Litvínov – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 1:3 (kon.) | Liberec – Motor ČB 2:3 (po pr.)
Mountfield HK – Olomouc 5:4 (po pr.) | Sparta – Kladno 4:0 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 1:4 (kon.)
Třinec – Plzeň 6:1 (kon.)
Mountfield HK
5:4 (1:1, 3:3, 0:0 - 1:0)
HC Olomouc
Neděle 08.01.2023, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Krásný den z Hradce Králové! Pod Bílou věží v neděli odstartuje duel 36. kola mezi domácím Mountfieldem HK a HC Olomouc.

MOUNTFIELD HK – 8. místo, 48 bodů, skóre 85:83

Východočeši se letos pohybují kolem středu tabulky, v poslední době se jim ale výsledkově daří. Po nelichotivé sérii pěti porážek pak totiž pro změnu čtyři vyhráli, z posledních devíti utkání navíc prohráli jen dvě. Ve čtvrtek zavítali na led Plzně, které nedovolili ani jeden gól a zvítězili 4:0. Dvěma brankami se na výhře podílel i Jan Eberle – nejnovější hradecká posila, která zamířila do Mountfieldu rámci dosezónní výměny za Kellyho Klímu.

Zajímavé je, že Lvi jsou v extralize nejpilněji střílejícím mužstvem, každý zápas pošlou na soupeřovu bránu průměrně přes 34 pokusů, v počtu vstřelených branek se to ale příliš neodráží. V tomto ohledu jsou s 85 trefami až ve druhé polovině tabulky a určitě by se tedy nezlobili, kdyby svou procentuální úspěšnost střelby vylepšili.

HC OLOMOUC – 4. místo, 57. bodů, skóre 91:79

Olomoučtí se nacházejí v horních patrech tabulky, patří jim 4. příčka a také s počtem vstřelených branek se přehoupli přes devadesátku. V posledním mači si sice poradili s posledním Kladnem poměrem 6:2, předtím však tři duely prohráli. Co se však nedělního klání s Hradcem týká, na něj by si Kouti měli poměrně věřit. S Mountfieldem se totiž letos utkali dvakrát, nedovolili soupeři ani jednu trefu a zvítězili 3:0 a 5:0.

Na co by si ale Olomouc měla dávat pozor, to jsou přílišná vyloučení. Se 449 minutami je zdaleka nejtrestanějším celkem, navíc ani v úspěšnosti ubránění oslabení nepatří mezi nejlepší, s necelými 79,5 % je čtvrtá nejhorší.

Mountfield HK: J. Růžička (Kiviaho) – McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík (C), Rosandić, Marcel – Lev (A), Cingel, Eberle – Pilař, Kev. Klíma, R. Pavlík – Jergl, Lalancette, Perret – Doležal, Štohanzl, Novák.
    Trenér: Tomáš Martinec

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – T. Černý, Ondrušek (C), Dujsík, Mareš, Švrček, Řezníček, Rutar – Orsava (A), Knotek (A), Bambula – P. Musil, Kunc, Plášek ml. – Navrátil, Kusko, Klimek – Tomajko, Anděl.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Kika, Obadal – Gebauer, Axman.

Zatímco oba celky se ještě v kabinách připravují na ostrý start do zápasu, pojďme se podívat na sestavu obou soupeřů. V té hradecké se udála jediná změna, ve čtvrtém útoku naskočí Martin Novák z partnerského Kolína, mimo naopak zůstal Petr Moravec.

Olomoučtí rovněž změnili jen čtvrtý útok. Zůstal z něj oproti poslednímu mači pouze Lukáš Anděl, po jeho boku je pak zapsán Matěj Tomajko – Kohouti mají na soupisce dnes pouze jedenáct útočníků.

Zajímavostí také je, že Jakub Orsava si na hradeckém ledě dnes zahraje poprvé jako soupeř poté, co vyměnil královéhradecký klub za ten olomoucký. Když hrála Olomouc minule na stadionu Lvů, byl totiž Orsava na marodce.

Pozdravy na modrých lajnách jsou za námi, za chvíli už odstartuje samotný zápas.

00:01

00:28
    Ani jednomu celku se ještě nepovedlo přejít střední pásmo tak, aby se dostal k ohrožení brankáře.

