Pittsburgh – Winnipeg 1:4 (kon.) | Anaheim – New Jersey 2:6 (kon.) | San Jose – Edmonton 1:7 (kon.)

3. Cole Perfetti (WPG) 0+3 (03:59:19)

Hokejisté Winnipegu dokázali vybojovat na hřišti Pittsburghu vítězství 4:1 a oplatili soupeři listopadovou porážku 0:3 ze svého kluziště. O své výhře rozhodli na konci druhé třetiny, kdy se trefili Scheifele s Ehlersem v rozmezí pouhých 22 sekund. Byť se Pittsburgh snažil duel zdramatizovat, branku už vsítit nedokázal a naopak Scheifele ve 47. minutě navýšil vedení Jets. Své sedmé vítězství v sezoně vychytal český brankář David Rittich, který pokryl 22 z 23 střel Penguins.

59:43
    Nakonec to je Tokarski, kdo musel ještě zasahovat. Schmidtovu střelu od modré ale drží ve své moci a má puk pod kontrolou.

59:25
    Duel odpočítává poslední desítky sekund. Puk je v obranném pásmu domácích.

58:40
    Hosté vedou na střely 38-23. Duel se už se prakticky dohrává. Pittsburghu by se určitě líbil ještě jeden gól, přes obrannou hráz soupeře se ale hodně obtížně dostává do útoku.

58:07
    Další útok Jets. Tečovanou střelu Wheelera ukryl Tokarski do lapačky. Je to už jeho 34. zákrok.

57:38
    Tokarski zastavuje střelu Samberga od modré čáry a přerušuje hru. V tuto chvíli je prakticky jisté, že Winnipeg si už vítězství v dnešním utkání utéct nenechá.

56:55
    Lowry výborně obešel u útočné modré čáry soupeře, zavezl puk do útoku a podržel ho chvíli u mantinelu. Ač o něj pak přišel, znovu ukrojil část ze zbytku základní hrací doby.

56:26
    A nakonec o puk přichází. Winnipeg navíc s rozehrávkou nespěchá a šetří trochu času.

56:10
    Penguins jsou sice v útočném pásmu, ale nedokážou kotouč dostat od mantinelu.

55:38
    Postavení mimo hru zastavilo útok Pittsburghu. Domácí nutně potřebují během násedujících okamžiků vsítit gól, jinak na zvrat už reálně pomýšlet nemohou.

55:01
    Komerční přestávka.

54:45

54:22
    Rittich úspěšně vyrazil střelu z levého kruhu k holi svého spoluhráče, který vyhazuje přes všechny čáry.

54:05
    Až teď se Pittsburghu povedlo zaujmout postavení v útočném pásmu.

53:20
    Důležité pro Winnipeg je, že poslal kotouč ze svého pásma a nyní nechce pustit soupeře zpět před Ritticha.

52:45
    Rittich se snažil odpálit kotouč mimo dosah soupeře, ale poslal ho do hlediště. Za zdržování hry tak dostává dvě minuty, které odsedí Perfetti.

52:30
    Zajímavá přihrávka od Dillona mířila před brankoviště, kde se ale kotouče nedokázal dotknout a protečovat ho Wheeler.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 17. D. O'Connor (Kapanen, Rutta) – 12. Wheeler (Perfetti), 38. Scheifele (Wheeler, Perfetti), 39. Ehlers (Connor, DeMelo), 47. Scheifele (DeMelo, Perfetti)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Tokarski) – Dumoulin (A), Friedman, T. Smith, Ruhwedel, P. Joseph, Rutta – Crosby (C), Rust, Guentzel – Zucker, Rakell, Malkin (A) – D. O'Connor, Carter, Kapanen – Heinen, McGinn, Blueger.
    Trenér: Mike Sullivan

Winnipeg Jets: Rittich (Hellebuyck) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Samberg, Schmidt – Ehlers, Connor, Dubois – Wheeler, Perfetti, Scheifele (A) – Lowry (A), Mäenalanen, Kuhlman – Gagner, Jonsson Fjällby, Stenlund.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Chmielewski, Luxmore – Gawryletz, Mills

Diváci: 18268