Zlín – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Sparta – Liberec 5:3 (kon.) | K. Vary – Jihlava 3:4 (kon.)
HC Litvínov – Kometa Brno 0:5 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:0 (kon.) | Vítkovice – Třinec 4:5 (kon.)
Olomouc – Pardubice 0:6 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:5 (0:3, 3:0, 1:2)
HC Oceláři Třinec
Sobota 07.01.2023, 13:00 • Ostravar aréna • DHL Extraliga juniorů • 38. kolo

Je konec. Vítkovicím se v závěru nepodařilo vynutit si prodloužení ani přes odvolání gólmana. Oceláři si tak připisují další body do tabulky, ale také bod za vyhraná vzájemná utkání, která jsou v letošním ročníku na jejich straně.
    Hosté vstoupili do zápasu více než dobře, po první třetině vedli už o tři branky, když se trefili postupně Moškoř, Spěváček a Holinka. Vítkovičtí se do druhé třetiny vrhli s odhodláním, které přineslo své ovoce v podobě srovnání díky dvěma přesným trefám Slusarczyka a jedné trefě Pavelce. Třetí třetina měla přinést vyvrcholení a podle toho také vypadala. Rychlá hra, souboje, výpady. Přestože měli domácí o trochu navrch, alespoň v jejím úvodu, byli to hosté, kteří po obrovském, závaru u branky Bartošáka strhli vedení na svou stranu. Vítkovice pak měly k dispozici přesilovku, ve které však sami inkasovaly branku, když se znovu prosadil Holinka. Tuto přesilovku domácí nakonec využili díky Kotáskovi, ale stále byli o jeden gól pozadu. Téměř dvě minuty před třetí sirénou opustil Bartošák místo v brance a domácí se nadechli k závěrečnému náporu. Odpor hostů byl ale silnější, navíc se třinečtí semkli a bránili svou branku v čele s Milotou velmi obětavě. I přes několik slibných pokusů se Oceláři ale další branky nedočkali, protože i vítkovičtí dbali na to, aby se jejich ztráta nenavýšila. K jejich smutku ale měli velmi málo času, a tak se dnešní moravskoslezské derby zapsalo jako vítězné pro Třinec.
    Z Ostravy je to už úplně vše, mějte příjemný zbytek dne a víkendu a já se budu těšit zase brzy na počtenou. (15:23:02)

59:56
    Vítkovice mají puk pod kontrolou, ale také mají zoufale málo času.

59:45
    Držel i nyní, kdy vítkovičtí vytvořili obrovský tlak na jeho klec a tlačili se do ní ze všech stran.

59:40
    Domácí zpět před Milotou, zkoušejí jeho pozornost, ale ten drží.

59:23
    Puk ve středním pásmu, i přes veškerou snahu se ale hostům nedaří poslat jej směrem k opuštěné brance Vítkovic.

59:05
    Vítkovičtí se snaží prostřelit hostujícího gólmana, ale třinečtí jsou v pohotovosti.

58:38
    Hosté odehráli kotouč, vydal se za ním Cedzo s nadějí gólu do prázdné klece, ale Přibyl byl u puku první a společně s kolegou jej dostal zpět do útoku.

58:10
    Domácí gólman opouští své místo v brankovišti a sprintuje na střídačku.

57:37
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí přece jen využívají přesilovku, po rychlé nahrávce Bialyho prostřelil Milotu zblízka ALEX KOTÁSEK – 4:5. Asistence: Šimon Bialy, Krzysztof Maciaś.

57:00
    Domácí pokračují v přesilovce.

57:00
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté zvyšují svůj náskok v oslabení, po nahrávce Cedza poslal puk na branku MIROSLAV HOLINKA a kotouč zaplul do vítkovické klece – 3:5. Asistence: Adam Cedzo.

56:38
    Hosté posílají puk do bezpečí.

56:24
    Tvrdou střelu z kruhu vytěsnil Milota do bezpečí.

56:10
    Slusarczykovi mezi kruhy nabil Kotásek, ale gól z toho není.

56:00
    Puk se ocitá mimo hrací plochu, vhazovat se bude po levici Miloty.

55:44
    Domácí dostávají šanci srovnat, na trestnou lavici putuje Moškoř, který hrál se zlomenou holí.

55:34
    Oceláři v pásmu, přes hráče střílel Moškoř, ale nepřesně.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 23. Slusarczyk (Kotásek, Bialy), 31. Slusarczyk (K. Maciaś, S. Glas), 33. Pavelec (Vehovský), 58. Kotásek (Bialy, K. Maciaś) – 7. Moškoř (Jobánek, Šilar), 16. Spěváček (Moškoř, Šilar), 16. Holinka (Pohludka, Cedzo), 51. Spěváček (Cedzo, Andrle), 57. Holinka (Cedzo)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Irgl) – Kalandra, Chaloupka, Puchala, Bialy, Bystroň (A), Činčala, Smolka – Chlán, Kubík, Přibyl, Pavelec, Tobola, S. Glas, Milata, Slusarczyk, Štiak, Kotásek (C), Vehovský, K. Maciaś
    Trenér: Pavel Trnka

HC Oceláři Třinec: Milota (Král) – Andrle, Pospíšil, Kremnický, Buják, Hrůzek (C), Volas – Cedzo (A), Spěváček, Šilar, Šutý (A), Pohludka, Bartoš, Gerych, Sikora, Holinka, Tomiczek, Moškoř, Jobánek
    Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Obadal, Šudoma – Hlavatý, Hanzlík