01:02
    Tomáš Dujsík přejel modrou lajnu a pálil křížem, Jan Růžička měl dobrý výhled a skryl puk bezpečně v lapačce.

01:12
    Petru Kalinovi se nepovedlo přejet do pásma přes dvojici bránících hráčů a Olomouc získala za svou bránou puk, při pokusu o obrat hry se jí ale nevedlo o nic lépe.

02:01
    Zdeněk Doležal měl našlápnuto do dobrého úniku po pravém mantinelu, jenže mu puk přeskočil hokejku.

02:35
    Na druhé straně trochu zazmatkoval Jan Růžička, když za bránou namazal přímo Janu Bambulovi. Ten však naštěstí pro Hradec se situací nikterak nenaložil.

03:11
    Tomáš Černý zůstal ležet před vlastním brankovištěm a řada hráčů se zpod něj snažila vyšťouchat puk, Černému pak trvalo, než se zvedl, zřejmě utržil nepříjemný šťouchanec.

04:12
    Kohoutům se dlouho nedařilo přes aktivní forčekink domácích rozehrát, když už se jim nakonec povedlo se vymanit, skončil jejich útok ofsajdem.

04:34
    Branislav Konrád jen zkontroloval kotouč letící od levého mantinelu z velkého úhlu.

04:44
    Patrik Marcel tvrdě dohrál Matěje Tomajka, který se na střídačku nakonec dostal s dopomocí jednoho z členů realizačního týmu.

05:12
    Jakub Orsava se hnal na bránu středem a vznikla z toho nepříjemná skrumáž, Růžička nakonec puk vyrážet nemusel.

05:28
    Teď už ale domácí brankář zasáhnout musel, lapačku vytasil proti pumelici Dalibora Řezníčka, která k němu doletěla od modré čáry.

06:04
    Olomouc chytila útočnou slinu a v posledních chvílích je to ona, kdo se častěji dostává před soupeřova gólmana, kdes e snaží vymyslet recept na jeho překonání.

06:46
    Mislav Rosandić vyslal od modré střílenou nahrávku na teč, ta ale zůstala bez využití.

07:50
    Jan Bambula vyslal nepříjemnou střelu nad ledem, která letěla z pravého kruhu, nicméně ještě stihla ťuknout do Růžičkova betonu a vylétnout mimo tři tyče.

08:05
    Další olomoucká střela byla zblokována do ochranné sítě, pokračovat ve hře se bude po komerční přestávce.

08:35
    Petr Kalina dostal o mantinel puk z obranné třetiny, o zakázané uvolnění se ale nejednalo, a tak mohou Hradečtí vystřídat.

09:27
    Máme tu první přesilovku, kterou si zahraje Hradec. Lukáš Klimek si odpyká trest za nedovolené bránění Kevina Klímy.

09:57
    Graeme McCormack nebyl daleko od otevření skóre! Vyslal dělovku od modré, která se nejprve otřela o něčí chránič a následně puk orazítkoval tyčku.

10:31
    Další střela Hradce se odrazila od zadního mantinelu.

10:35
    Hned po buly se Kohouti osvobodili, Mountfield musel pro touš až ke svému brankáři.

11:09
    Hradec právě vstřelil branku!
    Přes 133 minut nedal Hradec Olomouci branku, tahle série je ale u konce, protože právě nyní domácí využili přesilovku! Z rohu poslal Lalancette puk na modrou čáru, odkud Rosandić nabil na druhou stranu na ránu z první JAKUBU LVOVI. Ten z vrcholu levého kruhu zamířil nechytatelně do bližšího vinglu a gólem zahájil druhou stovku kanadských bodů v hradeckém dresu – 1:0. Asistence: Mislav Rosandić, Christophe Lalancette.
    11:09 Jakub LEV - 1:0

12:55
    Olomouci se nepovedlo přejít přes útočnou lajnu, Lvi na ní měli obranu rozestavěnou dobře.

13:18
    A po komerční přestávce si Hradečtí zahrají další přesilovku, neboť Jakub Orsava se před domácí střídačkou dopustil podrážení.

13:24
    Nepovedená přihrávka od modré skončila na olomouckých holích a hosté okamžitě vyhodili.

14:04
    Jakub Lev šikovně posílal puk před bránu na jemnou teč mezi betony, před Konrádem stála dvojice Perret – Lalancette. Ani jednomu se ale nepovedlo došťouchat puk za brankovou lajnu, Branislav Konrád odolal!

