Philadelphia – Arizona 6:2 (kon.) | Montreal – NY Rangers 1:4 (kon.) | Carolina – Nashville 3:5 (kon.)
Toronto – Seattle 1:5 (kon.) | New Jersey – St. Louis 3:5 (kon.) | Columbus – Washington 2:6 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 4:2 (kon.) | Vancouver – Colorado 4:2 (kon.) | Vegas – Pittsburgh 5:2 (kon.)
Los Angeles – Boston 2:5 (kon.)
Vancouver Canucks
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Colorado Avalanche
Pátek 06.01.2023, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

A to je ode mě vše, děkuji za pozornost, přeji dobré ráno, hezký den a příště na počtenou. (06:52:13)

3. Collin Delia (VAN) 29 zákroků, úspěšnost 93,5 %

Závěrečná část byla velmi dramatická, hosté se vehementně snažili dosáhnout vyrovnání, v závěru zkusili zariskovat při hře bez brankáře, avšak to se jim nevyplatilo, domácí pojistili své vedení čtvrtým gólem, pak sice ještě čelili tlaku, ovšem skóre se už neměnilo. Vancouver tak otočil z 0:2 na 4:2.

59:57
    Nejspíš poslední zákrok zápasu, Collin Delia ještě musel tři vteřiny před závěrečnou sirénou zacelit prostor u své levé tyče a tvrdou ránu schoval do výstroje.

59:35
    Laviny to ještě nevzdávají a tlačí, snížit se jim však nedaří.

59:00
    Branka Colorada však zůstává nadále prázdná.
    58:24 J. T. Miller - 4:2

58:24
    Vancouver právě vstřelil branku!
    O vítězi je zřejmě rozhodnuto, risk se hostům nevyplatil. Domácí vyrazili do přečíslení, ve kterém J. T. MILLER obdržel přihrávku mezi kruhy a zcela sám před prázdnou bránou nezaváhal.
    Asistence: Elias Pettersson a Oliver Ekman-Larsson.

58:02
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:44
    Hosté to už nyní zkoušejí bez gólmana.

57:44
    Darren Helm měl na hokejce vyrovnání, tváří v tvář brankáři však střílel jen do jeho výstroje.

57:06
    Artturi Lehkonen střílel z ostrého úhlu na pravé straně, puk si cestu do sítě nenašel.

56:45
    Domácí vyhazují do útočného pásma a nutí soupeře se pro puk vracet, čímž získávají čas a hostům ubývají síly.

55:50
    Hosté zachytili puk ve středním pásmu, poměrně dlouho se nepřerušovalo.

55:12
    Travis Dermott nedosáhl na prudkou přihrávku v útočném pásmu, což byla pro něj škoda, neboť by mohl střílet z dobré pozice.

54:16
    Moc toho v posledních minutách k vidění není, domácí brání svůj těsný náskok a daří se jim to.

53:47
    Střela od modré až k domácímu gólmanovi nedoputovala.

52:45
    Hosté musí začít ze své třetiny, čas se jim krátí, ale stále jej zbývá dost.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 34. Kuzmenko (Michejev, Ekman-Larsson), 36. Kuzmenko (E. Pettersson, Bear), 36. Boeser (Horvat), 59. J. Miller (E. Pettersson, Ekman-Larsson) – 19. Rantanen (Makar, Lehkonen), 22. Girard (Englund, Newhook)

Vancouver Canucks: Delia (S. Martin) – Bear, Q. Hughes, T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Dermott – J. Miller (A), E. Pettersson, Kuzmenko – Boeser, Horvat (C), Michejev – Lockwood, Dries, Garland – Lazar, Studnicka, Joshua.
    Trenér: B. Boudreau.

Colorado Avalanche: Georgijev (J. Johansson) – Makar (A), D. Toews, E. Johnson, Girard, B. Hunt, Englund – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Malgin, Compher, Newhook – L. O'Connor, Meyers, Cogliano – Kaut, Helm, MacDermid.
    Trenér: J. Bednar.

Rozhodčí: M. Markovic, G. Rank – S. Cherrey, A. Smith

Diváci: 18 706