Dallas – Florida 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 1:0 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Chicago – Calgary 4:3 (po pr.) | Minnesota – St. Louis 0:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 2:6 (kon.)
Anaheim – Boston 1:7 (kon.)
Minnesota Wild
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
St. Louis Blues
Pondělí 09.01.2023, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemný večer všem fanouškům kanadsko-americké NHL! Hodinu po půlnoci nás čeká střetnutí dvou celků Centrální divize. V Excel Energy Center bude k vidění souboj Minnesoty a St. Louis.

Jak velí slušnost, začínáme hostujícím týmem ze státu Missouri. Hokejisté ze St. Louis za současné situace ztrácejí 6 bodů na 3. místo Centrální divize, které zajišťuje účast v play-off. Pro Blues se blíží důležité období, během něhož musejí svěřenci Craiga Berubeho uzmout co největší počet bodů, aby se jim do nadstavbové části podařilo proklouznout. Naposledy "Bluesmani" nastoupili na ledě Montrealu, kde v poslední třetině ztratili vedení a Canadiens vyhráli 5:4.

Nejproduktivnější hráč: Jordan Kyrou, 19+19

Posledních 5 zápasů: P – V – V – P – V

Nebudou hrát: Logan Brown, Torey Krug, Ryan O'Reilly, Scott Perunovich, Marco Scandella, Vladimir Tarasenko (všichni zranění)

Dostáváme se také k domácímu mužstvu ze Saint Paul, které v současné chvíli okupuje 3. příčku Centrální divize za Dallasem a Winnipegem. Kouč Dean Evason může být spokojený z dosavadním průběhem sezóny, ale Wild nesmějí usnout na vavřínech, protože se na jejich pozici dotahuje úřadující šampion z Colorada či hokejisté Nashvillu. Minnesota nastoupí před vlastními fanoušky poté, co ze zápasu v Buffalu přivezla bod za prohru po prodloužení, kterou domácímu týmu vystřelil Viktor Olofsson.

Nejproduktivnější hráč: Kirill Kaprizov, 23+25

Posledních 5 zápasů: PP – V – V – P – V

Nebudou hrát: Marc-Andre Fleury (osobní důvody), Mats Zuccarello (zranění)

Výhoda domácího prostředí a tabulkové postavení hovoří spíše pro Minnesotu, letošní vzájemná bilance je však vyrovnaná, když v obou případech vyhrál jiný tým. Vzpomeňme i na loňské play-off, ve kterém Wild vypadli právě po osmifinále se svým dnešním soupeřem ze St. Louis.

Minnesota Wild: Gustavsson (McIntyre) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Steel, Boldy – Goligoski, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Duhaime, F. Gaudreau, Hartman – Shaw, Dewar, Reaves.
    Trenér: D. Evason

St. Louis Blues: Greiss (Binnington) – Mikkola, Parayko (A), Rosén, Faulk, Santini, Tucker – Bučněvič, Thomas, Kyrou – Saad, B. Schenn (A), Barbašev – Neighbours, Acciari, Walker – Toropčenko, Alexandrov, T. Pitlick.
    Trenér: C. Berube

Rozhodčí: McIsaac, Beach – Galloway, Pancich.

Tradičně čekáme na začátek zápasu, který je díky předzápasovému nástupu a hymně zpožděn. Do dvou minut bychom se však měli dočkat úvodního vhazování.

Zbývající čas můžeme vyplnit třeba pohledem na kurzy, které favorizují spíše domácí Minnesotu.

Fanoušci Wild už odpočítávají poslední sekundy, bude se vhazovat.

00:01

00:03
    Úvodní vhazování vyhráli hosté.

00:23
    Do útočné třetiny se ale stěhují domácí.

00:30
    A máme tu první práci pro Greisse. Ke střele se dostal Joel Eriksson Ek a přímo před brankou dorážel Ryan Reaves.

01:13
    Blues dostali puk z vlastní třetiny vyhozením do středního pásma.

01:37
    Kaprizov byl po přechodu modré zastaven Bortuzzem.

01:56
    Merrillův pokus zablokován.