14:19
    Křižná nahrávka skrz pásmo byla zblokována, Hradec se ale i tak ještě udržel v útoku.

14:52
    O puk se dlouho bojovalo u mantinelu, nakonec situaci ukončuje hvizd sudího a bude se vylučovat.

14:53
    Lukáš Cingel vyfasoval trest za podrážení a na chvíli se tak síly na ledě srovnají, potom bude mít Olomouc k dispozici minutu a půl přesilové hry.

15:25
    Při hře čtyři na čtyři se nestalo nic mimořádného a Kohouti už načali svou zkrácenou přesilovku.

15:33
    Skrumáž před Růžičkou ukončil hvizd rozhodčího a domácím se, po právu, nelíbí, že Klimek došťouchl po odpískání puk do klece.

16:04
    Hradci se po boji povedlo odpálit kotouč přes všechny čáry.

16:27
    Ani teď se Olomouc v pásmu neusadila, musí začít znovu od svého brankáře.

16:50
    A znovu s velkým přehledem vyhodili Hradečtí puk až na opačný konec hřiště.

17:01
    Už jsou Lvi kompletní, oslabení zvládli stejně jako předtím Olomouc bez inkasování.

17:19
    Další útočný výpad hostů zastavilo postavení mimo hrus.

17:35
    Ani rychlé nohy Jordanna Perreta nestačily na přebruslení obránce, z levého kruhu tak nevystřelil.

17:47
    Christophe Lalancette se dopustil podrážení a už sedí na trestné lavici, hokejisté z Moravy si tak v krátkém sledu po sobě zahrají další početní výhodu.

18:02
    Radovan Pavlík dobře forčekoval a nakonec donutil protihráče vyhodit puk ven z útočné třetiny.

18:30
    A opět se Hradci bojovnou hrou povedlo vyhodit puk pryč.

18:48
    Tohle byla šance jako hrom! Branislav Konrád totiž vyjel z brány a Radek Pilař předkládal puk před bránu volnému Jordannu Perretovi, jenže ten v rychlosti netrefil prostor mezi tyčemi!

19:14
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Nedáš – dostaneš! Olomoučtí nakonec přeci jen využívají přesilovku a srovnávají se soupeřem gólový krok, akce to byla více než povedená. Finální nahrávka totiž mířila křížem na levé kruh úplně volnému PAVLU MUSILOVI, jenž rychlou střelou bez větších problémů trefil odkrytou klec kolem skákajícího Růžičky – 1:1. Asistence: Michal Kunc, Karel Plášek ml..
    19:14 Pavel MUSIL - 1:1

19:26
    A ještě jedno vyloučení před sirénou, olomoucký Jan Knotek si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

19:58
    V domácí přesilovce se zatím nic velkého nestalo a většinu z ní si tedy Hradec přenese do další třetiny.

20:00

Dvacet minut je minulostí, skóre nám však o vítězi dnešního mače zatím příliš nenapoví. Oba celky totiž dokázaly využít přesilovku a za vyrovnaného stavu 1:1 se budou na startu druhé třetiny Hradečtí pokoušet využít další. Mountfieldu se po víc jak 133 minutách vzájemných zápasů povedlo prostřelit olomouckého brankáře, ve 20. minutě pak rovněž krásnou kombinací hosté srovnali. Také střelecky duel zatím výrazně neovládá ani jeden z týmů, pokračovat tedy budeme prostřední periodou přibližně v 16:56.

Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 8
    Olomouc – 5

20:01

20:25
    Graeme McCormack vypálil od modré, Branislav Konrád skryl puk bezpečně v náručí.

20:47
    Radovan Pavlík číhal před bránou na teč, která skutečně přišla, hradecký útočník však trefil jen Konrádovu výstroj.

21:29
    Olomouc je v plném počtu, Hradec tedy přesilovku nevyužil.

22:22
    Východočeši jsou ale i nadále aktivní a operují v útočném pásmu, Olomouc se od startu třetiny ještě z obrany prakticky nedostala.

22:53
    Teď se ovšem musel mít Růžička na pozoru a utěsnit prostor u své pravé tyče, tam totiž zvedal puk Matěj Tomajko.

23:47
    Střelu Jana Bambuly pokryla Růžičkova vyrážečka a odklonila kotouč do rohu kluziště.

