Litoměřice – Sokolov 4:6 (kon.) | Třebíč – Vsetín 2:1 (kon.) | Přerov – Jihlava 4:3 (kon.)
Slavia – Prostějov 5:0 (kon.) | Kolín – Šumperk 3:2 (kon.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 4:0 (kon.)
Pardubice B – Zlín 5:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice B
5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Berani Zlín
Středa 11.01.2023, 18:00Chance liga • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím vás u přenosu 37. kola hokejové Chance ligy, ve kterém se mezi sebou utkají HC Dynamo Pardubice B a PSG Berani Zlín. Na chrudimský led dorazí dvanáctý Zlín, který se neustále propadá tabulkou dolů. Pardubice B se po výhře ve Frýdku-Místku dlouho přetahovaly o body v Porubě, padly až v samotném závěru 2:4.

HC Dynamo Pardubice B jelo na led silné Poruby posíleno o tři body, které získalo ve Frýdku-Místku. Také první dvě třetiny proti současně prvnímu celku tabulky se vyvíjely velmi dobře po dvou gólech Urbana. Jenže Dynamu vůbec nevyšel zejména závěr a čtyřbranková poslední třetiny vynesla Porubě tři body. „Utkání jsme měli dobře rozehrané. Dvě třetiny jsme vedli 2:0, ale bohužel špatné první střídání ve třetí třetině, špatně rozebraní hráči a přišlo brzké snížení na 2:1. Soupeři jsme tu výhru nabídli našimi chybami. Musím uznat, že Poruba je velice silné mužstvo, ale minimálně na remízu jsme to měli uhrát,“ řekl po zápase trenér Václav Baďouček.

PSG Berani Zlín nepředvádí ve třetí čtvrtině základní části vůbec dobré výkony, čehož si je vědom i jednatel klubu Robert Hamrla, který došel k razantnímu kroku a hráči přijdou o 40 % platu. To vše se událo po porážce se Slavií 0:4. Z posledních deseti kol získali Berani jen deset bodů. „Náš výkon nebyl hodný klubu a znaku zlínského hokeje a jménu, které nosíme na zádech. Tohle byla hanba, je to ostuda, nic jiného nás z toho nedostane než my. Problém byl úplně ve všem, katastrofální bylo všechno. Od přístupu, přes nasazení až po odvedenou práci vůči týmu,“ nehledal po utkání servítky kapitán Pavel Kubiš.

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Kadlc) – Zdráhal (A), Bukač, Hanousek, Nedbal, Bučko, Chabada, Drtina (A) – O. Rohlík, Rákos, Matýs – T. Svoboda, Hruška, T. Urban – Lichtag, Kaut (C), Rouha – Kaplan, P. Machač, M. Rohlík.
    Trenér: Václav Baďouček

PSG Berani Zlín: Honzík (Huf) – Suhrada, Zbořil, Husa, Gazda, M. Novotný, Talafa, Riedl – Z. Sedlák, Honejsek, Mrázek – Pospíšil, Kindl, Heš – P. Sedláček, Gago, Kubiš (C) – Zabloudil, Hejcman, Köhler (A).
    Trenér: Miloš Říha

Rozhodčí: Svoboda, Kostourek – Roischel, Bohuněk.

Hráči obou týmů už jsou na ledové ploše, za chvíli začínáme.

00:01

00:12
    Suhrada ihned nahodil do pásma.

00:42
    Ondřej Matýs obkroužil celé pásmo, ale spoluhráče poté nenašel.

01:40
    Ani Chabadova přihrávka nebyla nejpřesnější.

02:22
    Po odrazu od hokejky Gaga přikrývá puk Klouček do lapačky.

02:55
    Machač zachytil puk na modré, ale Kaplanovi chyběla větší rychlost.

03:11
    O Gazdovu hokejku se otřel puk, který poté zamířil do ochranné sítě.

03:31
    Rychlou kombinaci zakončoval ze středu Zdeněk Sedlák, Klouček zasáhl včas vyrážečkou!

04:01
    Daniel Gazda vzal celou akci na sebe, Klouček měl ale připravenou lapačku, do které schoval puk.

04:37
    Tomáš Hanousek střelou od modré čáry minul bránu Honzíka.

