Ottawa – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | NY Islanders – Boston 1:4 (kon.) | Calgary – Colorado 1:4 (kon.)
Vancouver – Tampa 2:5 (kon.) | San Jose – Dallas 5:3 (kon.)
San Jose Sharks
5:3 (0:1, 3:2, 2:0)
Dallas Stars
Čtvrtek 19.01.2023, 04:00 • SAP Center, San Jose • NHL

39:45
    V závěru druhé třetiny přichází vyloučení Michaela Eyssimonta (SJS), který v útočném pásmu podrazil Heiskanena.

33:43
    Tlak San Jose nakonec přináší další přesilovou hru, když byl faulován Tomáš Hertl, který se dostal až k Oettingerovi, ale zde byl hákován. Na trestnou lavici tedy míří kapitán Dallasu Jamie Benn (DAL).

27:17
    San Jose bude hrát svou druhou přesilovou hru v utkání, protože je na trestnou lavici poslán Miro Heiskanen (DAL), který si odsedí trest za hákování.

21:17
    Domácím se nakonec podařilo získat puk pod svou kontrolu a Sharks ihned šli do útoku, kde si San Jose vybojovalo i svou první početní výhodu, protože je na dvě minuty za hákování vyloučen Jason Robertson (DAL).

19:19
    Nicméně v závěru první třetiny přichází trochu laciný faul Jaycoba Megny (SJS), který ve středním pásmu hodně zbytečně krosčekoval Marchmenta, takže putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

10:47
    Prvním vyloučeným hráčem v utkání je domácí obránce Mario Ferraro (SJS), který si odsedí dvě minuty za držení.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 30. Lorentz (Gregor), 32. Bonino (Barabanov, E. Karlsson), 36. Meier (E. Karlsson, Hertl), 51. E. Karlsson (Bonino, Sturm), 60. Couture – 7. Dellandrea (Heiskanen, Ja. Benn), 24. J. Robertson (C. Miller, Heiskanen), 27. Faksa (F. Olofsson, Lundkvist)

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – Jayc. Megna, E. Karlsson, Vlasic, Benning, Ferraro, Harrington – Meier, Hertl, Eyssimont – Nieto, Couture, Barabanov – Bonino, Sturm, Gregor – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.
    Trenér: David Quinn

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, C. Miller, Lindell, Hakanpää, Lundkvist, R. Suter – Pavelski, Seguin, J. Robertson – Ja. Benn, W. Johnston, Dellandrea – Marchment, Glendening, Gurjanov – F. Olofsson, Faksa, Kiviranta.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Charron, Skilliter – Smith, Panchich