Vítkovice – Pardubice 2:3 (po pr.) | K. Vary – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 3:1 (kon.)
Liberec – Olomouc 6:1 (kon.) | Kladno – Plzeň 3:4 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 2:3 (po pr.)
Sparta – Motor ČB 5:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 03.01.2023, 17:20 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 34. kolo

Zápas je u konce. Vítkovice vstoupily do utkání dobře, ještě před první přestávkou překonal Willa Půček a Krenželok, zatímco Stezka držel neprůstřelnost. Ve druhé třetině ale zvýšili hosté aktivitu, vytvořili si souvislý tlak a góly Davida Musila a Sedláka srovnali na 2:2. I když měly Vítkovice ve třetí části k dispozici dvě přesilovky, nedokázaly strhnout vedení na svou stranu i díky výbornému Willovi, a tak zápas dospěl k prodloužení. V něm si oba týmy vypracovaly šance, ale nakonec to jsou hosté, kteří slaví díky gólu Hyky výhru, balí si na cestu domů prémiový bod a zase o pár bodů odskakují vítkovickým v tabulce.
    Mějte příjemný zbytek večera, já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:11:29)

Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto!! Košťálek se bleskově dostal až k vítkovické brance, u ní přihrál TOMÁŠI HYKOVI, který svému týmu vystřelil prémiový bod – 2:3. Asistence: Jan Košťálek.

63:50
    Pardubický atak zastavuje odpískaný ofsajd.

63:25
    Lakatoš se rozjel do pásma, ale trefuje zadní mantinel.

63:00
    Hosté přenechávají kotouč soupeři a pomalu střídají.

62:28
    Domácí nahazují puk do pásma a střídají, Mueller se snaží narušit hostující rozehrávku.

62:05
    Pardubičtí se přesunují do útočného pásma.

61:51
    Gewiese s Chlánem nebyli v pásmu úspěšní.

61:36
    Vítkovice rozehrávají od své branky.

61:09
    David Musil zblokoval Bukartsovi před brankou hůl, puk míří za Willovu klec.

60:40
    Dynamo u domácí klece, Stezka dobře vykryl pokus Hyky.

60:14
    Dělovka z vítkovické hole končí na zadním plexiskle.

60:05

60:01

1/3 – 14:7
    2/3 – 9:16
    3/3 – 12:5

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 6. R. Půček (Dej), 15. L. Krenželok (Bukarts, Raskob) – 24. D. Musil (Říčka), 36. L. Sedlák (Hyka, T. Dvořák), 64. Hyka (Košťálek)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, J. Stehlík, Prčík – Berisha, Krieger, Mueller (A) – Bukarts, L. Krenželok (C), Lakatoš (A) – Fridrich, Chlán, Bernovský – R. Půček, Dej, Lednický.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Dynamo Pardubice: Will (Matěcha) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Kubíček – Říčka, Zohorna (A), R. Kousal (A) – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – T. Zeman, Poulíček (C), Vondráček – Štetka, A. Musil, Herčík.
    Trenér: Richard Král

Rozhodčí: Šír, Hribík – Lhotský, Svoboda

Diváci: 7 809