02:13
    Neighbours nahodil, ale ke kotouči už se znovu nedostal. Na druhou stranu míří Minnesota.

02:44
    Wild nyní nezvládli založit útočnou akci, dlouhou přihrávku na útočnou modrou nikdo nezastavil a píská se icing.

02:55
    Steven Santini od modré přestřelil domácí klec.

03:20
    Ryan Reaves nahodil touš do útočného pásma a Wild střídají.

03:48
    Minnesota marně hledala cestu do útočného pásma, hosté dobře bránili modrou čáru.

04:11
    Hra je přerušena pro ofsajd.

04:26
    Greiss kryje pokus Jonase Brodina od modré čáry.

05:09
    Jake Neighbours zahrál touš na icing.

05:36
    Merrill přihrávkou hledal Kaprizova, ale ten byl obsazen.

05:50
    Na druhou stranu mířil Bučněvič, který bekhendovým blafákem nevyzrál na Gustavssona.

06:02
    Kaprizov ze slotu těsně minul volný prostor u pravé tyčky, domácímu týmu teď chyběly centimetry!

Následuje komerční pauza.

06:22
    Mason Shaw (MNS) v útočné třetině zasáhl holí do obličeje Santiniho. Rozhodčí mu po přezkoumání záznamu udělují čtyřminutový trest.

06:22
    Blues vyhráli vhazování a rovnají se v útočném pásmu.

07:42
    Blues zatím nevystřelili.

08:07
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je ale využita ještě před vypršením prvního trestu a bude tak pokračovat. Paraykova rána vypadla Gustavssonovi z lapačky a po přistrčení Neighbourse se ke střele dostal u pravé tyčky neobsazený BRANDON SAAD. Asistence: Jake Neighbours a Colton Parayko.
    08:07 Brandon SAAD - 0:1

08:58
    Jonas Brodin vyhodil touš po vhazování, které následovalo po zákroku Gustavssona.

09:03
    Hra vysokou holí vrací hru před Greisse.

09:32
    Schenn z pravého kruhu vypálil prudkou ránu, ale narazil jen na Gustavssonův beton.

10:02
    Jacob Middleton se dostal ke kotouči a posunul jej do středního pásma.

10:22

10:37
    Kaprizov to znovu zkoušel z levé strany, neměl však seřízená mířidla, a tak minul.

11:07
    Domácí mají puk a rozehrají.

11:19
    Další pokus z levé strany předvedl Shaw, Greiss má další zákrok.

11:50
    Na druhou stranu míří Blues.

12:39
    Hru nyní přerušilo nahození z hole Justina Faulka, po kterém Filip Gustavsson přerušil hru.

Následuje druhá komerční přestávka.

12:40
    Už se opět hraje, na vhazování uspěli Wild.

13:02
    Brodin u mantinelu ztratil nahozený touš, hosté jeho chyby nevyužili.

13:36
    Middleton od modré minul branku.

13:58
    Blues toho při protiútoku moc nevymysleli a na druhou stranu opět míří Wild.

14:28
    Kaprizova z útočného pásma vyhnalo dobré postavení obránců St.Louis.

14:30
    Ruský útočník nezvládl přesně přihrát a píská se zakázané uvolnění.

14:46
    Jeden z hostujících beků poslal puk na Gustavssona, ten puk vyrazil do rohu.

14:59
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, následuje komerční brejk.

15:03
    Parayko nahodil do útočného pásma, tam kotouč sebrali domácí.

15:33
    Thomas z vrcholku pravého kruhu přestřelil a na druhou stranu míří Wild.

16:09
    Boldymu se dařilo zaměstnávat dva protihráče, poté však ztratil puk.

16:34
    A Blues se poté motali s pukem okolo domácí svatyně, celé snažení ukončil střelou od modré Faulk. Gustavsson na ni dobře viděl a zasáhl lapačkou.

16:49
    Schenn zkoušel z pravé strany procpat puk před domácí branku, ta byla ale zablokována.

17:12
    Ztečovaný nástřel jednoho z domácích hráčů skončil mezi diváky, někdo si zřejmě domů odnese suvenýr.