24:17
    Martin Novák měl nastavenou hůl na hraně brankoviště a moc nechybělo k tomu, aby McCormackovu střílenou nahrávku proměnil v úspěšnou teč.

24:41
    Jan Švrček vystřelil puk mimo hřiště a obdržel tak menší trest, Mountfield má znovu početní výhodu.

25:07
    Rána Jakuba Lva byla mířená dobře, na rozdíl od situace z první třetiny ale tentokrát Konrád vytáhl výstroj a vytěsnil puk mimo.

25:26
    Východočechy čeká 76 vteřin přesilovky pět na tři, Olomouc totiž měla na ledě v oslabení pět hokejistů v poli a obdržela tak trest za příliš mnoho hráčů!

25:43
    Jeremie Blain rozdal nepřesnou nahrávku, Hradec se ale dále drží na puku.

25:52
    Dvojnásobná přesilovka je využita a Mountfield jde podruhé v utkání do vedení! McCormack si vybruslil od modré čáry až na pravý kruh, odkud narýsoval přesnou nahrávku přes osu hřiště. Ta sedla na hůl ALEŠEI JERGLOVI, který z první napálil touš do odkryté části brány – 2:1. Asistence: Graeme McCormack.
    25:52 Aleš JERGL - 2:1

26:34
    A Lvi využívají i zbytek klasické přesilovky a jdou do dvougólového trháku! Jakub Lev našel na pravém kruhu KEVINA KLÍMU, jenž si připravil střelu, využil clony před gólmanem a nechytatelnou bombou rozvlnil znovu po 42 vteřinách síť za Konrádem – 3:1. Asistence: Jakub Lev.
    26:34 Kevin KLÍMA - 3:1

27:42
    Další nebezpečná akce domácích! V přečíslení nejprve Jakub Lev netrefil bránu, Jeremie Blain ale na modré zachytil puk a znovu ho předložil Lvovi. Tomu chybělo zvednout puk o kousek výše, takhle totiž trefil natažený Konrádův beton! Pokračovat budeme po komerční přestávce.

28:16
    Jordann Perret se snažil procpat puk zprava na osu, přes ležícího hostujícího beka se mu to ale nepovedlo.

28:45
    Christophe Lalancette se krásně proháčkoval od mantinelu před brankoviště, kde byl úplně sám, položil si gólmana a bekhendem napálil břevno!

29:19
    Je vidět, že Východočeši jsou na koni. Znovu se usadili v útočném pásmu, kde se Olomouc snaží jim zabránit v další střele.

30:01
    Ale teď úplně z ničeho nic udeřili hosté a máme znovu jen nejtěsnější možný rozdíl ve skóre! Hosté jeli dopředu v situaci dva na dva, kterou zakončoval JAKUB NAVRÁTIL. Ten vypálil z osy tak šikovně, že kotouč byl ještě přizvednut bekovou hokejkou a zaplul úplně přesně pod horní tyč – 3:2. Asistence: Silvester Kusko, Lukáš Klimek.
    30:01 Jakub NAVRÁTIL - 3:2

31:17
    Vstřelený gól Kohoutům znatelně pomohl, Jan Růžička musel nyní řešit závar před svou svatyní, protože hosté se otrkali a opět vystrkují růžky.

31:25
    Dneska to tu vypadá na pěknou gólovou přestřelku, protože Olomouc se znovu prosazuje a máme opět vyrovnáno! Z vyhraného vhazování vyletěl puk okamžitě a hlavně přesně na hokejku TOMÁŠE DUJSÍKA, který se s ničím nemazal a poslal touš nechytatelně pod břevno – 3:3! Asistence: Silvester Kusko.
    31:25 Tomáš DUJSÍK - 3:3

32:39
    Nepříjemně skrytou přízemní ránu vyslal od modré Graeme McCormack, Branislav Konrád si ji ale i tak dokázal najít a pokrýt lapačkou. Následuje komerční pauza.

33:04
    Radek Pilař trefil z úhlu z otočky jenom boční síťku.

33:33
    Kotouč se odrazil na domácí střídačku, vhazovat se tedy bude po pravici olomouckého maskovaného muže.

