Pardubice – Sparta 0:3 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 5:4 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
HC Sparta Praha
Úterý 10.01.2023, 17:30 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 32. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše. S přáním klidného večera se budu těšit u příštího utkání Tipsport Extraligy. (19:54:10)

Zápas je u konce! I druhý vzájemný zápas na pardubické půdě končí lépe pro pražskou Spartu, která i do závěrečné třetiny vstoupila lépe a vstřelila třetí branku zápasu. Dynamo se se konci zápasu zvedlo, ale ani to na vsítění branky nestačilo.

Nejlepší hráči zápasu
    HC Dynamo Pardubice: Roman Will
    HC Sparta Praha: Vladimír Sobotka

59:49
    Hosté vyhazují puk, ale pouze na zakázané uvolnění.

59:37
    Souboj v rohu hřiště ukončuje píšťalkou rozhodčí. Bude se vhazovat po pravé ruce Kováře.

59:13
    Chyba Janduse dala Dynamu příležitost, ale odražený puk se podařilo dříve dojet hostujícímu obránci.

58:26
    Dynamo aktuálně tráví většinu času na puku a snaží se vymyslet jak se dostat do útočné třetiny.

56:57
    Napadání Adama Musila dělá hostům potíže, ale podařilo je jim vyjet ze své třetiny.

56:27
    Situaci tři na jednoho na poslední chvíli zachraňuje Kolář, který puk bere mimo ohrožení.

56:09
    Formanova střela z otočky jen těsně minula domácí branku.

54:57
    Thorell se probojoval až před branku Dynama, kde zkoušel najít některou ze sparťanských hokejek, ale neúspěšně.

53:50
    Chybná přihrávka Pauloviče dává příležitost Spartě.

53:07
    Moravčík zachytává tvrdou přihrávku přes celou šíři hřiště a hned se vydává do útoku.

52:18
    Sparta se usadila na polovině Dynama a kombinuje kolem Willovi branky.

51:51
    Paulovičovo nahození do útočné třetiny končí zakázaným uvolněním.

50:54
    Sobotka dostal puk před branku domácích, ale špatné zpracování ho posílá za pardubickou svatyni.

50:35
    Zmatek před brankou Dynama zastavuje Will poté, co schoval puk pod lapačku.

49:55
    Vracející se Buchtele zachytil puk a zajíždí za branku Kováře.

48:54
    Souboj za brankou hostů vyhrává Herčík a ponechává Dynamo v útočném pásmu.

Lukáš Hrdina

Branky a nahrávky: 24. Sobotka, 40. Němeček (D. Vitouch), 46. Řepík (Kaše, Sobotka)

HC Dynamo Pardubice: Will (Matěcha) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, J. Kolář (A), Vála, Hrádek, Bučko – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – A. Musil, Poulíček (C), Vondráček – Herčík, Paulovič, Rohlík.
    Trenér: Radim Rulík

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus (A), Moravčík, T. Tomek – M. Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – E. Thorell, Horák, P. Kousal – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Konečný, G. Thorell, Kaše.
    Trenér: Miloslav Hořava

Rozhodčí: Pražák, Šír – Hlavatý, Lederer.