17:27
    Goligoski zastavil puk na modré čáře, jeho nahození bylo zastaveno.

17:49
    Další šanci mohl dostat Brodin, jemuž byla adresována přihrávka zpoza branky.

17:53
    Zakázané uvolnění Blues.

17:59
    Kaprizov trefil připraveného brankáře Blues.

18:15
    Blues kombinují v útočné třetině.

18:37
    Tuckerova střela odražena do plexiskla za domácí brankou.

18:59
    Gustavsson vytáhl další pokus Tuckera betonem.

19:12
    Obrovská šance Wild! Boldy nejprve projel mezi obránci, jeho zakončení však Greiss vykopl betonem. K puku se následně dostal na pravém kruhu Kaprizov, ani on však nenašel recept na ležícího brankáře Greisse.

19:35
    Icing Wild, hra se tedy na poslední vteřiny vrací před Gustavssona.

19:48
    Barbašev nastřelil touš před branku, kde stál i jeho spoluhráč, ten se ale k puku nedostal.

19:57
    Tím hráčem byl Saad, který s Barbaševem těsně před koncem první třetiny vyrazil do přečíslení, to však k zakončení nevedlo.

20:00

Další třetina začne přibližně v 2:04.

Střely po první třetině: 9 – 14

Máme za sebou první dějství, které přineslo přesilovkovou trefu Brandona Saada, jenž si v dobré pozici počkal na puk po přistrčení Neighbourse. Největší šance na vyrovnání stavu přišly ve 20. minutě, Boldy ani Kaprizov ale neuspěli a Blues si tak do kabin odnášejí vedení 1:0.

Vracíme se zpět do Excel Energy Center, kde budeme pokračovat druhou třetinou.

20:01

20:03
    Hosté po buly ihned nahodili touš za Gustavssonovu klec.

20:25
    Foligno odebral hostům puk po přechodu modré čáry, dopředu vyráží domácí tým.

20:49
    Saad dostal prostor v mezikruží a měl před sebou volnou cestu k brance, jeho střela končí na betonu brankáře Minnesoty.

21:08
    Thomas z pravé strany přestřelil levý horní roh branky.

21:30
    Gaudreau prověřil Greisse, ten si připisuje první zákrok druhé periody.

22:00
    Parayko drží puk v útočné třetině.

22:12
    Vysoký obránce poté poslal krosovou přihrávku na pravý kruh pro Neighbourse, jenž okamžitě vystřelil. Gustavsson předvedl zákrok, po kterém puk schoval v lapačce.

22:33
    Boldy netrefil zařízení.

22:47
    A znovu Boldy, který si teď projel s pukem do slotu. Ani tentokrát však síť nerozvlnil.

23:19
    Domácí tým byl vytlačen z pásma, Kaprizova vyhnal obranný zákrok Neighbourse.

23:38
    Toropčenko spěchá za nahozeným pukem.

23:59
    V útočném pásmu teď hrají hosté.

24:18
    Po pasu Alexandrova zpoza branky zkoušel střílet Rosén, jeho pokus na branku neprošel.

24:47
    Dewar po přechodu modré uspěchal zakončení a branku minul.

25:16
    Middleton překazil Barbaševovu snahu o střelu, následně zvládl zablokovat i střelu Parayka.

25:49
    Eriksson Ek se po levé straně probíjí do pásma.

26:06
    Následuje komerční přestávka, po které uvidíme přesilovku Wild po nedovoleném zákroku na Hartmana.

26:06
    Robert Thomas (STL) si za brankou počínal nedovoleně, když přijel jako druhý hráč do souboje a trefil Hartmana.

26:06
    Hartman navíc zmizel v útrobách stadionu.

26:20
    Boldy na pravém kruhu nezpracoval pas Eriksson Eka a hosté vyhodili.

26:50
    Wild se znovu usadili v pásmu.

27:06
    Po nepřesné střele Kaprizova vyhodil Faulk.

27:28
    Ani teď to domácímu týmu nevyšlo a do protiútoku vyrazil Barbašev, který nastřelil puk na Gustavssona.

28:06
    Spurgeonovi byla při střele z levé strany branka příliš malá.