33:53
    ČPP Aréna viděla další branku a líbila se jí, protože přišla z domácí hole! JORDANN PERRET krásnou individuální akcí vybruslil od zadního mantinelu přes pravý kruh až na střed hřiště, odkud poměrně zblízka puk zvedl. Černá pryž se ještě odrazila od rukavice hostujícího beka a kolem lapačky se dostala až do sítě – 4:3. Bez asistence.
    33:53 Jordann PERRET - 4:3

34:55
    Jakubu Lvovi na pravé straně odskočil kotouč od hole, a tak nezakončil a puk sklouzl k zadnímu hrazení.

35:43
    Radovan Pavlík obkroužil celé pásmo a poté předal puk za bránu, domácí pokračují v útočení.

35:54
    Jeremie Blain si sjel coby obránce až k levé tyči, kam dostal adresovanou nahrávku a nejprve nastřelil brankovou konstrukci, poté se ještě neúspěšně pokoušel dorážet!

36:10
    Filip Pavlík na jedné straně mířil jen do připraveného Konráda, na té druhé se zase puk odrazil mimo hřiště a vhazovat se bude po Růžičkově pravici.

36:23
    Filip Pavlík nastřelil od modré na teč, spoluhráč v mezikruží ale nestihl nastavit do dráhy letu svou hůl.

36:56
    Hosté ujížděli dopředu v přečíslení dva na jednoho, jediný hradecký obránce ale situaci zvládl na výbornou. A z rychlého protiútoku na druhé straně zase Jordann Perret mířil na teploměr, Konrád ruku u těla udržel.

37:52
    Tentokrát Lvi jen protečovali do útočné třetiny a upalovali na střídačku, aby mohli poslat do hry čerstvé síly.

38:39
    Hru provází dobrý forčekink, nikdo nemá na ledě nic zadarmo. Vidíme bojovný hokej ve slušném tempu!

39:17
    Lukáš Klimek nemohl do útoku, protože by se vystavil do ofsajdu, musel tak čekat před modrou lajnou a Hradec mu mezitím puk odebral.

39:27
    Dění na ledové ploše teď přerušuje hra vysokou holí, vhazovat se bude ve střední třetině.

39:42
    Vypadá to, že i tentokrát se do kabin nakonec půjde za vyrovnaného stavu, protože Olomoučtí gólem do šatny znovu srovnávají stav klání! Skoro se zdá že Kohouti budou dnes budou skórovat už zásadně jen pod horní tyč. PAVEL MUSIL totiž zprava tento prostor trefil neomylně a na kostce už svítí 4:4! Bez asistence.
    39:42 Pavel MUSIL - 4:4

40:00

V prostřední části se nám na ledě ČPP Arény strhla gólová přestřelka, viděli jsme totiž rovnou šest přesných tref – po třech na každé straně! Hradec nejprve využil dvojnásobnou a vzápětí i klasickou přesilovku a šel do trháku 3:1, ten však neměl dlouhé trvání. Olomoučtí totiž kolem poloviny třetiny během necelé minuty a půl trefili dvakrát prostor pod horní tyčkou a bylo znovu srovnáno. Východočeši pak svému soupeři opět odskočili, jenomže Kohouti vytáhli dnes už podruhé gól do šatny – tentokrát jej soupeři vsítili 18 vteřin před sirénou a do poslední dvacetiminutovky, která začne přibližně v 17:55, půjdeme za stavu 4:4!

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 12 (20)
    Olomouc – 9 (14)

40:01

40:20
    Východočeši protečovali puk do útočného pásma, a první lajna se prezentovala střelou z otočky, ta skončila mimo.

41:13
    Jeremie Blain dobře obral o puk Karla Pláška, Olomouci to ale dlouho netrvalo a je znovu na kotoučei.

41:37
    Michal Kunc dostal nabito na levou stranu, střela mu ovšem nesedla ideálně a skončila mimo bránu!

42:54
    Martin Novák našel křížem Zdeňka Doležala, jeho rána bez přípravy se ale nevešla do brankové konstrukce a puk jen zaduněl o zadní plexisklo!

43:30
    Před bránu dostal nahrávku Jakub Lev, jeho příklep ale Branislava Konráda nepřekvapil.

44:06
    Lukáš Klimek pálil z osy hřiště, jeho pumelici přizvedl Lukáš Cingel. Růžička tak zasahovat nemusel.

45:07
    Orsavova rána trefila výstroj Bohumila Janka a Jan Růžička měl co dělat, aby skákavý kotouč zkrotil.

