Dallas – Florida 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 1:0 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Chicago – Calgary 4:3 (po pr.) | Minnesota – St. Louis 0:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 2:6 (kon.)
Anaheim – Boston 1:7 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:3 (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Calgary Flames
Pondělí 09.01.2023, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Chicago Blackhawks a Calgary Flames.

Domácí tým je na úplném spodku NHL, je nejhorším celkem soutěže, když zatím získal pouze 22 bodů. Naposledy se ale Chicago radovalo z výhry, když na svém ledě vymazalo střelce Arizony a po gólech McCabea a Johnsona vyhrálo 2:0.

Jonathan Toews 21 (11+10)

Hosté jsou na tom o něco lépe, na pátém místě Pacifické divize mají 45 bodů, což je stejně, jako má čtvrtý Edmonton a o dva méně, než třetí Seattle. I Calgary poslední zápas vyhrálo a to na svém ledě proti NY Islanders. V první třetině udeřili Lucic, Coleman a Zadorov a i když ještě snížil Parise, tak ve třetí třetině skóroval domácí Kadri a kanadský celek zvítězil 4:1.

Radim Zohorna (CGY) 0 (0+0)

Zápas v United Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Chicago Blackhawks: Stalock (Mrázek) – S. Jones (A), McCabe, Murphy (A), J. Johnson, Mitchell, C. Jones – Kurashev, Domi, L. Reichel – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Athanasiou, Dickinson, Seney – R. Johnson, Lafferty, Blackwell.
    Trenér: Luke Richardson

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm (A), Dubé – Huberdeau, Kadri, Lucic – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Lewis, Zohorna, Ružička.
    Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Furlatt, StLaurent – Brisebois, Cormier.

00:01

00:32
    Calgary v prvním celkem nebezpečném výpadu, po přihrávkce na pravou stranu zakončoval Toffoli a Stalock se musel ohlédnout, aby měl jistotu, kam vyrazil puk.

01:27
    Na opačné straně se akci pokusil rozvinout Toews, scházela mu ale podpora spoluhráčů a sám skončil u mantinelu.

02:18
    Nepřesná rozehrávka Calgary, puk skončil na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude po Markströmově pravici.

02:39
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí tým jde do vedení! Po vhazování se Chicago udrželo v útočném pásmu, od modré čáry přišlo tečované nahození, které ještě Markström dokázal zastavit, nicméně vyražený puk si zpracoval LUKAS REICHEL, který sám předtím tečoval a dorazil jej za brankovou čárou. Dal svůj vůbec první gól v NHL a domácí vedou 1:0. Asistence: Seth Jones.
    02:39 Lukas REICHEL - 1:0

03:50
    Chicago je úvodní brankou hodně povzbuzeno a zase se tlačí do zakončení v útočném pásmu.

04:53
    Calgary vyhodilo, nicméně tím vše skončilo a hosté se od úvodní šance marně snaží něco vymyslet.

05:34
    Domiho teč musela Markströma vystrašit, puk skončil vyražen a v rohu kluziště.

06:30
    K puku se u modré čáry dostal Blackwell a z otočky se pokusil o překvapivé zakončení. Markström byl na místě.

07:05
    Trochu krkolomný přechod hostů do útočného pásma, Stone si nevšiml, že spoluhráči mu přejeli modrou čáru a pískal se tak ofsajd.

07:36
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Calgary. Tyler Johnson přehnal důraz při snaze vybojovat puk a dostal dvě minuty za podrážení.

08:20
    Huberdeau tečoval Kadriho nahození z pravého kruhu, Stalock byl na místě a vyrazil.

08:49
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je využitá a hosté srovnávají. Po kombinaci v pásmu přišla prudká rána od modré čáry, která byla tečována a sražena, puk se odrazil přesně na hůl ELIASE LINDHOLMA a ten už snadno zblízka doklepával do odkryté části branky – 1:1. Tyler Toffoli, Rasmus Andersson.
    08:49 Elias LINDHOLM - 1:1

09:37
    Opět to hořelo u Stalocka, do zakončení se tentokrát cpal Coleman a zleva svým zakončením lízl břevno domácí branky.