28:06

28:37
    Thomas po návratu na led napadal rozehrávku Wild, ale neúspěšně.

29:02
    Reaves ve středním pásmu nezpracoval prudký pas Dumby.

29:30
    Pitlick zpoza branky hledal spoluhráče u modré čáry, kotouč skončil ve středním pásmu.

29:55
    Kaprizov poslal pas Boldymu a Wild jsou v pásmu.

30:15
    Steel přihrál Merrillovi na modrou, ten byl však tvrdě dohrán a k puku se opět dostali Blues.

30:40
    Gustavsson vytáhl pokus Parayka, hosté pokračují v útočné třetině.

31:10
    Wild střídají a proto nahodili touš za branku Greisse.

31:35
    Hra je přerušena, bude se vylučovat na domácí straně. To všechno po komerční přestávce.

31:35
    Joel Eriksson Ek (MNS) nebude koučem Evansonem pochválen, předvedl totiž zbytečný útočný faul na Faulka a domácí se místo snahy o vyrovnání budou bránit.

31:36
    Začínají dobře, Brodin ve spolupráci s Gaudreauem dostal puk ven z pásma.

32:04
    Blues jsou zpět v útočném pásmu, ale hned po přechodu puk opět ztratili.

32:35
    Hostům se zatím nedaří.

32:40
    Dewar při oslabení dostal prostor ke střele, branku netrefil.

33:10
    Teď se Blues usadili v pásmu a kombinují.

33:24
    Opět to ale dlouho netrvalo a Duhaime uklidil puk.

33:35

33:49
    Vyloučený Eriksson Ek se hned vydal do šance, ale ke střele se nedostal.

33:58
    Hra je přerušena, na ledě leží právě vzpomínaný švédský forvard. Ten se srazil s Acciarim, kterého vůbec neviděl.

33:58
    Týmový lekář ho za pomoci odvádí do útrob stadionu, po Hartmanovi tak v zápase nepokračuje už druhý útočník Wild.

34:19
    Reaves se snaží vyšťourat puk ze souboje v rohu kluziště.

34:41
    Pro puk nakonec musel Merrill a to do středního pásma.

35:01
    Střela Gaudreaua byla zablokována a kupředu spěchají hosté.

35:38
    Bučněvičův pas nebyl přesný a Middleton může přesunout těžiště hry na druhou stranu.

36:00
    Boldyho rána přepůlila Thomasovu hůl.

36:31
    Rosén si na levém kruhu položil bránícího hráče a vystřelil, Gustavsson i přes zacloněný výhled zasáhl.

36:31
    Následuje další komerční přestávka.

36:32
    Gaudreau provezl puk do třetiny, tam se teď Wild drží.

36:56
    Hartman je zpět na ledě a je v pořádku, to je dobré znamení. Zahrál teď puk rukou, hra se tak vrací do středního pásma.

37:23
    Minnesota je zpět před Greissem.

37:40
    Zablkovaná střela Merrilla.

38:04
    Minnesota zatím nevystřelil, pořád však pokračuje v útočném pásmu.

38:25
    Ke střele se teď dostal Dewar, jenž si pro ní přijel rovnou ze střídačky. Útočník Wild dostal ideální pas k levé tyči, ale nezvládl zvednout puk a tak trefil jen Greissův beton!

39:01
    Německý gólman teď za brankou pomáhá s rozehrávkou.

39:40
    Hra se poslední vteřiny situovala ve středním pásmu.

39:59
    Hartman zpoza branky hledal spoluhráče, zastavil ho klakson končící druhé periody.

40:00

Další třetina začne přibližně v 2:51.

Střely po druhé třetině: 12-21

Ve druhé periodě jsme branku neviděli. Oba celky si dokázaly vybojovat faul soupeře, v přesilovkách ale kralovali bránící hráči, kteří v obou případech zvládli situaci na výbornou. Skóre zápasu nadále určuje trefa Brandona Saada z 9. minuty zápasu.

40:01

40:05
    Domácí se hned tlačili do útočné třetiny, nedokázali se tam však udržet.

40:30
    Už jsou ale opět zpět.

