Buffalo – Philadelphia 0:4 (kon.) | Ottawa – Nashville 0:3 (kon.) | Montreal – Seattle 0:4 (kon.)
Los Angeles – Edmonton 6:3 (kon.)
Montreal Canadiens
0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Seattle Kraken
Úterý 10.01.2023, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:13:14)

Statistika
    Střely na bránu: 21 – 41 | Přesilová hra: 0/2 – 1/6 | Trestné minuty: 27 – 9

Martin Jones (SEA) – 21 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 60:00
    Sam Montembeault (MTL) – 37 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,5 %, odchytal 58:00

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:37

1. Vince Dunn (SEA) 1+1
    2. Yanni Gourde (SEA) 0+2
    3. Matty Beniers (SEA) 1+1
    Seattle na svém kanadském tripu zapisuje už svou čtvrtou výhru ze čtyř utkání!

Seattle tedy v závěrečné třetině nedopustil žádné drama, když jim k tomu ještě domácí tým pomohl svou nedisciplinovaností, jelikož hosté ve třetí třetině hráli hned tři přesilové hry. Při závěrečné powerplay Montrealu pečetil vítězství hosté Beniers.

Martin Jones si tedy zapisuje čisté konto, jelikož Seattle Kraken nakonec zdolal Montreal Canadiens 4:0, když hosté o své výhře rozhodli už v první třetině.

59:38
    Hostující hokejisté ve velkém klidu kontrolují puk, když ho už nechtějí domácím ani půjčit.
    58:57 Matthew BENIERS - 0:4

58:57
    Seattle právě vstřelil branku!
    Eberle ve středním pásmu zastavil Xhekaje a k puku se poté dostal MATTY BENIERS, jenž ho už poslal do opuštěné klece Montrealu, a potvrdil tak vítězství Seattlu. Asistence: Jordan Eberle.

58:46
    Seattlu se podařilo zastavit další útočnou snahu Montrealu a hosté poslali touš do středního pásma.

57:55
    Kotouč letí až do obranného pásma Montrealu, kde chtěl opuštěnou klec trefit z velkého úhlu Tanev, ale puk míří jen do boční kontrukce.

57:28
    Seattlu se podařilo dostat puk do středního pásma.

57:18
    Caufiled se snažil překonat Jonese se střelou z levé strany, ale brankář Seattlu byl u své tyče připravený.

56:57
    Martin St. Louis už nechal po komerční přestávce Montembeaulta na střídačce a domácí hrají v šesti.

56:57
    Montreal se přeci jen mohl dočkat své první branky v utkání, když Caufiled vybídl ke skórování Suzukiho, jehož zakončení však kryje Jones.

56:33
    Montrealu se podařilo odrazit útočné snažení hostujících hokejistů, když Hoffman poslal obloukem touš do středního pásma.

55:45
    Slafkovský zvládl souboj u mantinelu a následně nahrával na modrou Kovacevicovi, avšak tomu podjel touš pod jeho hokejkou.

55:11
    Opět se už hraje v plném počtu hráčů na obou stranách.

54:48
    Caufiled dostal nahrávku do levého kruhu, jenže jeho střela mu vůbec nesedla, když kotouč skončil vedle brány Seattlu.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 7. Tolvanen (Dunn, Gourde), 11. Sprong (Burakovsky, Beniers), 15. Dunn (Tolvanen, Gourde), 59. Beniers (Eberle)

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Edmundson (A), Savard, Harris, Kovacevic, Xhekaj, Wideman – Caufield, Suzuki (C), Dach – Dadonov, Evans, Armia – Slafkovský, Dvorak, Jos. Anderson (A) – Pezzetta, Drouin, Hoffman.
    Trenér: Martin St. Louis

Seattle Kraken: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson, Schultz, Oleksiak, Borgen, Soucy – Eberle, Beniers, Burakovsky – McCann, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Sprong, Donato, B. Tanev.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Blandina, Rooney – Flemington, O´Quinn

Diváci: 21 105