Vyškov – Nový Jičín 6:4 (kon.) | Ústí n/L – Tábor 3:1 (kon.) | SHKM Hodonín – Kopřivnice 8:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Havířov 9:3 (kon.) | Příbram – Chomutov 3:4 (po pr.) | Vel. Meziříčí – Val. Meziříčí 4:6 (kon.)
Znojmo – Opava 4:2 (kon.) | Mostečtí Lvi – Letňany 5:4 (2:1 po s.n.) | Kobra – Vrchlabí 8:5 (kon.)
Jablonec n/N – Písek 3:5 (kon.) | Cheb – Benátky n/J 2:3 (kon.) | Děčín – Klatovy 3:5 (kon.)
Řisuty – Hronov 4:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
HK Opava
Sobota 14.01.2023, 17:30 • Nevoga aréna • 2. liga skupina Východ • 29. kolo

A to je z Nevoga arény ve Znojmě vše, děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek večera. (19:47:52)

Třetí část byla na góly nejbohatší, domácí tým se ujal čtyřbrankového vedení a zdálo se, že v cestě za další výhrou mu nic nestojí. Opak byl ale pravdou, hosté se nevzdali a dvěma zásahy ještě zdramatizovali duel, další zásah už ale nepřidali, přesto dnes sehráli se Znojmem velmi vyrovnané utkání.

Vyloučení v týmu Orli Znojmo:
    Sklenář – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.

Vyloučení v týmu HK Opava:
    Pachula – 2 min., podrážení.

Byla to stejná situace, po které byl vyloučen v 54. minutě Sklenář, tentokrát však jde na trestnou lavici i znojemský hráč, třebaže žádné filmování tu opravdu k vidění nebylo.

58:02
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:44
    Štěpánek střílel z pravé strany, Žajdlík vyráží.

57:02
    Rousek po srážce skončil na ledě, po chvíli se ale zvedl a sám odjel na střídačku.

55:20
    Opava právě vstřelila branku!
    Opava to ještě nevzdává, Vojkůvka nahazoval z levé strany před bránu, kam si sjel TOMÁŠ KRUPA, jenž zblízka tečoval puk zřejmě nohou do odkrytého prostoru znojemské svatyně.
    Asistence: Marek Vojkůvka a Jan Vašenka.

54:52
    Znojmo se osvobodilo za cenu icingu.

53:33
    Také hosté využívají přesilovku a snižují. Žajdlík střelu z dálky vyrazil před sebe, k puku se dostal PETR WOLF a zamířil po ledě do odkryté části znojemské branky.
    Asistence: Jozef Danielčák a Radim Štěpánek.

53:25
    Sklenář – 2 min., podrážení.

51:38
    Orli právě vstřelili branku!
    Tuhle přesilovku Orli využili okamžitě. DAVID STRÁNSKÝ vypálil tvrdě z dálky a puk proletěl nad Pitákovou lapačkou do sítě, kterou div neprotrhl.
    Asistence: Lukáš Adámek a Tomáš Pigl.

51:32
    Štindl – 2 min., sekání.

51:12
    Hosté se vlastní vinou připravili o útočné pásmo.

50:49
    Špatná rozehrávka Znojma končí na zakázaném uvolnění.

49:57
    Kotouč se před brankovištěm Znojma odrazil ke Káňovi a poté k Žajdlíkovi, který jej raději schoval do lapačky.

49:30
    Nepříjemně tečovaný puk po nahození od modré, Piták reflexivně zasáhl levým betonem.

48:50
    Hraje se nyní ze strany na stranu, šance nemá ani jeden z týmů.

47:17
    Žajdlík vyráží pravým betonem do ochranné sítě.

46:30
    Čermák se ocitl sám před brankářem, blafákem do bekhendu minul levou tyč jeho svatyně.

46:16
    Špaček zkoušel individuálně projít do zakončení, záměr se mu ale nezdařil.

45:29
    Tečovaný puk letí do hlediště.

45:21
    Opava je kompletní.

44:10
    Orli pokazili kombinaci a o puk přichází.

43:21
    Pachula – 2 min., faul kolenem.

43:21
    Čermák byl blízko druhému gólu, ovšem svou dorážku poslal jen do před sebou stojícího gólmana. Bude se vylučovat.

42:56
    Pachula střílel slabě z dálky mimo bránu.

41:22
    PATRIK ČERMÁK si sebral ve středovém kruhu puk na hokejku, nabruslil do útočného pásma a střelou z levé strany přes obránce zamířil ke vzdálenější tyči do protipohybu gólmana.
    Asistence: Marek Špaček a Lukáš Zukal.

40:44
    Nahození z dálky Žajdlík vyráží.

