers 3:5 (kon.) | Chicago – San Jose 2:5 (kon.) | Ottawa – Buffalo 3:1 (kon.)
Seattle – NY Islanders 4:1 (kon.) | Boston – Pittsburgh 2:1 (kon.)
Ottawa Senators
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Buffalo Sabres
Pondělí 02.01.2023, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (03:46:39)

Statistika
    Střely na bránu: 33 – 34 | Přesilová hra: 1/1 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 2.

Anton Forsberg (OTT) – 33 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1 %, odchytal 60:00.
    Craig Anderson (BUF) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8 %, odchytal 58:57.

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto zápasu nenaskočil žádný Čech ani Slovák.

1. Anton Forsberg (OTT) 33 zákroků, úspěšnost 97,1 %
    2. Tim Stützle (OTT) 2+0
    3. Jake Lucchini (OTT) 1+0

Je za námi dnešní utkání mezi Ottawou Senators a Buffalem Sabres. Body z dnešního klání bere celek z kanadské metropole, který zvítězil 3:1. Vyrovnané utkání nabídlo rozhodující situaci ve 32. minutě, kdy vrátil vedení zpět na stranu Senators svým premiérovým gólem v NHL Jake Lucchini. Definitivní stvrzenku na výhře domácích poté přidal druhou brankou v zápase Tim Stützle. Hrdinou zápasu byl i brankář Anton Forsberg, který si připsal třiatřicet úspěšných zákroků a svůj tým v klíčových momentech podržel.

Ottawa tak dokázala ukončit Buffalu jeho vítěznou šňůru, která se tak zastavila na čísle šest. Naopak pro Ottawu jde o první výhru v roce 2023, zároveň třetí z posledních pěti duelů a stoupá tabulkou nahoru. Šanci na další bodový zisk budou mít Senators v noci z úterý na středu, kdy hostí Columbus. Buffalo má možnost nastartovat další vítěznou sérii také v noci z úterý na středu, kdy hostí Washington Capitals.

59:42
    Velkou příležitost k navýšení skóre měl Batherson, z otočky však trefil pouze brusli Dahlina.

59:16
    Sabres nic nevzdávají, opět odvolávají Andersona a zkoušejí vytvořit ještě zápletku.
    58:49 Tim STÜTZLE - 3:1

58:49
    Ottawa právě vstřelila branku! Je zřejmě rozhodnuto! Po závaru před brankou se dokázal dostat k odraženému kotouči TIM STÜTZLE, který svojí druhou trefou v zápase navyšuje vedení Senators. Asistence: Thomas Chabot.

58:28
    Anderson míří pryč z branky, Sabres to zkoušejí se šesti hráči v poli!

57:59
    Mittelstadt se krásně uvolnil a našel v mezikruží Olofssona, kterého střelu bez přípravy kryje skvělým zákrokem Forsberg!

57:49
    Střela Girgensonse přizvednutá do ochranné sítě, vhazovat se bude po levici domácího brankáře.

57:29
    Bryson opět neudržel útočné pásmo, rozehrávat musí až Anderson.

57:04
    Sabres mají velký problém usadit se na delší čas v útočné třetině a čas se jim krátí.

55:59
    Perfektní práci odvedl Brady Tkachuk, který nevzdal napadání a dokázal za brankou obrat o kotouč Samuelssona. Domácí kapitán následně hledal před brankou volného Girouxe, který však v dobré pozici promáchl.

54:47
    Ránu Hamonica ihned po vhazování ještě tečoval těsně před Andersonem Pinto. Brankář Sabres byl však pozorný a včas sklapl betony.

54:42
    Kuriózní situace, Samuelsson při vysokém vyhození trefil kostku na ledem, hra je přerušena a vrací se před Andersona.

53:47
    Jen to zahučelo po ráně Tucha, kterou dokázal přizvednout na branku hlavnou Forsberg. Domácí tak drží stále jednobrankový náskok. Následuje komerční přestávka.

53:25
    Thompson nedokázal zpracovat kotouč po přihrávce od Skinnera, Sabres se vyhnali z pásma a domácí mohou tak střídat.

53:10
    Gambrell osvobodil svůj tým z tlaku soupeře pouze vyhozením na zakázané uvolnění, na led se vrací úderná formace Sabres.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 1. Stützle (Giroux), 32. Lucchini (Brassard, Giroux), 59. Stützle (Chabot) – 27. Girgensons (Samuelsson, Ljubuškin)

Ottawa Senators: A. Forsberg (Talbot) – Zub, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Bernard-Docker, Holden – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Lucchini, Gambrell, Kelly – Watson, Kastelic, Brassard.
    Trenér: D. J. Smith

Buffalo Sabres: C. Anderson (Luukkonen) – Dahlin (A), Samuelsson, Clague, Power, Ljubuškin, Bryson – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – V. Olofsson, Jost, Mittelstadt – Okposo (C), Krebs, Girgensons.
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Luxmore, MacDougall – Hughes, Murchison