Manchester City – Tottenham 4:2 (kon.)
Manchester City
4:2 (0:2)
Tottenham Hotspur
Čtvrtek 19.01.2023, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 7. kolo

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:14. (22:58:57)

Fotbalisté Tottenhamu byli po dvojitém úderu do šatny blízko třetí výhře nad úřadujícím mistrem v řadě, domácí se však poučili z krizového vývoje a odpověděli hned po přestávce také dvěma slepenými góly. Chleba se pak lámal, když hostujcí Perišić trefil tyč a zanedlouho zasadil rozhodující úder Mahriz. Alžířan poté ještě v poslední minutě zpečetil skóre, když předtím Citizens podobně jako v úvodní půlhodině zamkli svou obranu na dva západy.
    Manchester City dokázal otočit skóre teprve podruhé z 55 zápasů Premier League, v nichž v poločase prohrával dvoubrankovým rozdílem. Upevnil si druhé místo v tabulce a odrazil Londýňany dál od postupových příček do Ligy mistrů.

90+4

90+3
    Richarlisonův přízemní centr nepouští dál Akanji.

90+2
    Grealish vysunul kolmicí Álvareze, ten si píchl míč kolem Diera, šajtlí však vypálil bez větší přípravy vysoko nad.

90+1
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Rúben Dias.

90
    Nastavují se 4 minuty.
    90. Rijád MAHRIZ - 4:2

90
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Skvělý výkon korunuje alžírský záložník RIJÁD MAHRIZ. Na velkém vápně vyhrál souboj s Lengletem o dlouhatánský výkop brankáře Edersona Moraese a dloubnutím přehazuje vybíhajícího gólmana Tottenhamu.

89
    Pierre-Emile Højbjerg se nedostal přes Akého k zakončení menšího závaru. Kohoutům už tikají hodiny hodně rychle.

87
    Bissouma rozběhl Kuluševského, který si naložil příliš velké sousto a po první zdařilé kličce míč neudržel.

86
    Dnešní utkání sleduje 53 088 diváků.

85
    Haaland padá v pokutovém území v souboji s Romerem, který však zahrál v obraně důrazně a čistě zároveň.

83
    pro zranění musí opustit hřiště Rico Lewis, nahradí ho Kyle Walker.

82
    Penalta se nekoná, míč trefil brazilského útočníka spíše do lopatky, jak bylo vidět ze záznamu.

82
    Rodri Hernández hlavičkoval na zadní tyči, zády a možná lehce i paží míč odvrací Richarlison. V akci je VAR.

81
    Po delší době rohový kop pro Manchester City.

81
    Zatímco hosté mají již několik minut dostřídáno, Pep Guardiola provádí vůbec první změnu v sestavě Manchesteru City:
    ze hřiště odchází İlkay Gündoğan, přichází Bernardo Silva.

Karel Jedlička

Branky: 51. Álvarez, 53. Haaland (Mahriz), 64. Mahriz (Rodri), 90. Mahriz – 44. Kulusevski, 45+2. Emerson Royal

Karty:   21. Mahriz (MAC) – 23. Romero (TOT), 31. Höjbjerg (TOT)

Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:14.
    Manchester City: Ederson – Lewis (83. Walker), Akanji, Stones, Aké – Gündoğan /C/ (81. Silva), Rodri, Grealish – Mahriz, Haaland (90+1. Dias), Álvarez.
    Náhradníci: Ortega – Cancelo, Laporte, De Bruyne, Phillips, Foden.

Trenér: Guardiola

Tottenham Hotspur: Lloris /C/ – Romero, Dier, Davies (78. Lenglet) – Emerson (78. Richarlison), Bentancur (75. Bissouma), Højbjerg, Perišić (69. Sessegnon) – Kuluševski, Kane, Son Hung-min.
    Náhradníci: Forster – Sánchez, Tanganga, Sarr, Doherty.

Trenér: Conte