10:10
    Domácí tým si bere zpět své vedení! Po rychlém přechodu do útočného pásma vystřelil z levé strany Lafferty, Markström puk pouze vyrazil před sebe a byl krátký na okamžitou dorážku COLINA BLACKWELLA z bezprostřední blízkosti – 2:1. Asistence: Sam Lafferty, Reese Johnson.
    10:10 Colin BLACKWELL - 2:1

10:47
    Hraje se teď akční hokej, oba celky se snaží o ofenzivní hru. Z první střílel hostující Weegar a Stalock měl práci.

11:07
    Další rána hostů, nyní od modré čáry, Janifinova dělovka byla zablokována ještě před brankou.

11:50
    Zadorov vyslal na domácí branku nepříjemný golfák, Stalock svým zákrokem pro jistotu přerušil hru.

12:25
    Domácí Seney byl tvrdě atakován u mantinelu, dle rozhodčího to ale bylo v rámci pravidel a tak se pokračuje ve hře bez vyloučení.

13:20
    Přes několik hráčů nahazoval od modré čáry Connor Murphy, Markström si ale jeho pokus dokázal najít a připsat si další úspěšný zákrok.

14:05
    Chicago v mírném tlaku, o svou dnes druhou branku se pokoušel Blackwell, puk byl sražen mimo ledovou plochu.

14:59
    Caleb Jones dostal na levou stranu přihrávku do jízdy, jeho ránu z kruhu dokázal Markström vytěsnit natolik, aby puk prolétl těsně vedle jeho tyčky.

15:28
    Na Markströma nevyzrál ani Dickinson, pokračuje tak velice akční hokej plný střeleckých pokusů.

15:59
    Nahození od modré čáry v podání McCabea, tohle byla pro Markströma a jeho lapačku lahůdka.

16:12
    Kurashevova střela byla zablokována Weegarem, ten al schytal nepříjemnou ránu pukem a sotva se došoural na střídačku.

17:01
    Už se zase hrálo na opačné straně a na Stalocka se snažili vyzrát Ružička a Mangiapane. Domácí tým si ale po dobré práci gólmana drží těsný náskok.

18:24
    Platí to i po střele Toffoliho, po které si Stalock nebyl jistý zákrokem a ještě musel čelit dorážce. Puk byl nakonec sražen za branku.

19:01
    Athanasiou se snažil zpracovat dlouhou Stalockovu přihrávku, u modré útočné čáry mu ovšem puk odskočil od hokejky.

19:47
    Calgary ještě v jednom útoku, Ružička zpoza branky hledal bekhendem spoluhráče, tohle si ale obrana domácích pohlídala.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla hodně aktivní hokej z obou stran. Jako první sice zahrozili hosté, nicméně do vedení se dostalo Chicago, když ve třetí minutě předvedl dobrou teč a následně i dorážku Lukas Reichel a svou vůbec první trefou v NHL otevřel skóre. Vedení domácím vydrželo do deváté minuty, kdy v přesilovce srovnal Elias Lindholm, jenže už v 11. minutě si Chicago vzalo náskok zpět po dorážce Colina Blackwella. Od té doby jsme pak viděli souboj obou gólmanů, kteří už za svá záda nepustili další střely a to znamená, že do kabin se odešlo za stavu 2:1.

20:35
    Domácí tým měl opravdu povedený vstup do druhé části a vede o dvě branky. Po zisku puku následoval bleskový přechod do útoku, na levé straně si do pásma najel Reichel, naservíroval křížný pas na PHILIPPA KURASHEVA a ten zblízka zametal puk do odkryté branky – 3:1. Asistence: Lukas Reichel, Max Domi.
    20:35 Philipp KURASHEV - 3:1

20:35
    V brance Calgary dochází ke změně, Jacoba Markströma nahrazuje Daniel Vladař.

