Česko – Kanada cz 2:3 (po pr.)
HC Sparta Praha
1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
HC Škoda Plzeň
Pátek 06.01.2023, 17:30 • Malá sportovní hala, Praha 7–Bubeneč • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 9. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (19:35:15)

Malá sportovní hala hlásí dohráno! Sparta ve třetí třetině ztratila vyrovnaný souboj s Plzní a po tříbrankové smršti hostujícího celku otevírá nový rok porážkou. Indiáni v posledních dvaceti minutách otočili skóre, hubený náskok poctivě bránili až do závěrečných sekund a v hlavním městě dnes vítězí zaslouženě.

59:48
    Indiáni vyhazují jeden kotouč za druhým, závěr duelu mají plně pod kontrolou a kráčí za výhrou.

59:05
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Máme rozhodnuto, všechny body z dnešního střetnutí poputují na západ Čech! Opuštěnou domácí klec z velké vzdálenosti trefuje SEBASTIÁN PAVLÁK – 1:3! Asistence: Antonín Klatovský.

58:17
    Max Kogler se do brankoviště nevrací, Pražané hrají vabank s prázdnou klecí!

58:17
    Oddechový čas pro tým HC Sparta Praha.

58:17
    Situace se pro hosty komplikuje! Matyáš Beran (PLZ) v rohu zašlapoval puk, za což dostává menší trest. Spartě se otevírá možnost hrát šest na čtyři.

58:06
    Kogler už pokukuje po domácí střídačce, prozatím ale zůstává v brankovišti. Sparťané jsou stále v pěti, odvolat svého gólmana ještě nehodlají.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:42
    Indiáni si jdou za tříbodovým vítězstvím, precizně brání a likvidují všechny sparťanské výpady.

57:00
    Zakončení z pravé strany teď proletělo kolem vzdálenější tyče domácí svatyně, Sparta si bere odražený kotouč na své hokejky a jde dopředu.

56:40
    Zakázané uvolnění vrací hru před Maříka, Sparta má šanci se usadit v ofenzivní třetině.

56:00
    Byakov za svou brankou sice zastavil Holubce, ten ale stihl na poslední chvíli pryž předat jednomu ze svých spoluhráčů. Plzeň se drží před Koglerem.

55:36
    Hosté si ve své obranné třetině počínají zkušeně, napadající protihráče k ničemu nepouští a během několika sekund je vždy oddělí od kotouče.

54:47
    Sparta vyhrála bitvu o puk za Koglerem a znovu ho vyváží daleko od svého brankoviště.

54:17
    Hrubý se na kruhu neúspěšně pokusil obehrát Černého, který jej připravil o puk a rozehrál ho vpřed.

Dnešní utkání sleduje 73 diváků.

53:38
    Maskovaný muž v plzeňském brankovišti byl znovu ve střehu, hra je na malou chvíli přerušena.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 20. Marek (Hrubý, Janský) – 46. Prošek (Makovec, Pittr), 51. Matějka (Pavlák), 60. Pavlák (Klatovský)

HC Sparta Praha: Kogler (Vedral) – Cichoň, Janský, Marton (A), Mack, Hašek, Byakov, Malínek – Bolocan, Poláček (C), Adamec, Hlinka, Netušil, Trachta, Marek, Novotný, Žemlička (A), Hrubý.
    Trenér: František Ptáček.

HC Škoda Plzeň: Mařík (Pavlis) – Kocek, Tolar, Prošek, Holubec, Černý, Skala (A), Kamas – Pittr (C), Makovec (A), Matějka, Pavlák, Úbl, Klatovský, Fábera, Beran, Hofrajtr, Slačík.
    Trenér: Jiří Hanzlík.

Rozhodčí: Červenka – Stacho, Hlinka.