05:19
    Michal Rouha z dálky prověřil Honzíka, který raději podržel puk ve své moci.

05:49
    Přízemní střelu Petra Mrázka vyrazil pardubický brankář pravým betonem do rohu.

06:38
    Dva důrazné zákroky zamezily zlínským pokračovat v akci.

07:27
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    Jakub Lichtag – 2 min., hákování.

08:18
    Je téměř minuta přesilovky za námi a na puku je více Dynamo. Hráčům Zlína přeskakuje puk hokejky a nemohou se dostat do pásma.

08:29
    Urban se nebál natáhnout si kotouč k mantinelu, ale horní tyč netrefil přesně.

09:05
    Nepřesná střela z levého kruhu vyhání hosty z pásma.

09:27
    Dynamo je zpět v pěti.

10:14
    Před Zabloudilem se naskytlo volno, tak toho využil, Kloučka ale výrazně neprověřil.

11:01
    Vhazování před Honzíkem.

12:06
    Berani přebírají iniciativu a přitápí domácí obraně.

12:17
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Lukáš Heš.

12:24
    Pardubice B právě vstřelily branku! Tak to byla blesková odpověď na vyloučení! Tomáš Hanousek nádherně shodil puk na ONDŘEJE MATÝSE, jenž číhla u tyče a přesně nasměroval puk mimo dosah Honzíka – 1:0! Asistence: Tomáš Hanousek
    12:24 Ondřej MATÝS - 1:0

13:29
    Patrik Machač pláchl obraně, navedl si puk doprostřed, ale jeho bekhend mířil nad břevno!

14:26
    Bukač se u mantinelu pohledně vyhnul soupeři, nahrál Rákosovi, jeho střela ale byla zastavena obráncem.

15:22
    Tomáš Svoboda – 2 min., nesportovní chování.

15:49
    Pardubická obranná dvojice dobře dostoupila Honejska, jemuž se střela nepovedla.

16:34
    Urban výborně vystihl přihrávku, ale Drtinu v protiútoku nenašel.

16:36
    Lukáš Heš – 2 min., nedovolené bránění.

18:00
    Hanousek v probíhající přesilovce trefil výstroj brankáře a Matýsovi poté nešťastně utekl puk za modrou.

18:46
    Dynamo pokračovalo v tlaku, Hanousek se opřel do puku, který od bránícího hráče letěl nad bránu.

19:46
    Hruška si křikl na Urbana, který se mu snažil poslat puk před bránu, ale to si pohlídal i bek.

20:00

Je za námi prvních dvacet minut dnešního utkání, ve kterých padla jedna branka, na straně domácích Pardubic. Východočeský celek bleskově využil přesilovou hru, skóre otevřel přesným doklepnutím za Honzíka Ondřej Matýs. Ke střelám se dostávali i hosté, kteří ale zatím gólově mlčí.

Druhá třetina začne přibližně v 18:49.

20:01

20:17
    Mohlo to být rázem o dva! Daniel Bukač vystihl směr odrazu, dal si tělo před obránce, ale Honzík jeho kličku vychytal.

20:43
    Nedbal vyhodil obloučkem puk přes všechny čáry, hráči se tak stěhují opět před Kloučka.

21:04
    Gagovu střelu pod horní tyč Klouček kryje.

21:42
    Po Chabadově přihrávce Kaut prodlužuje k Honzíkovi.

22:29
    Honzík opět zachránil svůj tým! Rohlík házel puk na Machače, to ještě Honzík vyrazil. Na Kaplanovu dorážku by už zcela jistě neměl, jenže mladý útočník minul puk.

23:12
    Matýs dloubl puk do lapačky Honzíka, ten pro jistotu podržel.

23:33
    Sedláček se vytáčel zpoza brány, bekhendem ale nezasunul k tyči.

24:10
    Dnes velmi aktivní Urban získal téměř ztracený puk, puk ale poslal nad bránu.

26:01
    Daniel Rákos odzbrojen za hostující bránou o puk.

26:58
    Pardubice B právě vstřelily branku! Tak tohle byla kombinace až do kuchyně! Ondřej Matýs se zmocnil puku, prohodil si ho mezi dvěma obránci a připravil ho do druhé vlny DANIELU BUKAČOVI, který měl už lehkou pozici. Vstřelil tak svůj první gól v pardubickém dresu – 2:0! Asistence: Jan Zdráhal
    26:58 Daniel BUKAČ - 2:0

27:40
    Bedřich Köhler během střely nepříjemně clonil Kloučkovi, který byl nejspíš zasažen a teď musí zákrok ještě vydýchávat.

