Val. Meziříčí – Kopřivnice 2:5 (kon.) | Nový Jičín – Opava 2:0 (kon.) | Znojmo – Vyškov 3:2 (kon.)
SHKM Hodonín – Vel. Meziříčí 2:1 (po pr.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 6:5 (kon.) | Letňany – Hronov 9:2 (kon.)
Benátky n/J – Vrchlabí 1:9 (kon.) | Tábor – Příbram 4:5 (1:2 po s.n.) | Písek – Kobra 5:1 (kon.)
Klatovy – Cheb 4:0 (kon.) | Děčín – Jablonec n/N 7:3 (kon.) | Mostečtí Lvi – Chomutov 1:2 (kon.)
Řisuty – Ústí n/L 5:6 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Hokej Vyškov
Středa 11.01.2023, 18:00 • Nevoga aréna • 2. liga skupina Východ • 28. kolo

Znojmo dokázalo udolat Vyškov i potřetí v sezóně a to 3:2. O branky se postarali Dominik Sklenář, Lukáš Adámek a vítěznou trefu zaznamenal Tomáš Pigl. Hosté dramatizovali zásahy Davida Lekeše a Dominika Luži.

Děkuji za sledování a těším se u dalších zápasů napočtěnou. (20:25:51)

59:24
    Rozhodčí odpískali zakázané uvolnění a to se nelíbilo Adámkovi.

59:24
    Adámek – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

55:53
    Šťovíček se hnal za volným pukem, ale Šerman vybruslil a odpaluje.

55:11
    Znojmo vyrazilo v oslabení do útoku a Sklenářovi nabídku na Šťovíčka tečuje obrana nad branku.

Orli právě vstřelili branku!
    TOMÁŠ PIGL byl faulován, ale i přesto dokázal skórovat a Znojmo opět vede. Asistence: Lukáš Adámek a David Stránský.

51:47
    Puk se nebezpečně odrážel kolem branky Groha.

51:18
    Šarman si našel puk mířící na branku a opět chytá.

48:05
    Znojemští měli dvě zajímavé šance, ale i hosté okamžitě odpověděli.

Dnešní utkání sleduje 1168 diváků.

47:27
    Hosté se pokusili o rychlé přečíslení, ale Zukal vystihl přihrávku.

46:56
    Komínek na nic nečekal a pálil do připraveného Groha.

46:39
    Stránského ránu se snažili tečovat hned dva hráči Znojma.

44:41
    Přesilovka Orlů nevyšla.

44:02
    Šarman kryje další střelu od modré čáry.

43:26
    Sklenář převzal přihrávku na modré čáře a zkoušel to znovu na zadní tyč, netrefil branku.

42:38
    Janeček – 2 min., držení.

42:32
    Groh vyrážel tvrdou střelu maskou.

41:57
    Sedláček se vystavil postavení mimo hru a musel opustit útočné pásmo.

41:03
    Vyškov se dostával do dobré příležitosti, jenže byla posunutá branka Znojma a rozhodčí přerušil hru.

40:01

Začátek třetí třetiny se nám trochu opozdí. Důvodem byly problémy s reklamním vozidlem, který uvízl při výjezdu z ledu.

I ve druhé třetině šli Znojemští do vedení po brance LUKÁŠE ADÁMKA, jenže v poslední sekundě Vyškov znovu vyrovnal DOMINIKEM LUŽOU a ve třetí třetině nás tak čeká dramatické rozuzlení.

40:00

39:59
    Vyškov právě vstřelil branku!
    Vyškovu se podařilo v závěru třetiny znovu usadit v pásmu Orlů a v poslední sekundě dostal kotouč za záda Groha DOMINIK LUŽA. Asistence: Vojtěch Dobiáš.

38:59
    Píská se vysoká hůl Orlů.

37:47
    Šťovíček ani Špaček doráželi, avšak neúspěšně.

37:30
    Groh podržel puk, před možnou dorážkou.

36:26
    Hra ve čtyřech nepřinesla žádnou zajímavou situaci.

36:12

36:02

35:34
    Komínek dostal dobrou přihrávku, ale puk mu sjel z hole.

