Columbus – Carolina 4:3 (3:2 po s.n.) | Toronto – Detroit 4:1 (kon.) | Buffalo – Minnesota 6:5 (po pr.)
Ottawa – Seattle 4:8 (kon.) | Montreal – St. Louis 5:4 (kon.) | Vegas – Los Angeles 1:5 (kon.)
Edmonton – Colorado 2:3 (po pr.) | San Jose – Boston 2:4 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 7:4 (kon.)
Dallas – Florida 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 1:0 (kon.)

3. Stuart Skinner 42 zákroků (07:01:02)

To byl tedy závěr zápasu! Edmonton si vypil kalich smůly až do dna, když ve třetí třetině přišel o dvoubrankové vedení, nevyužil několik šancí a v prodloužení pak dvakrát trefil tyč a také v brance zalezlého Georgijeva, který už ani pořádně nechytal a se štěstím vyrazil puk, kterým byl nastřelen. Po těchto obrovských šancích přišla solo akce Caleho Makara, který z okraje levého kruhu prostřelil Skinnera a strhnul vítězství na stranu Colorada.

62:09 Cale MAKAR - 2:3

62:09
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Nakonec to na sebe vzal hostující CALE MAKAR, který se rozjel už ve svém pásmu, nabral rychlost a po najetí ke kruhům v útočné třetině přesně zamířenou střelou propálil Skinnera! Bez asistence.

61:52
    A další tyč za zády Georgijeva! Hyman se ještě dostal k dorážce, ale trefil jen v brance natlačeného brankáře, který s velkým štěstím zabránil gólu soupeře!

61:20
    To Edmonton dokázal po zisku puku vymyslet přečíslení, při kterém Nugent-Hopkins trefuje tyč!

60:55
    Hosté poměrně dlouho drží kotouč, ale zatím se jim nedaří najít prostor k útočné akci.

60:17
    Draisaitl se pokusil nabrat rychlost, nakonec si ale ukousl příliš velké sousto a mezi dvěma soupeři neprošel.

60:01

60:00

59:54
    Nyní ostřelují také domácí branku Colorada, kýžený vedoucí gól se jim ale nedaří vsítit.

59:10
    Naopak Skinner musel zasahovat po trochu skryté střele z levého kruhu. Jeho 41. zákrok v utkání.

58:50
    Dobrá práce hokejistů Colorada podél mantinelu. Hosté nepustili soupeře ke střele.

58:25
    Oilers jsou v útočném pásmu, do nějaké střelecké pozice se však nyní nemohou dostat.

57:40
    Georgijev měl teď pořádnou dávku štěstí! Puk mu po zákroku proklouzal skrz brankoviště, nikdo z domácích se ale k dorážce nedostal.

56:56
    Kotouč skončil v ochranné síti za brankou Edmontonu.

56:35
    Třetí třetina se pomalu blíží ke svému konci. Vypadá to, že by o osudu utkání mohlo rozhodovat prodloužení.

55:36
    Obrovská šance Edmontonu při přečíslení, které řídil McDavid. Právě kapitán Oilers to nakonec vzal na sebe, Hyman se ještě hnal k dorážce a následně přišla ještě střela od modré z hole Ceciho, než Georgijev zalehl kotouč. Neproměnění této šance může Edmonton mrzet.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 16. Hyman (McDavid, Draisaitl), 36. Hyman (Barrie, Draisaitl) – 44. MacKinnon (Makar, Rodrigues), 49. B. Hunt (Rodrigues, Girard), 63. Makar

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse, Barrie, Kulak, Broberg, Bouchard, Niemeläinen – Yamamoto, McDavid (C), Kostin – Draisaitl (A), Nugent-Hopkins (A), Hyman – Puljujärvi, R. McLeod, Janmark – Ryan, Holloway.
    Trenér: Jay Woodcroft

Colorado Avalanche: Georgijev (J. Johansson) – Makar (A), D. Toews, E. Johnson, Girard, B. Hunt, MacDonald – MacKinnon (A), Lehkonen, Rantanen (A) – Rodrigues, Compher, Newhook – L. O'Connor, Meyers, Cogliano – Kaut, Helm, MacDermid.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Skilliter, Rank – Cherrey, Toomey

Diváci: 18347