Washington – Nashville 2:3 (kon.) | Detroit – Florida 2:3 (kon.) | Winnipeg – Tampa 4:2 (kon.)
Chicago – Arizona 2:0 (kon.) | Calgary – NY Islanders 4:1 (kon.) | Anaheim – San Jose 5:4 (po pr.)
New Jersey – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Columbus – Carolina 4:3 (3:2 po s.n.)
Calgary Flames
4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
New York Islanders
Sobota 07.01.2023, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (05:36:13)

3. Milan Lucic (CGY) 1+0
    Flames si na svém ledě poradili s Islanders, kteří tak v Albertě prohráli oba své zápasy.

Calgary v závěrečné třetině nedopustilo žádné komplikace, když domácí hokejisté přidali ještě jednu branku, kterou vstřelil Kadri. Ostrované si ve třetí třetině dokázali vytvořit pouze jednu brankovou příležitost, která však gólem neskončila.

Calgary Flames tedy zvládlo domácí utkání proti New Yorku Islanders, které dokázali poměrem 4:1, když ke svému vítězství rázně vykročili hned v první třetině.

59:28
    Zohorna se snažil obrat o kotouč Cizikase, ale při své snaze nakonec upadl a naopak Cizikas v klidu puk odehrál.

59:05
    Calgary šlo následně do útoku, ale domácí se na modré čáře dostali do ofsajdu.

58:56
    Bailey vyslal svou svižnou střelu ze středu útočného pásma, kterou se Markströmovi podařilo vyrazit do rohu kluziště.

58:22
    Mayfiedl zkoušel střílet od modré, ale jeho pokus letěl hodně mimo bránu Calgary.

58:00
    Weegar si vyměnil puk s Anderssonem a první jmenovaný nakonec od modré čáry vypálil, ale přesně do lapačky Varlamova.

56:33
    Dubé zpoza brány poslal touš před Varlamova, kde se k němu nakonec dostal Mangiapane, ale jeho střela mířila přímo do středu, kde byl připravený brankář New Yorku.

55:45
    Backlund se po pravé straně prodral do velmi zajímavého zakončení, když si rychle přehodil touš z bekhendu na forhend a následně těsně netrefil bránu Calgary.

54:40
    Romanov vystřelil z modré čáry, jenže jeho pokus se až k Markströmovi nedostal, když kotouč skončil na některém z bránících hráčů.

53:54
    Clutterbuck poslal na modrou čáru nepřesnou přihrávku, kterou Mayfield neudržel v útočné třetině.

53:21
    Coleman se po levé straně dokázal natlačit až před Varlamova, ale zde už se k nějaké vážnější střele nedostal.

52:38
    Hned po vyhraném vhazování střílel Weegar a jeho střelu zblokoval Parise, který se z ledu zvedá hodně těžce, ale ve hře bude pokračovat, jelikož se opět staví na buly.

52:33
    Po chybné rozehrávce Nelsona se k puku dostal Huberdeau, který následně našel Kadriho a jeho střelu se Varlamovovi podařilo vyrazit do ochranné sítě.

52:03
    Mayfield ještě udržel touš v útočném pásmu, jenže trefil hned prvního bránícího hráče, od kterého už se puk odrazil do středního pásma.

51:34
    Weegar neudělal ještě o jeden krok navíc, aby přejel středovou čáru, a tak jeho nahození do útoku znamená icing Calgary.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 5. Lucic (Huberdeau), 7. Coleman (Mangiapane, Backlund), 15. Zadorov (Lewis), 47. Kadri (Toffoli) – 20. Parise (Pageau, Mayfield)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Weegar, C. Tanev, Zadorov, Mi. Stone – Dubé, E. Lindholm, Toffoli – Lucic, Kadri, Huberdeau – Mangiapane, Backlund, Coleman – Ružička, Zohorna, Lewis.
    Trenér: Darryl Sutter

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, Romanov, Pulock, Wotherspoon, Mayfield, S. Aho I – Cizikas, Bailey (A), R. Johnston – Fasching, Nelson, Lee (C) – Beauvillier, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Räty, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Markovic, Skilliter – Hughes, Smith

Diváci: 18 837