Třinec – Litvínov 3:2 (po pr.) | Motor ČB – Vítkovice 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 7:3 (kon.)
Pardubice – K. Vary 7:4 (kon.) | Olomouc – Kladno 6:2 (kon.) | Sparta – Liberec 2:5 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:2 (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 06.01.2023, 17:00 • Werk arena, Třinec • Tipsport extraliga • 35. kolo

Pokud jste zápas sledovali prostřednictvím našeho textového online přenosu, děkuji za pozornost. Třinecká redakce se z Tipsport extraligy přihlásí hned v neděli 8. ledna 2023, kdy se ve Werk areně od 17:20 hodin odehraje zápas HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň. Do té doby pěkný víkend! (19:49:38)

Nejlepší hráči utkání: Marko Daňo – Andrej Kudrna

Když už se zdálo, že zápas najde rozhodnutí až v nájezdech, protože prodloužení moc šancí nepřineslo, přišla samostatná akce Andreje Nestrašila. Ten převzal puk od Voženílka ve vlastním pásmu a najel až do zakončení v útočné třetině. Nakonec tedy Oceláři berou dva body a Litvínov jeden.

64:04 Andrej NESTRAŠIL - 3:2

64:04
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinečtí vyhráli buly v útočném pásmu, ale Voženílek zacouval s pukem až do vlastní třetiny. Tam kotouč předal ANDREJI NESTRAŠILOVI, který projel až do zakončení v útočném pásmu a prostřelil litvínovského brankáře střelou k tyči. Asistence: Daniel Voženílek. Konečný stav utkání 3:2.

63:44
    Možná nejnebezpečnější zakončení v prodloužení. Domácí si vyměnili puk v útočné třetině a z mezikruží zakončoval Hudáček. Godla kryje.

63:31
    Abdul zakončoval z pravého kruhu, ale Mazanec puk vykopl. Jeřábek získal puk, ale spoluhráči mu jdou střídat.

63:10
    Hosté se do protiakce nedostali, ale drží puk ve vlastním pásmu.

62:46
    Marcinko zatáhl puk do útočného pásma a dal do strany Růžičkovi. Ten ale prováhal příležitost zakončit a jezdí v útočném pásmu.

62:20
    Kudrnovu nepřesnou přihrávku sbírá Mazanec s Marinčinem a domácí rozjíždí akci od vlastní branky.

62:07
    Předal puk za sebe Hrehorčákovi, který šel do zakončení. Trefil ale střed branky, který pokryl Godla.

62:00
    Domácí drží puk a něco se snaží vymyslet Marinčin.

61:47
    Jaks dal za sebe Sukeľovi a následně neudržel nohu na modré čáře. Pískán ofsajd.

61:08
    Estephan objel v útočném pásmu Daňa, ale pak nenahrál přesně do strany. Obě trojice střídají.

60:54
    Hosté vyhráli buly a akci rozjíždí Kudrna.

60:44
    Růžička se tlačil před Godlu, ale v brance skončil hostující brankář. Hosté následně vyhazují na icing.

60:25
    Stránský skončil s pukem v rohu a dvojice Růžička – Marcinko získala puk a domácí aspoň částečně vystřídají.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 5. Daňo (Nestrašil, Zahradníček), 7. Daňo (Hudáček), 65. Nestrašil (Voženílek) – 11. Sukeľ (Hlava, Š. Stránský), 43. Kudrna (D. Zeman, Estephan)

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Havránek, J. Jeřábek, Jaroměřský, Čukste, Zahradníček – M. Růžička (C), Marcinko (A), Voženílek – Daňo, Hudáček, Nestrašil – Hrehorčák, Roman, Chmielewski – Kurovský, Dravecký (A), Buček – Hrňa.
    Trenér: Zdeněk Moták

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – D. Zeman, Zile, Wesley, Freibergs, Jaks, Demel (A), Strejček – Zdráhal (A), Sukeľ (C), Š. Stránský – Hlava, Gut, Kudrna – Abdul, Estephan, Straka – Chalupa, Jurčík, Šalda.
    Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Hradil, Stano – Gebauer, Synek

Diváci: 4 571