40:01

Druhá část se hodně dlouho hrála bez gólů, oba celky si zahrály dlouho početní výhodu pěti proti třem, hosté v úvodu, domácí na konci. Ani to ke gólu nevedlo, zdálo se, že se za stavu 1:0 půjde do kabin i po druhé třetině, ovšem v poslední minutě se k puku dostal Kotrba a zvýšil náskok svého mančaftu.

Další třetina začne přibližně v 19:10.

40:00

39:35
    Znojmo v závěru druhé části zvyšuje svůj náskok. MAX KOTRBA sebral soupeři puk, najel do pravého kruhu, odkud přesně zamířil mezi betony gólmana.
    Bez asistence.

39:02
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:29
    Opava je kompletní, paradoxně největší šanci měla ona.

38:14
    Hosté jsou ve čtyřech.

37:35
    Nejproduktivnější hráč hostů Wolf měl na hokejce vyrovnání, když jel sám na brankáře, avšak mezi tři tyče nezamířil.

36:29
    Piták – 2 min., zdržování hry / posunutá branka, odpyká Káňa.

36:14
    Ludvík – 2 min., podrážení.

35:20
    Remta si sjel s pukem do dobré pozice, střelu ale poslal vysoko nad.

34:43
    Hosté jsou kompletní.

34:24
    Stránský inkasoval úder pukem a odjíždí na střídačku.

33:44
    Šťovíček to zkusil střelou na vzdálenější tyč, kterou těsně minul.

33:05
    Hosté vyhazují.

32:43
    Šindelář – 2 min., zdržování hry / posunutá branka.

32:43
    Beránek znovu střílel, tentokrát bekhendem, ovšem opět trefil Pitáka.

32:13
    Beránek pálil tvrdě z dálky, Piták zasahuje.

31:06
    Hra je přerušena pro posunutou hostující bránu.

30:30
    Mareš se dostal k odraženému puku, ten ale adresoval jen do betonů gólmana.

29:43
    Šťovíček se natlačil až před hostující svatyni, zblízka trefil jenom tyč soupeřovy brány.

28:43
    Žajdlík na druhé straně chytá lehkou střelu do lapačky.

28:28
    Čermák tečoval přihrávku zpoza brány před gólmanem bruslí, Piták stihl zareagovat a zasáhnout. Gól by nejspíš platil, protože úmysl v tom nebyl.

27:46
    Ofsajd slezského celku.

27:12
    Šindelář střílel od modré do pravého betonu Žajdlíka.

26:07
    Stránský střílel po buly jen do připraveného Pitáka.

25:58
    Čermák nezpracoval Klozovu přihrávku dobře, puku se zmocnil hostující tým.

25:14
    Hodně nepříjemně tečovaný puk směřoval na Žajdlíka, ten ale předvedl dobrý reflex a puk schoval do lapačky.

25:08
    Icing domácího mužstva.

24:57
    Orli jsou kompletní.

24:51
    Danielčák se snažil v brankovišti dostat puk za záda gólmana, to se mu nepovedlo.

24:41
    Štěpánek při další střele opět trefil jen připraveného znojemského gólmana.

24:11
    Tvrdou ránu z dálky Žajdlík vykopává pravým betonem.

23:33
    Štěpánek tvrdou ranou střílel do Žajdlíka.

23:16
    Rousek prověřil střelou zápěstím gólmana Znojma, ten chytá.

22:57
    Sedláček – 2 min., vysoká hůl.

22:15
    Znojmo vyhodilo do středního pásma.

22:02
    Mareš inkasoval nepříjemný úder pukem do obličeje po tvrdé ráně jednoho z protihráčů, zůstává však dál na ledě.

21:15
    Jenáček místo snadného vyhození chyboval a hosté se dostali do šance, Žajdlíka nakonec neohrozili.

20:55
    Hosté kombinují v útočné pásmu od začátku třetiny.

20:01

Zatím hodně velké trápení ze strany favorita, který vstřelil jeden góly díky využité přesilovce, v závěru se musel o vedení hodně bát, neboť soupeř měl dvě slušné šance, které však nevyužil. Do druhé třetiny půjdou Orli s dlouhým oslabením na krku a Opava bude chtít jistě své výhody využít.

Další třetina začne přibližně v 18:23.

20:00

19:53
    Tejnor – 5 min. + TH, úder hlavou, odpyká Kotrba.

19:02
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:01
    Štindl se dostal po zajímavém odrazu puk do šance, když střílel na pravé straně do odkryté části branky u bližší tyče, Žajdlík se ovšem stihl přesunout a fantasticky zasáhnout lapačkou. Pochvalu si vysloužil i od střelce Opavy.

18:52
    Domácím byl odpískán ofsajd.

18:23
    Špaček trefil jen protihráče.

18:06
    V závěru třetiny velká šance hostů, Malina obdržel přihrávku od zadního mantinelu, střelou bez přípravy však trefil připraveného Žajdlíka.

