Třinec – Litvínov 3:2 (po pr.) | Motor ČB – Vítkovice 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 7:3 (kon.)
Pardubice – K. Vary 7:4 (kon.) | Olomouc – Kladno 6:2 (kon.) | Sparta – Liberec 2:5 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
7:4 (4:0, 0:3, 3:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 06.01.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 35. kolo

To už je ode mě vše, loučím se s Vámi a budu se těšit u dalších přenosů. (20:31:51)

V dnešním velice gólově štědrém a divokém kole nakonec vítězí domácí Dynamo, které soupeře přestřílelo 7:4. Po první třetině to vypadalo poměrně jednoznačně, ale ve druhé třetině se hosté po zásluze vrátili do hry a snížili na rozdíl jediné branky. Ve třetí třetině ale zkompletoval hattrick Tomáš Vondráček, který výrazně pomohl k vysoké výhře 7:4.

Celkový počet střel na bránu: 39:19

Nejlepšími hráči jsou dnes vyhlášeni vícególový střelci – na straně domácích Tomáš Vondráček, za hosty Jan Hladonik.

59:11 Tomáš VONDRÁČEK - 7:4

59:11
    Dynamo právě vstřelilo branku! Hosté se moc v šesti neohřáli a naopak musí ještě zkousnout sedmou branku v jejich síti! Lukáš Radil krásnou přihrávkou přes dva hráče vybídl k zakončení TOMÁŠE VONDRÁČKA, jenž trefil nejlépe, jak mohl a zaznamenává hattrick – 7:4! Asistence: Lukáš Radil a Tomáš Zohorna

58:56
    Dynamo je na puku v pásmu, Hamalčík se ale stačil do brány vrátit.

57:55
    Není na co čekat, hosté jsou bez brankáře v šesti hráčích.

57:55
    Hosté si berou oddechový čas.

57:42
    Hosté jsou sice na puku, ale Sedlák už je také zpět ve hře.
    56:40 Tomáš VONDRÁČEK - 6:4

56:40
    Dynamo právě vstřelilo branku! Poskakující puk na modré čáře nedokázal obránce zkrotit a nedokázal ani zastavit TOMÁŠE VONDRÁČKA, který v úniku přesnou střelou mezi betony překonal karlovarského brankáře – 6:4! Bez asistence

56:20
    Jan Kolář vyhazuje.

55:42
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Lukáš Sedlák – 2 min., podrážení.

54:36
    Koblasova střela vypadla Willovi z lapačky, ale další nebezpečný pokus na hostující straně nepřišel.

54:11
    Robert Kousal si lehce hodil puk před obránce a jeho bekhend musel Hamalčík vytěsnit betonem mimo.

53:44
    Paulovič nepřesnou nahrávkou odevzdává puk druhé straně.

52:50
    Adam Musil přenáší hru na Říčku, který to má k puku opět trochu dál.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 5. Zohorna (Čerešňák, R. Kousal), 6. Vondráček (Říčka), 13. Vála (Hrádek, Paulovič), 18. Hrádek (R. Kousal), 43. L. Sedlák (T. Dvořák, Říčka), 57. Vondráček, 60. Vondráček (Radil, Zohorna) – 22. Hladonik (Kofroň, Rachůnek), 23. Redlich, 28. Hladonik (Juusola, Havlín), 46. O. Beránek (Koblasa, Černoch)

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, J. Kolář (A), Vála, Hrádek, Chabada – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – Říčka, A. Musil, Vondráček – Paulovič, Poulíček (C), Rohlík.
    Trenér: Richard Král

HC Energie Karlovy Vary: Habal (21. Hamalčík) – Huttula, Pulpán (A), Stříteský, Bartejs, Dlapa, Havlín, Rulík – Koblasa, Černoch (C), Kohout – Rachůnek (A), Gríger, Koffer – Juusola, Hladonik, Kofroň – Redlich, Jiskra, O. Beránek.
    Trenér: David Bruk

Rozhodčí: Jeřábek, Pilný – Axman, Rampír