28:10
    Ondřej Rohlík neváhal se střelou a hned kousek za modrou poslal puk na Honzíka, bude se vhazovat.

30:52
    Skvělá příležitost pro Dynamo navýšit, budou hrát proti třem.

31:07
    Hanousek spoléhal, že Honzík puk vyrazí na Rákose. Ten ho však pevně držel v náručí.

32:00
    Dynamo kombinuje zatím nepřesně.

32:36
    Pavel Kubiš byl při návratu zastaven Kautem a pojede se nájezd!

32:36
    Zlín právě vstřelil branku! Na nájezd se připravil PETR MRÁZEK a na jeho bekhendovou kličku byl Klouček krátký – 2:1! Bez asistence
    32:36 Petr MRÁZEK - 2:1

32:52
    Hosté snížili ve vlastním oslabení a jsou zpět kompletní.

34:04
    Hosté jsou jak polití živou vodou a dál tlačí na Dynamo, které nejen že prováhalo přesilovou hru, ale dokonce v ní inkasovalo.

34:26
    Pardubice B právě vstřelily branku! Pardubice si berou dvoubrankový náskok zpět! Z nenápadné akce se zpoza brány vynořil TOMÁŠ SVOBODA, který procpal puk mezi tyčkou a betonem Honzíka – 3:1! Asistence: Tomáš Urban a Jan Hruška
    34:26 Tomáš SVOBODA - 3:1

36:22
    Bučko chtěl orazit puk o zadní mantinel, rozhodčí to ale posoudil jako zakázané uvolnění.

36:29
    Tomáš Svoboda vyhodil puk mimo ledovou plochu na zlínskou střídačku.

37:08
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Miroslav Rohlík.

37:08
    Pardubičtí hráči teď hodně bouřlivě diskutovali s rozhodčími, protože se jim vůbec nelíbila posouzená situace za špatné střídání. Sudí to zpět neberou.

37:54
    Bučko se zbavuje puku vyhozením přes všechny čáry.

38:25
    A znovu Bučko výborně zapracoval a vyhodil puk.

38:47
    Zlín právě vstřelil branku! Tenhle trest bude domácí střídačku mrzet, po inkasované brance opět trenér diskutuje se sudím, gól jim to však nevrátí. BEDŘICH KÖHLER se na modré čáře tvrdě opřel do kotouče a poslal ho mimo dosah Kloučka – 3:2! Asistence: Daniel Gazda a Antonín Honejsek
    38:47 Bedřich KÖHLER - 3:2

39:56
    Ještě zmatky v domácím pásmu musel s vypětím všech sil řešit Klouček, další branka v jeho síti z toho ale nebyla.

40:00

Ve druhé třetině už byli diváci svědky mnohem větších šancí a také rovnou čtyř gólů, po dvou na každé straně. Na 2:0 navyšoval po krásné souhře do poloprázdné brány Daniel Bukač, na jeho gól ale odpověděl proměněným nájezdech Petr Mrázek. Ve 35. minutě se nepohlídal Honzík bližší tyč a Dynamo opět zásluhou Tomáše Svobody uteklo. Jenže ve 39. minutě usměrnil puk mimo dosah Kloučka povedenou ranou od kruhů Bedřich Köhler.

Třetí třetina začne přibližně v 19:48.

40:01

40:07
    Bukač po vyhraném buly posílá puk na Honzíka.

40:23
    Hosté vyhodili jen puk na zakázané uvolnění a není povoleno jim vystřídat.

40:58
    Hruška ještě vybojoval puk pro Tomáše Svoboda, který i přes dobré dostoupení stihl vypálit na připraveného Honzíka.

41:47
    Zdeněk Sedlák na modré čáře zastaven.

42:19
    Po zbytečném propadnutí domácí strany se dostal před Kloučka Mrázek, tentokrát ale kličku nedotáhl do zdárného konce!

43:24
    A podobná situace na druhé straně, na Honzíka se řítil Ondřej Matýs. Kličku ale zlínský brankář vytěstnil betonem!

