Columbus – Carolina 4:3 (3:2 po s.n.) | Toronto – Detroit 4:1 (kon.) | Buffalo – Minnesota 6:5 (po pr.)
Ottawa – Seattle 4:8 (kon.) | Montreal – St. Louis 5:4 (kon.) | Vegas – Los Angeles 1:5 (kon.)
Edmonton – Colorado 2:3 (po pr.) | San Jose – Boston 2:4 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 7:4 (kon.)
Dallas – Florida 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 1:0 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 11:58

1. Joel Armia (MTL) 2+0
    2. Jake Evans (MTL) 0+2
    3. Jonathan Drouin (MTL) 0+1 (03:45:58)

V intenzivní přestřelku se strhla třetí třetina dnešního souboje. Padlo v ní hned pět gólů, tři z toho však do sítě Blues. Velmi vyrovnaný duel rozhodly drobnosti, štěstí ale více přálo Canadiens, kteří si tak z dnešního zápasu odnáší plný počet bodů.

59:59
    Ještě jedno nahození je zablokováno domácím obráncem, více se toho už nestane.

59:18
    Canadiens jsou pod velkým tlakem, zatím se jim ale daří bránit těsný náskok.

58:21
    Blues to zkouší v šesti!

58:10
    Snad poprvé v utkání jsou slyšet fanoušci domácího celku. Vědí, že jejich podporu teď budou hráči potřebovat.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby.

57:47
    Přesto se ke střele od modré dostal Johnny Kovacevic. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě, následuje reklamní přestávka.

57:14
    Základní hrací doba se blíží ke svému konci. Je jasné, že se Canadiens teď budou soustředit hlavně na obrannou činnost.

55:54
    Nahození Parayka končí na zadním mantinelu, hrát mohou hráči kanadského týmu.

54:39
    Brayden Schenn naznačil střelu, obtočil se a hledal krosem Colton Parayko. K tomu puk nedoputoval.

54:02
    Hokejisté v červených dresech potřebují vystřídat, Justin Faulk tak pouze nahodil puk do útočného pásma.
    51:30 Jonathan DROUIN - 5:4

51:30
    Montreal právě vstřelil branku! Přečíslení dva na jednoho se nevyvíjelo úplně ideálně pro Canadiens. Přihrávku JONATHANA DROUINA zablokoval Santini, jenomže takovým způsobem, že se puk odrazil přímo na útočníka domácího týmu. Tomu se následně podařilo překonat Binningtona, gól ale raději ještě pojistil svou dorážkou Anderson. Nejspíše se ovšem už puk nacházel za brankovou čárou. Asistence: Johnny Kovacevic.

51:05
    Josh Anderson při snaze o obtočení kolem soupeře upadl. Fanoušci bučí, pískat se ale nebude.

50:47
    Joel Armia útočil na hattrick. Kotouč se nejspíše od jeho brusle odrazil mimo bránu Blues.

50:16
    Jordan Kyrou se procpal k odraženému kotouči a tvrdě vystřelil. Následuje další reklamní přestávka.

Michal Hladký

Branky a nahrávky: 22. Armia (Evans, Dadonov), 37. Dach (Suzuki, Dvorak), 41. Caufield (Suzuki), 48. Armia (Evans), 52. Drouin (Kovacevic) – 20. Saad (B. Schenn, Barbašev), 27. Toropčenko (T. Pitlick, Alexandrov), 43. Alexandrov (Rosén), 45. Bučněvič (Faulk)

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Savard, Edmundson, Kovacevic, Harris, Wideman, Xhekaj – Dach, Suzuki, Caufield – Jos. Anderson, Dvorak, Slafkovský – Armia, Evans, Dadonov – Richard, Drouin, Pezzetta.
    St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko, Mikkola, Faulk, Rosén, Bortuzzo, Santini – Kyrou, Thomas, Bučněvič – Barbašev, B. Schenn, Saad – Leivo, Acciari, Neighbours – T. Pitlick, Alexandrov, Toropčenko.