21:02
    Hosté bleskově odpovídají a je to zase o jednu branku. Po vyhraném buly v útočném pásmu se puk dostal mezi kruhy, kde byl zcela volný JONATHAN HUBERDEAU a ten okamžitou střelou překonal Stalocka – 3:2. Asistence: Milan Lucic.
    21:02 Jonathan HUBERDEAU - 3:2

22:28
    Středem se chtěl protáhnout Dickinson, v přehuštěném prostoru mu to ale nevyšlo podle představ a o puk přišel.

23:22
    Vladař poprvé v práci, čelil nahozenému puku z levé strany a okamžité teči z prostor před brankovištěm.

23:59
    Obrana Chicaga teď nechala před brankou zcela volného Mangiapaneho, ten měl na holi případné srovnání, jenže trefil pouze postaveného Stalocka.
    23:59 Mangiapane z dobré pozice neuspěl

24:47
    Chicago v útočném pásmu, Toews se snaží najít najíždějící spoluhráče, obrana hostů k nim ale dobře přistupuje.

25:30
    Závar před Vladařem, ten byl roztažen na brankovišti, když za čáru dostrkal puk Dickinson, jenže sudí rozpažili a naznačili, že se tak stalo až po odpískání. Opakované záběry ale potvrdily, že tomu tak nebylo! Každopádně gól uznán nebyl.
    25:30 Závar před Vladařem s nakonec neuznaným gólem

25:30
    Po odpískání se u branky Calgary odehrála krátká bitka, po které dostali pětiminutové tresty domácí Jake McCabe a hostující Michael Stone.

26:30
    Domácí tým je stále tím aktivnějším týmem, alespoň co se tlaku před brankovištěm týká. Vladař si musí neustále dávat velký pozor.

27:06
    Po Reichelově přihrávce se mezi kruhy objevil Domi, jenže z dobré pozice promáchl!

27:51
    Na opačné straně číhal na přihrávku Kadri a kdyby puk dostal, mohl zakončovat do prázdné branky. Obrana Chicaga zvládla pas na jeho osobu zablokovat.

28:59
    Lehce urputnější pasáž hry ve středním pásmu, oba celky se snaží si uzmout puk pro svou kombinaci.

29:31
    Přesilovka pro Calgary. Domácí Ian Mitchel vyhodil puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry.

29:40
    Přesilovka je bleskově využitá a máme srovnáno! Po vyhraném buly se k puku mezi kruhy dostal NAZEM KADRI a i když byl těsně bráněn, tak nadvakrát se mu povedlo poslat svou střelu za Stalocka – 3:3. Asistence: Elias Lindholm, Tyler Toffoli.
    29:40 Nazem KADRI - 3:3

30:19
    Zase se bude hrát před Stalockem, nyní po zakázaném uvolnění Chicaga.

30:33
    Od modré čáry střílel zápěstím Weegar, na tohle měl ale Stalock dobrý výhled a puk skryl mezi svými chrániči.

30:41
    Calgary v tlaku a nyní prakticky každé zakončení znamená pro Stalockovu branku reálné nebezpečí.

31:08
    Teď zase domácí. Puk se zpoza branky dostal ke Kurashevovi, jeho rána z otočky musela Vladaře alespoň trochu vystrašit.

31:54
    Na opačné straně zakončoval z voleje Lewis, prudká rána skončila těsně vedle Stalockovy branky.

32:45
    Hraje se teď nahotu a dolů, jak Vladař, tak i Stalock mají dostatek práce.

33:55
    Hanifin si u vlastní branky dojel volný puk a rozjíždí postupnou akci Calgary.

34:24
    MacCabe zakombinoval s Blackwellem a zakončoval zblízka, Vladař se zvládl přemístit a puk vyrazit.