45:55
    Teď už to byl o poznání jistější zákrok, když Jan Růžička skryl v náručí střelu Jakuba Navrátila vyslanou z prostoru nad levým kruhem.

46:17
    Jeremie Blain pěkně obešel bránícího protihráče a pálil z vrcholu pravého kruhu, kotouč se odrazil od hráčů stojících před Konrádem.

46:48
    Ztečovaný touš vyletěl ze hřiště, pokračovat ve hře budeme po komerční přestávce.

47:18
    Hradečtí kombinovali před olomouckým brankovištěm a Konrád musel dávat velký pozor, aby finální pokus nepropustil za svá záda. Kohoutům se následně povedlo vyhodit puk pryč, jenže jen za cenu icingu.

47:50
    Tentokrát to byla nepovedená nahrávka, výsledek je ale stejný – Olomouci je opět odpískáno zakázané uvolnění.

48:00
    Po střele Lukáše Cingela se strhla na brankovišti řada dorážek, kupa hostujících těl ale udržela puk v bezpečí před brankovou lajnou.

48:33
    Kevin Klíma si klepl o průnikovou nahrávku a ta také byla vyslána, jenže byla příliš dlouhá a hradecký forvard ji dojel až u zadního mantinelu.

49:26
    Aleš Jergl obkroužil klec a následně střílel z levého kruhu, Branislav Konrád neměl s jeho pokusem problém.

50:18
    Bohumil Jank vyslal do samostatného úniku Kevina Klímu, který zamíchal s pukem a bekhendem se pokusil oklamat Konráda. Ten se nachytat nenechal!

51:07
    Hradečtí mají ve třetí dvacetiminutovce zatím útočně navrch, nedaří se jim ovšem překonat poslední překážku – gólmana mezi třemi tyčemi. Čas se navíc krátí, a tak každá malá chyba na té či oné straně by mohla znamenat rozhodující moment utkání.

51:51
    Pavel Musil byl kotouči dostatečně blízko, a tak se nepískal icing, nicméně Olomouc se ani tak v pásmu udržet nedokázala.

53:25
    Oba soupeři si počínají velmi opatrně v rozehrávce, pár desítek vteřin jsme teď tak neviděli žádný nebezpečnější průnik.

53:57
    Jeremie Blain skončil přičiněním soupeře na ledě, rozhodčí ale zůstali v klidu. Následný protiútok zakončili Hradečtí ofsajdem a je na řadě poslední dnešní komerční pauza.

Dnešní utkání sleduje 4 142 diváků.

54:25
    Pavel Musil se dral do útoku, nepovedlo se mu ale obejít bránícího Filipa Pavlíka. Oba týmy vystřídaly.

55:35
    Domácí protečovali puk do pásma, v souboji u mantinelu o něj ale přišli.

55:52
    Ani na druhé straně se hostům nedařilo, nenačasovali přechod modré čáry a vystavili se do ofsajdu.

56:02
    Mislav Rosandič se pokoušel vyslat do samostatného úniku Radka Pilaře, přihrávka byla však příliš dlouhá a akce skončila jen zakázaným uvolněním.

56:36
    Kotouč proskakuje středním pásmem z hole na hůl, s přibývajícím časem je hra čím dál tím opatrnější.

57:06
    Lukáš Cingel posunul z osy doprava na Jakuba Lva, jeho střelu švihem bez problémů zlikvidoval Branislav Konrád.

58:00
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí části. Uvidíme rozuzlení, nebo se bude nastavovat? Momentálně je puk v držení Hradce za Růžičkovou svatyní.

58:41
    Teč Kevina Klímy šla mimo, dorážka z mezikruží se ke Konrádovi nedostala.

58:57
    Olomouc vyhodila na icing a nemůže tak střídat, vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího muže v masce.

59:26
    Karel Plášek se snažil proháčkovat po levé straně, domácí obrana ho nenechala.

59:55
    Hradečtí protečovali do útoku, nicméně to vypadá, že už se nic velkého nestane.

60:00

Nestalo, šedesát minut je pryč a za stavu 4:4 jdeme do prodloužení tři na tři! V poslední dvacetiminutovce byl aktivnější směrem dopředu Hradec, nicméně jeho šance zůstaly nevyužity a v posledních minutách byla na ledě znát opatrnost. Ani jeden ze soupeřů se nikam nehnal, a tak bezbranková třetina o vítězi nerozhodla. Uvidíme, jestli ho přinese prodloužení!

