Colorado – Vegas 2:3 (kon.) | Anaheim – Philadelphia 1:4 (kon.)
Anaheim Ducks
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Philadelphia Flyers
Úterý 03.01.2023, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (06:37:33)

Statistika
    Střely na bránu: 29 – 33 | Přesilová hra: 0/5 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 10

Samuel Ersson (PHI) – 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6 %, odchytal 60:00
    John Gibson (ANA) – 29 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,9 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Samuel Ersson (PHI) 28 zákroků
    2. Travis Konecny (PHI)1+1
    3. Trevor Zegras (ANA) 0+1
    Kalifornie bude hodně oblíbenou destinací hokejistů Philadelphie, jenž zde zvítězili ve všech třech utkáních.

Philadelphia Flyers se tedy do Kalifornie bude hodně ráda vracet, protože zde dokázali zvítězit ve všech třech utkáních. Po skalpu San Jose a Los Angeles totiž Letci zvítězili i na ledě Anaheimu Ducks.

Ke své třetí výhře v Kalifornii vykročili hned v první třetině, ve které si vypracovali dvoubrankový náskok, jenž už poté jen kontrolovali. V závěrečné třetině Flyers ještě zvýšili na 4:0, když zpoza klece uspěl Laughton.

V poslední minutě utkání přišel o svou premiérovou nulu v NHL brankář Flyers Ersson, kterého prostřelil Strome, jenž tak domácím vystřelil alespoň čestnou branku. Philadelphia Flyers tedy ukončila svůj kalifornský trip výhrou 4:1 nad Anaheimem Ducks.

59:20 Ryan STROME - 1:4

59:20
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Pouhých čtyřicet vteřin dělilo Erssona od jeho první nuly v NHL, ale bohužel pro něj přichází branka Anaheimu. Zegras zpoza hostující klece poslal touš mezi kruhy RYANU STROMOVI, jenž následně využil dvou hostujících obránců, kteří clonili svému brankáři a střela domácího hráče prošla až do sítě. Asistence: Trevor Zegras.

58:58
    A další nebezpečná střela Comtoise, která skončila ještě na některém z bránících hráčů Philadelphie.

58:18
    A tak jsem mu to málem zakřikl, když se domácí dostali do velké příležitosti, avšak brankáře Philadelphie zachránila branková konstrukce.

57:51
    Do konce utkání už nám zbývá jen pár momentů, a vypadá to tak, že by si brankář Philadelphie Ersson mohl připsat svou první nulu v NHL!

57:00
    Hayesovi se podařilo dostat puk do rohu kluziště na Laughtona, který si to poté namířil k bráně Anaheimu, ale u tyče nevyzrál na Gibsona.

55:48
    Vaakanainen nahrával na modré Benoitovi, který se do kotouče chtěl pořádně opřít, jenže jej vůbec netrefil dobře.

55:33
    Ani další přesilová hra Kačerů tedy první branku domácích nepřinesla. Anaheim se navíc při svém dalším útoku dostal do ofsajdu.

54:59
    Terry se parádně uvolnil až k bráně Philadelphie, jenže odtud nepochopitelně nahrával zpět McTavishovi, který jeho pas očividně neočekával a puk letí do středního pásma.

54:15
    Gibson musí za svou klec, kam Philadelphia vyhodila kotouč.

54:00
    Philadelphii se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

53:33
    Klingberg dokázal dostat kotouč na Stroma, jenž to měl přes ruku, takže ještě dopřál čas na přesun Erssonovi, který jeho následnou střelu chytil svou lapačkou.

53:15
    Anaheim si ještě zahraje přesilovou hru, protože na trestnou lavici míří James van Riemsdyk (PHI), jenž si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 60. R. Strome (Zegras) – 8. Farabee (N. Cates, Konecny), 11. Frost (York, Farabee), 23. Konecny (Hayes, N. Cates), 49. Laughton (Hayes)

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Fowler, Kulikov, Benoit, Klingberg, Vaakanainen, Shattenkirk, Beaulieu – Henrique, Zegras, Terry – Vatrano, R. Strome, Silfverberg – Comtois, McTavish, Leason – Carrick, Jays. Megna.
    Trenér: Dallas Eakins

Philadelphia Flyers: Ersson (Sandström) – Ristolainen, Provorov, DeAngelo, Sanheim, Braun, York – Tippett, Frost, J. van Riemsdyk – Konecny, N. Cates, Farabee – Allison, Laughton, Hayes – MacEwen, P. Brown, Deslauriers.
    Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: McCauley, Hebert – Apperson, O´Quinn

Diváci: 13 600