17:31
    Šťovíček mohl střílet sám, místo toho volil přihrávku na druhou stranu, kam si sjel Sedláček, jenž vyprášil připravený beton Pitáka.

16:50
    Dva hráči Opavy se nyní srazili v obranném pásmu, zatímco Ludvík odjíždí na střídačku, Vojkůvka zůstává na ledě.

14:56
    Hosté už byli ve čtyřech, ovšem Šindelář se ještě nestačil zapojit do obrany, MARTIN ŠŤOVÍČEK dostal přihrávku do mezikruží a překonal Pitáka střelou pod beton.
    Asistence: Dominik Tejnor.

14:09
    Špaček střílel bez přípravy na bližší tyč, Piták zasáhl betonem.

13:54
    Malina – 2 min., hákování.

13:30
    Znojmu se přesilovka nedaří, ještě se nedostalo ke střele.

12:54
    Šindelář – 2 min., hákování.

12:09
    Svoboda střílel dobře nad rameno gólmana, Piták však stačil zasáhnout.

11:21

10:37
    A Znojmo vyhazuje.

10:22
    Štindl střílel z pravé strany na vzdálenější tyč, kterou ovšem minul.

09:45
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

09:21
    Kotrba – 2 min., držení hole.

08:51
    Pigl vyrazil se spoluhráči do přečíslení, domácí zastavuje ofsajd.

08:24
    Špaček střílel jen do brusle protihráče v útočném pásmu.

08:06
    Mareš tvrdě pálil do náručí.

07:38
    Kloz se tvrdě srazil v útočném pásmu se soupeřem, ale všichni jsou v pořádku.

05:03
    Mareš tvrdě vypálil, ale hosté situaci přežili.

04:19
    Žajdlík uklidňuje hru.

03:47
    Další založení útoku Znojmu nevyšlo.

03:29
    Pigl a Ondřej Svoboda ujížděli do přečíslení 2 na 1, ale znovu je pískáno postavení mimo hru.

03:16
    Poprvé v útoku také hosté.

03:01
    Adámek hledal Sklenáře, ale obrana střelu zblokovala.

02:53
    Orly zastavuje ofsajd.

02:38
    Obě mužstva střídají.

01:16
    Adámek se dostal k volnému puku před brankou, ale Piták byl pohotovější a zasahuje.

00:01

Trenér: Jiří Beroun

HK Opava: Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Štěpánek, Pachula, Ludvík, Thiel, Věntus – Wolf (A), Buršík, Malina, Rousek, Káňa (A), Kadula, Vašenka, Vojkůvka, Štindl, Horný, Danielčák, Krupa.
    Trenér: Aleš Tomášek

Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Radek Jurčík, Patrik Augusta.

Nejproduktivnější hráči

Tomáš Svoboda (ZNO) – 24 gólů + 21 nahrávek = 45 bodů

Petr Wolf (OPA) – 9 gólů + 20 asistencí = 29 bodů

Vzájemné zápasy

V této sezóně se soupeři utkali dvakrát, Znojmo nejprve vyhrálo doma 5:0 a stejný počet branek nadělilo Opavě i na jejím ledě, kde se hostům povedl alespoň čestný úspěch.

O favoritovi nemůže být pochyb. Znojmo suverénně vládne své skupině s prakticky nedostižným náskokem, dosud zaváhalo jen v jednom případě, když po mizerném výkonu podlehlo doma Kopřivnici 3:4 v prodloužení. Je však pravdou, že poslední duelu jsou pro Orly hodně ubojované, naposledy vyhráli doma nad Vyškovem těsně 3:2, předtím ve zmíněné Kopřivnici prohrávali po dvou třetinách 0:4, přesto stačili v té třetí vyrovnat a následně vybojovat výhru po nájezdech. Je pravda, že Znojmu chybí zkušené duo Hruška – Svoboda, které vypomáhá pardubickému béčku v Chance lize.

Opava se nachází na pátém místě, když dosud získala osmatřicet bodů, mimo svůj led se jí ale nedaří, ze třinácti klání si přivezla stejný počet bodů, vstřelila třiatřicet gólů a jednapadesátkrát inkasovala. Z posledních pěti venkovních klání zvítězili Slezané jen dvakrát, z toho jednou v prodloužení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Petr Frömel

Warty

Branky a nahrávky: 15. Šťovíček (Tejnor), 40. Kotrba, 42. Čermák (Špaček, Zukal), 52. Stránský (Adámek, Pigl) – 54. Wolf (Danielčák, Štěpánek), 56. Krupa (Vojkůvka, Vašenka)

HC LERAM Orli Znojmo: Žajdlík (Groh) – Stránský, Jenáček, Tejnor (A), Kloz (A), Zukal, Sedláček, Mareš, Remta – Kotrba, Sklenář, Beránek, Pigl, O. Svoboda, Čermák, Špaček, Adámek, Šťovíček (C).

Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Radek Jurčík, Patrik Augusta