Modré Krídla – Trnava 4:5 (po pr.) | Skalica – Martin 5:2 (kon.) | Humenné – Topoľčany 1:3 (kon.)
Pov. Bystrica – Vlci Žilina 1:2 (po s.n.) | Levice – Brezno 4:5 (0:1 po s.n.) | Dubnica – Žiar nad Hronom 3:1 (kon.)
HK Skalica
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
HK VITAR Martin
sk Středa 04.01.2023, 17:00 • Hant Arena, Skalica • 1. liga (SR) • 27. kolo

Máme tu koniec zápasu. Skalica víťazí pomerom 5:2. Záhoráci v prvej tretine strelili dva góly v priebehu 22 sekúnd. Ďalšie dva rýchle góly pridali v druhej tretine v priebehu minúty a päť sekúnd sa dostali do vedenie 4:0. Martin v 39. minúte znížil a ďalší gól pridali v tretej tretine. Skalica si vedenie už postrážila a skóre uzavrel Lukáš Kuba do prázdnej brány. Martin utrpel tretiu prehru za sebou. Domáci sa touto výhrou bodovo dotiahli práve na Martin a ďalší zápas ich čaká už v piatok na domácom ľade privítajú Topoľčany. Martin takisto v piatok privíta na svojom ľade Modré Krídla Slovan.
    Ja Vám prajem ešte pekný zbytok večera. (19:24:14)

59:28
    Skalica dala gól!
    Domáci triafajú prázdnu bránu. LUKÁŠ KUBA získal puk a bekhendom zakončuje zo stredného pásma.
    Bez asistencie

58:30
    Zakázané uvoľnenie domácich. Martin má buly v útočnom pásme.

57:58
    Martin to skúša v šestici. Nevyšiel im prechod cez modrú čiaru a je s toho postavenie mimo hru.

56:25
    Lahtinen sa ocitol sám pred Bernátom. Bernát vytiahol výborný zákrok betónom.

56:00
    Postavenie mimo hry domácich.

54:37
    Vidovič vytečoval strelu Bobčeka na ochrannú sieť.

54:18
    Hujsa vyskúšal strelu s ľavej strany, Valluš má puk v náručí.

51:51
    Domáci oslabenie ubránili a hrajú v plnom počte.

50:26
    Krásna akcia hostí. Lahtinen mal pred sebou odkrytú bránku ale puk trafil brániaceho domáceho hráča.

50:00
    Jombík vyhadzuje do stredného pásma.

49:51
    Vylúčenie v tíme HK ESMERO Skalica:
    Landrigan – 2 min., hákovanie.

48:53
    Martin bol nasťahovaní v útočnom pásme. Domáci sa oslobodzujú za cenu zakázaného uvoľnenia.

46:38
    Bobčekove nastrelenie zo stredného pásma zachytáva Bernát a rozohráva na svojho obrancu.

45:47
    Druhé zakázané uvoľnenie Martina v priebehu pár sekúnd.

45:19
    Chybná rozohrávka Martina. Jeden s domácich sa dostal k zakončeniu tesne pred Vallušom ale ten si s týmto pokusom poradil.