Philadelphia – Washington 5:3 (kon.) | Toronto – Nashville 2:1 (kon.) | Anaheim – Edmonton 2:6 (kon.)

3. John Tavares (TOR) 1+1 (04:29:07)

Vyrovnaná bitva mezi Torontem a Nashvillem přinesla rozuzlení až v samotném závěru. Od 22. minuty bylo skóre vyrovnané 1:1, ale pak přišla čtyři minuty před koncem hrubka Jankowskiho. Trefil obličej Riellyho svou holí, v obličeji domácího hráče byla krev a následovala čtyřminutová přesilovka Toronta. Přestože Maple Leafs po celý zápas hráli v početní převaze matně, na tuto klíčovou přesilovku se dokázali zmobilizovat a nakonec po krásné akci s přihrávkou do levé strany na Marnera dokázali strhnout vedení a následně i vítězství na svou stranu.

59:36
    Holl netrefil od vlastní modré čáry prázdnou klec soupeře. Je to jen zakázané uvolnění.

59:29
    Nepřesná Josiho střela, před brankovištěm Toronta se o puk rvalo několik hráčů, ale nakonec byl nejdůraznější Murray, jenž přerušuje hru.

59:20
    Oddechový čas pro tým Nashville Predators.

Toronto právě vstřelilo branku!
    Maple Leafs využívají dlouhou přesilovou hru! Nylander našel v levém kruhu MITCHELLA MARNERA, na kterého se usmívala zčásti odkrytá klec. Útočník Toronta toho využil i přes efektní skok Sarose, který ale kotouč zachytit nedokázal. Asistence: William Nylander, John Tavares.

58:10
    Maple Leafs se musí znovu vracet pro kotouč do hloubi svého pásma.

57:31
    Jarnkrok byl v dobré pozici v pravém kruhu, avšak nepovedlo se mu překonat Sarose, který se v posledních minutách překonává.

57:10
    McDonagh vyhodil kotouč ze svého pásma až na brankáře Murrayho.

57:00
    Nylander si sjel do levého kruhu, Saros výtečným zákrokem lapačkou podržel svůj tým.

56:15
    Domácím utekl puk do středního pásma, dostali se do hrozby ofsajdu a museli útočné pásmo vyklidit.

55:38
    Jelikož v obličeji faulovaného Riellyho byla krev, domácí dostanou příležitost prakticky dohrát zbytek základní části ve hře 5 na 4! Obrovská příležitost, aby strhli vítězství na svou stranu.

55:38
    Komerční pauza.

55:38
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Mark Jankowski – 2+2, vysoká hůl.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 17. Tavares (Nylander, Liljegren), 59. Marner (Nylander, Tavares) – 22. F. Forsberg (Pärssinen, Duchene)

Toronto Maple Leafs: M. Murray I (Samsonov) – Holl, Rielly (A), Giordano, Timmins, Liljegren, Sandin – Tavares (C), Marner (A), Järnkrok – Nylander, Bunting, Engvall – Kerfoot, Kämpf, McMann – Holmberg, D. Hunt, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi (C), Ekholm (A), A. Carrier, Lauzon, Fabbro – Sissons, Pärssinen, F. Forsberg – Niederreiter, Granlund (A), Glass – R. Johansen, Duchene, Jankowski – Jeannot, Trenin, Novak.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: O'Donnell, Rooney – O'Quinn, MacPherson

Diváci: 18638