34:59
    A další Vladařův zákrok, nyní proti Reichelovi, který dnes hraje povedený zápas. Český gólman mu zmařil si zapsat svůj druhý gól.

35:13
    Z dálky to zkoušel Weegar, Stalock neměl problém jeho golfák zkrotit.

35:44
    U mantinelu se dopustil hostující Dillon Dubé vražení na hrazení a když chtěl tento zákrok pomstít domácí Max Domi, byli po krátké strkanici od sebe odděleni. Oba hráči pak ještě obdrželi dvě minuty za hrubost a je tu tak přesilovka pro Chicago.

36:54
    Domácí se nemohou dostat do útočného pásma, hraje se před Stalockem.

37:24
    Calgary vyhodilo po mantinelu až za domácí branku, přesilovka se pomaličku chýlí je svému konci.

37:44
    A už jsou oba celky v plném počtu.

38:41
    Nepřesná rozehrávka hostů, ti se sami vyhnali z útočného pásma a pro puk pospíchá Noah Hanifin.

39:40
    Už to vypadalo, že se Chicago dostane do ještě jedné akce, domácí měli nakročeno k přečíslení tři na dva, vše ale přibrzdil Caleb Jones a bylo po možné šanci.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a výsledek je vyrovnaný. Domácí měli výborný vstup do třetiny, hned v první minutě Philipp Kurashev a vyhnal Markströma z branky, kterého nahradil Daniel Vladař. Ten se pak hned díval, jak jeho spoluhráči bleskově snížili, úspěšným střelcem byl Jonathan Huberdeau. Český gólman pak předváděl povedené zákroky a přálo mu i štěstí, když jej při jednom závaru, kdy puk přešel brankovou čáru, zachránil hvizd sudího. Calgary se pak dočkalo ve 30. minutě srovnání, nadvakrát se zblízka prosadil Nazem Kadri a ten zajistil současný stav 3:3.

40:21
    Další třetinu zahájil střelou Max Domi, šla však přesně doprostřed branky, kde byl připravený Vladař.

40:39
    Na druhé straně blokoval Connor Murphy střelu hostů od modré čáry, Stalock zasahovat nemusel.

41:48
    Oba střely střídají během nepřerušené hry, C. Jones a Seney rozjíždí postupnou akci Chicaga.

42:34
    Od levého mantinelu střílel domácí Athanasiou, rána přes obránce byla sražena, tohle šlo vedle branky.

43:21
    Vladař má další úspěšný zákrok, nyní vyrazil prudkou ránu z levého kruhu, na kterou neměl zrovna nejlepší výhled.

44:05
    Vladař nyní vládne, zneškodnil i Domiho zakončení, když se stihl bleskově přemístit ke své levé tyčce.

45:25
    Na českého gólmana si nepřišel ani Raddysh, Vladař tentokrát už přerušil hru.

46:07
    Po delší době se hrálo zase u Stalocka, na něj vystřelil Huberdeau a o dorážku se snažil Lucic. Oba pokusy gólman Chicaga zneškodnil a po krátké pauze se bude vhazovat po jeho pravici.

46:23
    Vylučuje se na straně Chicaga, dvě minuty za faul kolenem dostal Seth Jones.

46:46
    Toffoliho nahození scházela přesnost i razance, hosté ale i nadále pokračují v útočném pásmu.

47:39
    Lindholm si několikrát vyměnil puk s Toffolim a poté z ostrého úhlu zkusil najít mezírku ve Stalockově postoji. Trefil pouze brankovou konstruci.

48:23
    Domácí jsou v plném počtu. V závěru oslabení ještě čelili teči před brankovištěm, Huberdeau mířil těsně nad břevno.

49:14
    Raddysh se snažil projít do nějaké pozice pro zakončení, hostující obranou byl ale vytlačen do rohu kluziště.

