Dallas – Florida 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 1:0 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Chicago – Calgary 4:3 (po pr.) | Minnesota – St. Louis 0:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 2:6 (kon.)
Anaheim – Boston 1:7 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:3 (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Calgary Flames
Pondělí 09.01.2023, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

Utkání je u konce a z výhry se po prodloužení raduje domácí Chicago. Třetí třetina přinesla snahu obou celků zvrátit výsledek na svou stranu, ale jestliže v první dvou dvacetiminutovkách nacházeli střelci recept na gólmany, tak ti ve třetí části uzamkli svá území a jak Stalock, tak i Vladař předváděli výborné výkony. Gól tak nepadl a šlo se do nastavení, To netrvalo dlouho, neboť ve druhé minutě podnikli domácí rychlý výpad a po Reichelově přihrávce rozhodl bekhendovým blafákem Max Domi. Chicago tak získalo prémiový bod a vyhrálo 4:3. Chicago je po tomto výsledku na osmém místě Centrální divize s 24 body, Calgary je v Pacifické divizi na čtvrtém místě se 46 body.

Chicago se v dalším utkání představí doma 13. ledna od 2:30 proti Coloradu, Calgary bude hrát už 11. ledna od 2:00 na ledě St. Louis.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:14:07)

Chicago právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Domácí předvedli rychlý přechod do útoku, po kombinaci s Reichelem se před branku dostal MAX DOMI a překonal Vladaře bleskově provedeným bekhendovým blafákem – 4:3. Asistence: Lukas Reichel, Jake McCabe.

60:33
    Stalock si připsal první úspěšný zákrok v nastavení, když nad sebe vyrazil Hanifinovu střelu z levého kruhu.

60:01

60:00

59:29
    Hanifinovu bombu od modré čáry nechtěně zablokoval jeho spoluhráč, hosté se ale udrželi v útoku.

58:50
    Domácí se neudrželi v útočném pásmu, nyní se musí rychle vracet. Ale ani Calgary už nikam nespěchá, nechce riskovat případnou chybu.

57:39
    Domácí po buly lehce zazmatkovali, k puku se dostal na pravé straně Huberdeau a dostal hned dva pokusy na zakončení. Gólman Chicaga ale zvládl pokrýt jak střelu, tak i následnou dorážku.

57:23
    Střela od modré čáry v podání Anderssona skončila ve Stalockově lapačce.

57:08
    Andersson pouze objel branku domácích a snažil se o přihrávku k modré čáře. Obrana Chicaga teď ale pracuje na výbornou a nedovoluje soupeři nebezpečné střely.

56:35
    No a do třetice zakázané uvolnění domácích...

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. L. Reichel (S. Jones), 11. Blackwell (Lafferty, R. Johnson), 21. Kurashev (L. Reichel, Domi), 62. Domi (L. Reichel, McCabe) – 9. E. Lindholm (Toffoli, R. Andersson), 22. Huberdeau (Lucic), 30. Kadri (E. Lindholm, Toffoli)

Chicago Blackhawks: Stalock (Mrázek) – S. Jones (A), McCabe, Murphy (A), J. Johnson, Mitchell, C. Jones – Kurashev, Domi, L. Reichel – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Athanasiou, Dickinson, Seney – R. Johnson, Lafferty, Blackwell.
    Trenér: Luke Richardson

Calgary Flames: Markström (21. Vladař) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm (A), Dubé – Huberdeau, Kadri, Lucic – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Lewis, Zohorna, Ružička.
    Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Furlatt, StLaurent – Brisebois, Cormier

Diváci: 18 123