34:10
    Janeček – 2 min., vysoká hůl.

34:00
    Sedláček – 2 min., zásah do nohou.

33:22
    Akci 2na1 vzal na sebe Čermák, Šarman vyráží.

32:46
    Rozhodčí se omlouvá za chybně odpískané zakázané uvolnění, vhazuje se ve středu hřiště.

32:31
    Po delší době si připsal zákrok i Groh.

31:48
    Šťovíček vyhrál buly v útočném pásmu, ale posléze přišlo nedorozumění a Orli musí znovu od své branky.

31:00
    Tlak Orlů a blízko první branky byl junior Kotrba.

30:27
    Orlům nevyšel útok a hra se tak odvíjí ve středním pásmu.

29:15
    Nyní má více ze hry Znojmo.

28:45
    Dezorientovaný Šarman vyrazil puk před sebe a puk se poté motal na brankovišti, ale nakonec ho Vyškov odpálil do bezpečí.

28:18
    Další zásah pro Šarmana, před tím schytal jednu ránu spoluhráče Adámek.

27:35
    Vyškov zamkl Znojmo a Komínek našel před brankou Lekeše, Groh ležící si poradil.

26:35
    V další zajímavé akci se objevil obránce Tejnor, ale míjí branku.

25:24
    Když nevíš co s pukem – vystřel. Přesně tím se nyní řídil LUKÁŠ ADÁMEK. Byl sám v útočném pásmu a přesnou ránou posílá Orly podruhé do vedení. Asistence: Erik Mareš a Vojtěch Kloz

25:00
    Vyškov výborně forčekuje a na chvíli zaměstnali obránce za brankou.

24:00
    Protiútok Znojma zakončoval Špaček do protipohybu Šarmana, který předvedl skvělý zákrok.

23:18
    Obě mužstva se krátce po sobě dostala na dostřel brance, nicméně obranci pozorní.

22:21
    Vyškovu nevyšlo založení útoku, hra se vrací před Šarmana.

22:12

22:03
    S vracejícím se hráčem soupeře z trestné lavice střílel Stránský.

21:22
    Čermák dlouho čekal co s pukem, nakonec našel Adámka, který ráno z prvn trefil je Šarmana.

20:44
    ...Vyškov však dvakrát vyhazuje.

20:02
    Znojmo vyhrálo buly a usadilo se v pásmu...

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:46.

Znojemští sice vstoupili do utkání lépe a ujali se vedení díky přesné ráně Dominika Sklenáře, ale Vyškov dokázal vyrovnat z hole Davida Lekeše a poté se dostal ještě do dalších zajímavých příležitostí. Nicméně Orly podržel Groh a na začátku druhé třetiny čeká na Znojmo navíc přesilovka.

20:00

20:00
    Hefka – 2 min., podrážení.

19:26
    Ex-znojemský Komínek připravil nadýchanou přihrávku pro Čuříka, Groh udržel sílou vůle puk v náručí.

18:02
    Vyškov se dostal do nečekaného přečíslení a Kořénkovu střelu Groh vyrazil špičkou betonu, těsně mimo hokejku dojíždějícího Weintritta.

17:16
    Mareš v rohu obranného pásma ztratil rovnováhu i puk a Groh musel zasahovat proti pokusu Janečka.

16:15
    Pigl zkoušel překvapit střelou zády k brance.

15:30
    Weintritt vyslal značně nepřesnou ránu.

15:06
    Vyškov je zatím Orlům vyrovnaným soupeřem.

13:11
    Čuřík se dostal za obránce a mohl otočit stav, jenže Groh si jeho kličku do bekhendu pohlídal.

12:48
    Důrazný DAVID LEKEŠ se dostal ve skrumáži před Grohem k puku a ten k překvapení všech končí v síti. Asistence: Matěj Mikulík.

12:10
    Špaček se dostal k volně ležícímu puk a míříl sám na brankáře, ale obránci dokázali obrat.

11:45
    Sklenář předal na modré Šťovíčkovi a z jeho střelou měl Šarman trable.