50:34
    Athanasiou sice dojel dlouhou přihrávku, zpoza branky už ale spoluhráče nenašel. Dopředu už jdou zase hosté.

51:13
    Hodně střel hráčů Calgary je zblokovaných, Stalock má ve své obraně velkou oporu.

52:41
    Reichel stále svádí souboj s Vladařem, ten opět vyhrál, když svým přemístěním se zvládl zastavit sklepnutí z bezprostřední blízkosti.
    52:41 Vladař vychytal Reichela

54:07
    Vladař opět úřadoval, nyní raději po krátkém závaru přikryl puk lapačkou a přerušil hru.

55:13
    Nepřesná rozehra Chicaga znamená zakázané uvolnění a návrat hry před Stalocka.

56:11
    Další zakázané uvolnění domácích, Calgary se dostává do nějakého menšího náporu.

56:35
    No a do třetice zakázané uvolnění domácích...

57:08
    Andersson pouze objel branku domácích a snažil se o přihrávku k modré čáře. Obrana Chicaga teď ale pracuje na výbornou a nedovoluje soupeři nebezpečné střely.

57:23
    Střela od modré čáry v podání Anderssona skončila ve Stalockově lapačce.

57:39
    Domácí po buly lehce zazmatkovali, k puku se dostal na pravé straně Huberdeau a dostal hned dva pokusy na zakončení. Gólman Chicaga ale zvládl pokrýt jak střelu, tak i následnou dorážku.

58:50
    Domácí se neudrželi v útočném pásmu, nyní se musí rychle vracet. Ale ani Calgary už nikam nespěchá, nechce riskovat případnou chybu.

59:29
    Hanifinovu bombu od modré čáry nechtěně zablokoval jeho spoluhráč, hosté se ale udrželi v útoku.

60:00

60:01

60:33
    Stalock si připsal první úspěšný zákrok v nastavení, když nad sebe vyrazil Hanifinovu střelu z levého kruhu.

61:04
    A je rozhodnuto! Domácí předvedli rychlý přechod do útoku, po kombinaci s Reichelem se před branku dostal MAX DOMI a překonal Vladaře bleskově provedeným bekhendovým blafákem – 4:3. Asistence: Lukas Reichel, Jake McCabe.

Utkání sledovalo 18 123 diváků.

Utkání je u konce a z výhry se po prodloužení raduje domácí Chicago. Třetí třetina přinesla snahu obou celků zvrátit výsledek na svou stranu, ale jestliže v první dvou dvacetiminutovkách nacházeli střelci recept na gólmany, tak ti ve třetí části uzamkli svá území a jak Stalock, tak i Vladař předváděli výborné výkony. Gól tak nepadl a šlo se do nastavení, To netrvalo dlouho, neboť ve druhé minutě podnikli domácí rychlý výpad a po Reichelově přihrávce rozhodl bekhendovým blafákem Max Domi. Chicago tak získalo prémiový bod a vyhrálo 4:3. Chicago je po tomto výsledku na osmém místě Centrální divize s 24 body, Calgary je v Pacifické divizi na čtvrtém místě se 46 body.

Chicago se v dalším utkání představí doma 13. ledna od 2:30 proti Coloradu, Calgary bude hrát už 11. ledna od 2:00 na ledě St. Louis.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:14:07)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. L. Reichel (S. Jones), 11. Blackwell (Lafferty, R. Johnson), 21. Kurashev (L. Reichel, Domi), 62. Domi (L. Reichel, McCabe) – 9. E. Lindholm (Toffoli, R. Andersson), 22. Huberdeau (Lucic), 30. Kadri (E. Lindholm, Toffoli)

Calgary Flames: Markström (21. Vladař) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm (A), Dubé – Huberdeau, Kadri, Lucic – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Lewis, Zohorna, Ružička.

Rozhodčí: Furlatt, StLaurent – Brisebois, Cormier

Diváci: 18 123