Česko – Slovensko 6:3 (kon.) | USA – Švédsko 1:2 (kon.) | Japonsko – Švýcarsko 1:2 (kon.)
Kanada – Finsko 3:2 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
4:3 (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
HC RT TORAX Poruba
Sobota 14.01.2023, 13:00 • Werk arena, Třinec • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 12. kolo

Přejeme vám z WERK ARENY hezký zbytek soboty a příjemný víkend. (15:20:08)

Po bohatých dvou třetinách jsme v té třetí gól neviděli, ale drama to bylo až do konce. Nakonec rozhodl moment po zaznění sirény, kdy hostující Koida neudržel nervy na uzdě a nechal se zbytečně vyloučit. Oceláři v prodloužení nabídnutou příležitost využili.

61:47
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři soupeřovu klukovinu ze závěru třetí třetiny potrestali. Po přihrávce Marka Čmiela se opřel do puku Štěpán URBÁNEK a rozhoduje zápas.
    Asistence: Marcel Čmiel

60:01
    Bude se prodlužovat a vylučován zároveň. Po zaznění závěrečné sirény si velmi nešikovně počínal Rodion Koida. Dostává dvě minuty za hrubost a nabízí domácím luxusní šanci rozhodnout klání už na začátku prodloužení.

60:01

60:00

58:58
    Domácí se snaží svou aktivitou v závěru rozhodnout utkání.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:51
    Petr Sobol se tlačil do zakončení a zkusil to na Heczka bekhendem. Neuspěl.

56:25
    Chvíli teď hrála Poruba v útočném pásmu. Z celé situace ale vyprodukoval obránce Filip Veselý pouze nahození na branku, se kterým Heczko neměl starosti

54:59
    Z velkého úhlu se pokusil nerozhodný stav zlomit domácí útočník Matěj Kubiesa, ale Láryš si bližší tyč spolehlivě pohlídal.

53:43
    Stále čekáme ve třetí části na vstřelenou branku, která by přiblížila jeden z týmů k vítězství v dnešním utkání.

53:39
    Technický přestupek? Kdepak. Sudí svou pozorností nejprve odhalili, že bylo porubských hráčů na ledě šest. Po vzájemné poradě pruhovaných ale nakonec své rozhodnutí odvolali.

52:31
    Po delší době je v akci taky lapačka Denisa Heczka. S letícím pukem však neměl žádné velké starosti.

51:47
    Jan Láryš si zapisuje další úspěšný zásah.

51:29
    Domácí kombinoval v útočné třetině, avšak jednomu z beků vyklouznul o pár centimetrů puk do středního pásma.

50:05
    Podle posledních událostí na ledě přebírají na hokejky aktivitu spíš Oceláři.

49:01
    Ve velké šanci se objevil před brankou Marcel Mikula, ale příliš dlouho si rovnal puk na hokejce. Následně zůstal na ledě ležet jeden hráč z hostujícího týmů, rozhodčí raději přerušil hru. Vypadá však, že bude vše v pořádku.

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 9. Čmiel (Hebar, Mikula), 14. Byrtus, 29. Čmiel (TS), 62. Urbánek (Čmiel) – 17. Hlaváč (Jeřábek, P. Sobol), 24. Skorokhod (Hlaváč, Jevtěchov), 40. Hlaváč (Skorokhod, Yevtiekhov)

HC Oceláři Třinec: Heczko (Skácel) – Byrtus, Mrtka, Dravecký, Solowski, Holub (A), Čmiel, Zielinski – Urbánek (A), Barna, Blaha (C), Hebar, Švančara, Mikula, Granečný, Sajdokt, Rybnikár, Kubiesa
    Trenér: Marek Malík

HC RT TORAX Poruba: Láryš (S. Sobol) – Dragon, Stasjuk, Jeřábek (A), Veselý, Bodnar – Hlaváč, P. Sobol (C), Yevtiekhov, Indrst, Koida, Skorokhod, Hansel (A), Korpas, Vehovský, Zachariasz
    Trenér: David Moravec

Rozhodčí: Kroček – Klimek, Návrat