Washington – Nashville 2:3 (kon.) | Detroit – Florida 2:3 (kon.) | Winnipeg – Tampa 4:2 (kon.)
Chicago – Arizona 2:0 (kon.) | Calgary – NY Islanders 4:1 (kon.) | Anaheim – San Jose 5:4 (po pr.)
New Jersey – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Columbus – Carolina 4:3 (3:2 po s.n.)
Winnipeg Jets
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Tampa Bay Lightning
Sobota 07.01.2023, 02:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

To je ode mě vše, děkuji za pozornost, přeji dobré ráno a hezký víkend. (04:44:00)

3. Anthony Cirelli (TBL) 1+1

Také závěrečná perioda přinesla dva zásahy, tentokrát ale oba padly do jedné brány. K radosti většiny osazenstva se po ně postaral domácí tým, který nejprve v 46. minutě šel poprvé v duelu do vedení a následně v závěru potvrdil svou cennou výhru trefou do prázdné brány. Tampě chybělo více štěstí, v přesilovce byla velmi blízko vyrovnání, avšak nestalo se.

59:30
    Hosté to zkouší opět bez gólmana, čas se jim ale krátí.
    58:34 Morgan BARRON - 4:2

58:34
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hostům risk bez gólmana nevyšel, MORGAN BARRON si sjel pro puk do útočného pásma, kde byl zcela sám, přesto se dokázal prosadit a dopravit kotouč do brány. Ani dva hráči Lightning mu v tom nezabránili.
    Asistence: Adam Lowry.

58:08
    Andrej Vasilevskij zůstává na střídačce.

58:08
    Následuje pochopitelně oddechový čas Tampy a můžeme předpokládat, že to hosté zkusí v šesti proti čtyřem. Přesilovku budou hrát až do konce třetiny, pokud samozřejmě nedají gól.

58:08
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Kyle Connor – 2 min., podrážení.

58:02
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:56
    Domácí vyváží puk ze svého pásma do bezpečí, dlouho se hraje bez přerušení.

57:01
    Brandon Hagel střílel nebezpečně kousek vedle bližší tyče, tohle by gólman Winnipegu zřejmě nechytil.

55:57
    Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu, šance k vidění nejsou, ovšem domácím tohle jistě vyhovuje.

54:32
    Axel Jonsson Fjällby mohl zvýšit vedení, o puk přišel ale dřív, než stihl zakončit.

54:04
    Domácí vyhazují tak, aby to nebyl icing, ještě zbývá dost času do konce třetiny.

53:48
    Oba týmy jsou kompletní.

52:45
    Steven Stamkos byl blízko vyrovnání, po jeho tvrdé ráně se puk odrazil od lapačky gólmana a putoval do odkryté brány, tam nedorazil, neboť jej stačil odehrát do bezpečí jeden z hráčů Winnipegu. Velké štěstí pro domácí tým.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 20. Dubois (Connor, Morrissey), 28. Dubois (Morrissey, Scheifele), 46. Connor (Scheifele, Morrissey), 59. M. Barron (Lowry) – 12. Cirelli (Stamkos), 22. Kučerov (Cole, Cirelli)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Samberg, Schmidt – Ehlers, Dubois, Connor – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Kuhlman, Lowry (A), M. Barron – Gagner, Stenlund, Jonsson Fjällby.
    Trenér: R. Bowness.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Perbix, Sergačjov, Černák, Cole, Foote, H. Fleury – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Stamkos (C), Cirelli – Maroon, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Naměstnikov.
    Trenér: J. Cooper.

Rozhodčí: J. McIsaac, Ch. Lee – C. Apperson, T. Baker

Diváci: 15 325