40:35
    Nahození Middletona kryje Greiss, který ustál i nápor dorážejícího Erikssona Eka.

40:50
    Tucker drží puk za brankou, Blues budou zakládat útok.

41:05
    Ten jim však nevyšel a s pukem hrají znovu domácí hráči.

41:34
    Jonas Brodin (MNS) nezachytil pohyb unikajícího Walkera a za podražení na jeho osobu dostává trest.

41:40
    Spurgeon u mantinelu čistě odebral puk a vyhazuje jej.

42:12
    Krosový pas Thomase nezpracoval Bučněvič.

42:32
    Gaudreau uklízí puk do bezpečí.

42:57
    Hosté opět kombinují.

43:06
    Parayko od modré těsně minul Gustavssonovu branku.

43:20
    Teď už puk na branku mířil, urostlý Parayko však mířil jen do středu klece.

43:30
    Spurgeon při protiútoku nedokázal přihrát Folignovi a tak zkoušel vystřelit na beton, aby se puk k Folignovi odrazil. Greiss puk udržel ve své výstroji.

43:34

43:55
    Kaprizov při další šanci hledal svého spoluhráče, Hartmanovi puk na levém kruhu sjel z čepele při snaze vystřelit.

44:24
    Tucker odevzdal puk domácím hráčům, ti budou vymýšlet další akci.

44:45
    Další akce Minnesoty, tu zakončoval obránce Addison. G

45:01
    Blues začínají hrát na jistotu a vyhazují puky snadně do středního pásma.

45:26
    Kaprizov zpoza branky poslal puk na kruhy, kde byl připravený Boldy. Jeho střela končí v moci Greisse.

45:35
    Greiss vyrazil nahození Spurgeona a k bekhendové dorážce se dostal Foligno.

45:49
    Minnesota za druhou třetinu vystřelila jen šestkrát, tento počet střel už ve třetí periodě překonala.

46:23
    Foligno se dostal k odraženému puku, ze slotu ale pálil mimo tři tyče.

46:53
    Duhaimeho pokus neprošel přes změť těl před brankou Blues.

47:21
    Dewar dojel nahozený puk a Wild jsou zpět v útočné třetině.

47:29
    Ke střele se poté dostal Spurgeon, ale i tato končí v náručí Greisse. Ten si nyní odpočine, čeká nás komerční přestávka.

47:31
    Vhazování pro Blues, kteří dostanou puk ven z pásma.

47:55
    Ne na dlouho, Wild jsou opět před Greissem.

48:18
    Thomas nyní ve spolupráci s Bučněvičem dostal puk do útočné třetiny.

48:42
    Boldy vypálil a Steel zkoušel jeho pokus tečovat, touš poté proskákal kolem branky.

49:09
    Minnesota ve třetí periodě výrazně přidala.

49:27
    A ozývají se také domácí fanoušci, kteří během zápasu takřka nebyli slyšet.

49:34
    Střelu Kaprizova blokuje jeden z hostů a puk končí v ochranné síti.

50:00
    Polovina třetí třetiny za námi.

50:18
    Gustavsson pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.

50:26
    Ta ale Addisonovi nevyšla, píská se zakázané uvolnění.

50:30
    Gustavsson vytáhl Faulkův nástřel od modré.

50:55
    Foligno poslal Addisonovi žabičku, kterou mohl domácí bek těžko zpracovat. Tohle mohlo znamenat nebezpečný protiútok pro Blues.

51:25
    Addison ale puk udržel, hosté ho následně poslali na icing.

51:34
    Dumba se vrací zpět pro vyhozený kotouč.

51:48
    Brayden Schenn (STL) si v souboji s Kaprizovem počínal nedovoleným způsobem, když mu strčil hůl pod brusli a ruského útočníka podrazil.

51:48
    Eriksson Ek uspěl na vhazování, to se však bude opakovat.

52:04
    Eriksson Ek tečoval pokus Addisona mimo branku.

52:22
    Bučněvič dostal puk ven z pásma a nachvíli pozdržel útočné snažení Wild.