10:43
    Stránský chyboval, ale Groh šanci soupeře z bezprostřední blízkosti lapil.

09:46
    Lekeš se snažil prosadit skrz trojici bránících Orlů, ale marně.

09:15
    Pigl neměl čas na rozehrávku, tak jen nahodil do pásma.

07:58
    Šťovíček v dobré pozici přestřelil.

07:50
    Ránu obránce Šarman kryje, na dorážku číhali Köver i Kotrba.

06:46
    Čermák se pokusil o přihrávku mezi svýma nohama, ale dva obránci mu v tom zabránili.

06:14
    Orly v další návštěvě pásma soupeře brzdí ofsajd.

04:48
    Znojmo jde do vedení. DOMINIK SKLENÁŘ se s ničím nepáral, nabruslil do pásma a přesnou střelou nad vyrážečku Šarmana otevírá skóre utkání. Asistence: Petr Beránek.

03:50
    Luža se chystal k zakončení, ale Kloz jeho střelu blokuje do sítě nad brankou.

03:13

02:54
    Z druhé strany zkoušel štěstí Adámek.

02:09
    Šarman si vyčíhal střelu Špačka.

01:30
    Znojmo začíná roztáčet kolotoč v útočnm pásmu.

01:09
    Sebera – 2 min., podrážení.

01:09
    Po tvrdém střetu zůstává ve středním pásmu na ledě znojemský Köver.

00:20
    Orli se jako první vydali do útoku, ale Vyškov je pozorný.

00:01

Vítám vás u utkání 28. kola 2. ligy skupiny Východ. Třetí Vyškov se přestaví na ledě prvního Znojma.

První domácí utkání v novém roce svede dohromady dva nováčky druholigové východní konference. Znojmo na svém ledě přivítá Vyškov, půjde tak o souboj prvního týmu se třetím v tabulce.

Na Orly čeká v nadcházejících zápasech přeci jen nová situace. Dvojice nejzkušenějších hráčů Tomáš Svoboda a Jan Hruška dočasně hostuje v Pardubicích, zkušenosti s CHANCE ligou sbírají střídavými starty také Dominik Sklenář ve Slavii a Lukáš Adámek v Přerově. O to více prostoru tak dostávají další hráči kádru.

V sobotním duelu na ledě Kopřivnice z toho bylo velké drama a úžasný obrat Znojma ve třetí třetině ze skóre 0:4 až k vítězství v samostatných nájezdech. Vyškov ve stejný den triumfoval 3:1 ve Valašském Meziříčí a má aktuálně na kontě tři výhry v řadě.

Tým soupeře táhne ex-znojemský útočník Tomáš Komínek, který je sedmým nejproduktivnějším hráčem východní konference s 31 body za 19 gólů a 12 asistencí. Skvělou formu nabral nyní v lednu, v posledních dvou utkáních si připsal hned pět bodů. Mimochodem, prvních šest hráčů tohoto žebříčku je ze Znojma.

První vzájemný zápas sezóny jasně ovládli Orli, kteří doma zvítězili 7:0. O poznání vyrovnanější střetnutí se odehrálo ve Vyškově, kde Jihomoravané odváželi tři body po boji za výsledek 5:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Warty

Branky a nahrávky: 5. Sklenář (Beránek), 26. Adámek (Mareš, Kloz), 53. Pigl (Adámek, Stránský) – 13. Lekeš (Mikulík), 40. Luža (Dobiáš)

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Žajdlík) – Kloz (A), Tejnor (A), Stránský, Zukal, Sedláček, Mareš, Remta – Sklenář, Beránek, O. Svoboda, Kotrba, Čermák, Köver, Adámek, Špaček, Pigl, Šťovíček (C).
    Trenér: Jiří Beroun

Hokej Vyškov: Šarman (Král) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Sebera, Janeček, Weintritt, Mich. Kořének, Lekeš, Komínek (A), Snášel, Čuřík (A), Dobiáš, Popelka, Luža.
    Trenér: Michal Konečný

Rozhodčí: Michael Kohoutek – Marek Bubela, Marek Čelechovský