Colorado – Ottawa 7:0 (kon.) | Detroit – Columbus 3:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 1:3 (kon.)
Carolina – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Boston – Toronto 4:3 (kon.) | Florida – Vancouver 4:3 (kon.)
NY Islanders – Montreal 2:1 (kon.) | Minnesota – Arizona 2:1 (kon.) | Nashville – Buffalo 3:5 (kon.)
Chicago – Seattle 5:8 (kon.) | St. Louis – Tampa 2:4 (kon.) | Vegas – Edmonton 3:4 (kon.)
Los Angeles – New Jersey 2:5 (kon.) | NY Rangers – Montreal 1:2 (kon.) | Carolina – Vancouver 3:4 (1:2 po s.n.)
Florida Panthers
4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Vancouver Canucks
Neděle 15.01.2023, 01:00 • FLA Live Arena, Sunrise • NHL

Florida si těsné vedení už pohlídala, a to také především díky výkonu brankáře Bobrovskije, který v posledních minutách vytáhl důležité zákroky.

59:55
    Po křižné přihrávce přišla rychlá střela z ostrého úhlu, kterou Bobrovskij sebevědomě odrazil.

59:45
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Aaron Ekblad – 2 min., krosček.

Oddechový čas pro tým Vancouver Canucks.

59:30
    Bobrovskij se teď skvěle přemístil proti dorážce k levé tyči! Střela Petterssona třefila Pedersona do brusle a právě Pederson se poté snažil rychle dorážet.

59:11
    Petterssonova střela od modré byla zablokována a puk skončil už za modrou čarou.

58:13
    Domácí vyhazují puk do střední třetiny.

57:49
    Martin opustil brankoviště a Canucks to zkoušejí s odkrytou brankou.

55:54
    Bobrovskij toho bude mít plné zuby. Další nahození bylo tečováno těsně předním spoluhráčem Montourem.

54:27
    Miller posunul puk na Hughese, který si několika přešlapy udělal prostor na modré čáře. Jeho následnou střelu Bobrovskij kryje. Následuje komerční přestávka.

54:12
    Tlak Vancouveru pomalu sílí a domácí byli nucení odehrát puk na zakázané uvolnění.

53:08
    Vyhození domácím nevyšlo a naopak Bobrovskij musel tasit skvělý zákrok, když střelu od modré tečoval nepříjemně těsně před ním clonící Garland.

52:27
    Při přechodu útočné modré přišel Lockwood o svou hůl a fotbalovým uměním udržel pásmo pro své spoluhráče.

52:16
    Hughes byl na dalekonosnou přihrávku krátký a odpískaný icing vrátí hru před branku Canucks.

52:08
    Nahození z pravé strany útočné třetiny skončilo sraženo před Martinem do ochranné sitě.
    50:02 Elias PETTERSSON - 4:3

50:02
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Také hosté využívají přesilovou hru a dostávají se na rozdíl jediné branky. Po přihrávce podél modré čáry pálil ELIAS PETTERSSON, jehož střelu nešťastně tečoval před brankářem Rado Gudas. Asistence: Quinn Hughes a J. T. Miller.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 9. Lomberg (G. Smith, Forsling), 22. E. Staal (Mahura, Cousins), 24. Ekblad (Montour, M. Tkachuk), 30. Barkov (Reinhart, Ekblad) – 2. Studnicka, 21. T. Myers (E. Pettersson, Boeser), 51. E. Pettersson (Q. Hughes, J. Miller)

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad, M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Lundell, Barkov, Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk – Luostarinen, E. Staal, Cousins – Lomberg, Coli. White, G. Smith.
    Vancouver Canucks: S. Martin (Delia) – Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson, T. Myers, Stillman, Bear – Kuzmenko, E. Pettersson, Boeser – Garland, Horvat, J. Miller – Joshua, Lazar, Lockwood – Michejev, Dries, Studnicka – Pederson.