52:38
    Eriksson Ek v pádu vracel puk na modrou čáru, kde však nikdo z domácích nebyl.

52:56
    Boldyho střelu zastavila Greissova vyrážečka, hosté vyhazují.

53:33
    Addison poslal puk na branku, před kterou stáli dva domácí hráči, ale Greiss si kotouč našel a zasáhl.

53:45
    Po rychlé kombinaci pálil Spurgeon, další úspěšný zákrok.

53:48

54:00
    Tohle je pro Wild kruté. Domácí hráči v přesilovce tlačili, za vyhozeným pukem ale přispěchal Saad, který poté poslal skvělou žabičku skrz dva bránící hráče Minnesoty a BRAYDEN SCHENN střelou do odkryté klece odčinil své vyloučení. Asistence: Brandon Saad.
    54:00 Brayden SCHENN - 0:2

55:03
    Parayko ometl puk o hrazení a touš nyní poskakuje ve středním pásmu.

55:54
    Minnesotě čas rychle utíká.

56:08
    Jejich akci teď za modrou čarou zastavil Schenn.

56:19
    Zatím bezchybný Greiss schoval v lapačce nahození Duhaimea a před námi je poslední komerční brejk.

Já jen doplním informaci o počtu diváků, kteří si dnes našli cestu do Excel Energy Center. Na dnešní utkání jich dorazili 18 745.

56:23
    Wild to zkoušejí v šesti!

56:48
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

57:05
    Colton Parayko (STL) chtěl z rohu kluziště vyhodit puk, ten se mu však postavil na lopatu a skončil mezi diváky.

57:19
    Hosté vyhazují.

57:29
    Addison hledal prostor pro střelu.

57:40
    Boldyho střela neprošla přes blokujícího hráče.

58:00
    Čas rychle utíká.

58:09
    Po krosovém pasu pálil Kaprizov, Greiss vyráží betonem.

58:28
    Blues odklidili puk a střídají.

58:47
    Mela před brankou po střele z hole Duhaimea, Greiss situaci znovu ustál.

59:10
    Rosén obětavě padl do Kaprizovovy jedovky.

59:26
    Kaprizov z pravého kruhu minul.

59:44
    Teď se Kaprizov přesunul na levou stranu, ale ani z tohoto mračna nezapršelo.

59:47
    A další střela ruského útočníka, přesunující Greiss má další zákrok.

59:54
    Blues nakonec přidávají i třetí přesnou trefu. Vysoký oblouček vyhozený Paraykem, zastavil na útočné modré Bučněvič a BRAYDEN SCHENN jej dopravil do odkryté klece. Asistence: Pavel Bučněvič a Colton Parayko.
    59:54 Brayden SCHENN - 0:3

Je dobojováno, Minnesota ve třetí části vrhla vše do útoku, ale na pohotového Greisse recept nenašla. Po sérii nebezpečných střel v přesilovce ujel Saad, který připravil gólovou radost pro Schenna. Při hře bez brankáře Wild zamkli hosty před jejich brankou, ale i tentokrát uprchl Schenn, jenž svým druhým gólem pečetil skóre.

3. Calle Rosén (STL) 0+0

To je z dnešního přenosu vše, já vám děkuji za pozornost a přeji vám hezký zbytek pondělního dne. (03:41:49)

Tomáš Taybner

Branky a nahrávky: 9. Saad (Neighbours, Parayko), 54. B. Schenn (Saad), 60. B. Schenn (Bučněvič, Parayko)

Minnesota Wild: Gustavsson (McIntyre) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison, Goligoski – Kaprizov, Steel, Boldy – J. Eriksson Ek, M. Foligno (A), Duhaime – F. Gaudreau, Hartman, Shaw – Dewar, Reaves.

St. Louis Blues: Greiss (Binnington) – Mikkola, Parayko (A), Rosén, Faulk, Santini, Tucker – Bučněvič, Thomas, Kyrou – Saad, B. Schenn (A), Barbašev – Neighbours, Acciari, N. Walker – Toropčenko, Alexandrov, T. Pitlick.

Rozhodčí: McIsaac, Beach – Galloway, Pancich

Diváci: 18 745