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 8 (29)
    Olomouc – 3 (17)

60:01

60:18
    Jan Růžička vyjel za bránu, puk se mu ale zastavit nepovedlo, a tak v útočení pokračuje Olomouc.

60:36
    Hosté vyjeli z útoku, aby mohli prostřídat, stále mají však puk na svých holích.

61:01
    Christophe Lalancette mohl vyšlápnout směrem dopředu, chyběla mu ale rychlost k tomu, aby se dostal do samostatného úniku.

61:52
    Hradecká trojice je v útočném pásmu, ta olomoucká ji však dobře stínuje a drží daleko od Konráda.

62:14
    Nakonec Mountfield zajel zpět ke svému gólmanovi a oba týmy střídají.

62:39
    Hradečtí se nyní nedohodli na nahrávkách a puk se dostal z útočného pásma do středního a zpět – ofsajd.

62:57
    Jan Bambula nastřelil brusle bránícího hokejisty a mám pocit, že jsme ještě neviděli v prodloužení regulérní střelu na bránu.

63:37
    Jan Růžička je na střídačce poté, co Hradec po ohromném závaru před bránou drží kotouč v útoku!

64:08
    Odvážný tah domácích koučů pokračuje, Hradečtí hrají čtyři na tři a kombinují v pásmu.

64:30
    Jakub Lev zůstal úplně sám před brankovištěm, položil si brankáře a byl kousek od toho, aby zakončil do prázdné brány, jenže Branislav Konrád ho zastavil podražením. Na stadionu se tak zvedla vlna nevole, protože nebýt zákroku, tohle by byl na 99 % gól. Ale sudí budou "jen" vylučovat!

64:30
    Dvě minuty za Branislava Konráda odpyká Lukáš Anděl, Hradec tedy bude pokračovat v přesilovce čtyři na tři, tentokrát už s Růžičkou zpět v bráně.

64:45
    Východočeši se dostali do pásma a Růžička odjíždí zpět na střídačku, domácí tedy hrají pět na tři!

64:53
    Šest vteřin před vypršením nastaveného času je rozhodnuto, bod navíc zůstává doma a Mountfield slaví výhru 5:4 v prodloužení! Lvům se nakonec vyplatil risk bez gólmana, který umocnil přesilovku a hrál tak v početní výhodě pěti proti třem. Na modré čáře využil clony před gólmanem JEREMIE BLAIN, jenž poslal touš kolem vyrážečky do sítě a ČPP Aréna vybuchla nadšením – 5:4p. Asistence: Lukáš Cingel.
    64:53 Jeremie BLAIN - 5:4

Po gólově vyrovnané základní hrací době se za stavu 4:4 pokračovalo prodloužením, které v první půlce nepřineslo nic výjimečného, oba soupeři spíše vyčkávali. Pak si ale domácí vytvořili závar před Konrádem, trenéři odvolali Růžičku a Východočeši nadále ostřelovali olomouckou klec. Rozhodnout mohl už Jakub Lev, z faulu na něj ale vzešla alespoň přesilovka, jíž Hradec ještě umocnil znovu odvoláním brankáře. A risk se vyplatil na výbornou, protože sedm vteřin před koncem prodloužení rozhodl Jeremie Blain a přisoudil letošní první vítězství ve vzájemných zápasech Hradci.

Střely na branku v prodloužení (celkem):

Hradec Králové – 3 (32)
    Olomouc – 0 (17)

Nejlepším olomouckým hráčem byl zvolen útočník Pavel Musil, u hradeckých řad stejné ocenění získal střelec rozhodujícího gólu Jeremie Blain.

A teď už je to z mé strany opravdu vše. Přeji vám úspěšný vstup do dalšího týdne a u textových přenosů z hokejové extraligy se těším zase někdy na shledanou! (18:46:45)

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 12. Lev (Rosandić, Lalancette), 26. Jergl (McCormack), 27. Kev. Klíma (Lev), 34. Perret, 65. Blain (Cingel) – 20. P. Musil (Kunc, Plášek ml.), 31. Navrátil (Kusko, Klimek), 32. Dujsík (Kusko), 40. P. Musil

Rozhodčí: Kika, Obadal – Gebauer, Axman

Diváci: 4 142