43:32
    Bedřich Köhler – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

44:13
    Puk na modré čáře hosté vyhazují.

44:39
    Tomáš Kaut už dostával puk do odkryté brány, ale ten mu přeskočil hokejku!

45:10
    Pardubice B právě vstřelily branku! Dynamo Köhlerův trest nekompromisně trestají! Kaut se sice ještě neprosadil, nicméně domácí zůstali v pásmu. Bučko jen lehce posunul na TOMÁŠE HANOUSKA, který trefil nechytatelně pod horní tyč. Honzík bez šance – 4:2! Asistence: Martin Bučko a Daniel Rákos
    45:10 Tomáš HANOUSEK - 4:2

46:52
    Dynamo výborně zastavuje výpady Zlína už ve středním pásmu a hosté ztrácí puky i čas.

47:41
    Sedlák jen prodloužil do pásma a musel odjet střídat.

48:21
    Honejskovu střelu mezi betony Klouček vyráží, ale domácí následně vyhazují puk přes všechny čáry.

48:56
    Střela od modré se zbrzdila o několik hokejek až u Kloučka, který puk přikrývá.

49:11
    Jakub Lichtag i přes veškerou snahu puk nedostihl a Zlín má možnost zůstat v útočném pásmu.

49:33
    Dynamo dobrou poziční hrou přečíslilo Berany, ale Tomáš Kaut mířil po přihrávce Lichtaga vedle.

51:16
    Jiří Suhrada neměl puk na holi moc dlouho, domácí opět rychle dostoupili.

52:19
    Svobodovi chyběl kousek a mohl ujíždět do otevřené obrany, na puk ale nedosáhl.

52:47
    Lichtag v palebné pozici ještě vracel puk na Rouhu, to už bylo ale překombinované.

53:26
    Po odrazu puku se hra vrací před Kloučka.

53:50
    Petr Mrázek – 2 min., vysoká hůl.

53:58
    Riedl vyvezl puk ve vlastním oslabení a donutil Kloučka k zákroku.

54:42
    Svoboda nevyřešil situaci ideálně a napálil jen zlínského hráče.

55:51
    Kaut s Hanouskem pálili do betonů Honzíka a Mrázek je zpět na ledové ploše.

56:17
    Brána na pardubické straně je mimo svoji pozici.

56:33
    Zlín musí opět za svoji bránu pro puk.

57:04
    Po dalším vyhozeném puku se stěhuje hra před Milana Kloučka.

57:19
    Ondřej Rohlík proletěl s pukem podél mantinelu do pásma, jeho střela ale označila jen zadní mantinel.

58:10
    Gazda prováhal dobrou střeleckou pozici a ještě hledal spoluhráče.

58:30
    Brána hostí je prázdná, teď ji jen těsně minul puk letící z pardubického obranného pásma.

58:44
    Další odpískané zakázané uvolnění, proti kterému vehementně protestuje pardubická střídačka.

58:44
    Daniel Rákos – 2 min., nesportovní chování, odpyká Miroslav Rohlík.

59:17
    Rákos vyhazuje puk až k bráně.

59:32
    Pardubice B právě vstřelily branku! Pardubice pečetí dnešní vítězství gólem do prázdné brány! Hosté nedokázali projít do pásma Dynama a oblouček JANA ZDRÁHALA skončil v prázdné bráně – 5:2! Asistence: Karel Nedbal a Jan Zdráhal
    59:32 Jan ZDRÁHAL - 5:2

59:53
    Matěj Zabloudil – 2 min., nedovolené bránění.

Ve třetí třetině hosté ze Zlína se neúspěšně snažili dobýt zavřenou branku Milana Kloučka. Na klíčových 4:1 srazil Berany přesnou trefou pod horní tyč Tomáš Hanousek a do prázdné brány pečetil výhru Jan Zdráhal. (20:26:41)

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 13. Matýs (Hanousek), 27. Bukač (Matýs), 35. T. Svoboda (T. Urban, Hruška), 46. Hanousek (Bučko, Rákos), 60. Zdráhal (Nedbal, Kaut) – 33. Mrázek, 39. Köhler (Gazda, Honejsek)

Rozhodčí: Svoboda, Kostourek – Roischel, Bohuněk