Slavia – Třebíč 1:2 (kon.) | Poruba 2011 – Jihlava 4:0 (kon.) | Kolín – Zlín 1:3 (kon.)
Šumperk – Vsetín 2:5 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 3:2 (kon.) | Přerov – Litoměřice 1:2 (kon.)
Pardubice B – Sokolov 2:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice B
2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
HC Baník Sokolov
Sobota 21.01.2023, 18:00 • Zimní stadion Chrudim • Chance liga • 40. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky u on-line přenosu ze zápasu 40. kola Chance ligy. Na chrudimském zimním stadionu se odehraje duel týmů ze spodní části tabulky. Rezerva Pardubic hostí sokolovský Baník.

"Béčko" Dynama se díky středeční domácí výhře nad Šumperkem v poměru 5:1 odlepilo ze samotného dna pořadí druhé nejvyšší české soutěže. Svěřenci hlavního trenéra Václava Baďoučka celkově zažívají vydařené období, protože ze svých posledních pěti utkání ovládli čtyři. Mezi tahouny Východočechů patří jejich nejproduktivnější hráč Ondřej Matýs s 22 kanadskými body, jenž je díky dvanácti gólům zároveň nejlepším střelcem mužstva.

Sokolov se aktuálně nachází na dvanáctém místě s desetibodovým náskokem na Pardubice. Po sérii tří vítězství ve středu schytal debakl, Přerov ho totiž ve své domácí hale porazil vysoko 12:4. Tým vedený koučem Martinem Štrbou se nicméně může spolehnout na výkony vládce kanadského bodování Chance ligy Jaromíra Kverku. Třicetiletý útočník má momentálně na svém kontě 43 bodů s bilancí 12+31.

Letošní vzájemná bilance:

V Chrudimi je od sobotních 18 hodin na programu už čtvrtý vzájemný souboj v základní části této prvoligové sezony. V úvodním kole probíhajícího ročníku se z výhry radovalo Dynamo, když mu 14. září Baník doma podlehl 2:5. 22. říjen přinesl ve východních Čechách vyrovnanější střetnutí. Pardubická rezerva totiž v rámci 14. kola prohrála se Sokolovem 3:4 po prodloužení. 5. prosince pak ve 27. kole slavili Západočeši tříbodový zisk po vítězství 5:3.

00:01

00:15
    Sokolov, který dnes nastupuje pouze se třemi formacemi, se jako první vydal do útoku. Klouček má úvodní zákrok.

00:55
    Aktivnější jsou zatím hosté, domácí gólman musel zasahovat vyrážečkou.

01:40
    Baník nepustil soupeře so svého útočného pásma a následně z jeho strany přišla další střela.

02:19
    Klouček radši přikryl puk pod lapačku. Dynamu se zatím nedaří úspěšně rozehrát.

03:09
    Matýs se pokoušel zavézt kotouč do útočné třetiny, jenže ho zastavil ofsajd jeho dvou spoluhráčů.

04:10
    Pardubice si vypracovaly první tlak v útoku, byla z toho jedna rána mimo tři tyče a poté Michajlovův zákrok proti pokusu od modré čáry.

05:42
    Ondřej Rohlík se pokusil dopravit puk do brány, jenže byl na ni pouze protihráčem natlačen a konstrukce následně vypadla z jedné z děr v ledu.

06:36
    Vypadá to, že rezerva Dynama se už přece jen dostala do tempa zápasu. Teď byl odpískán ofsajd Sokolova.

07:00
    Kverka nebezpečně zakončoval, ale Klouček situaci ustál potom se domácí dostali do protiútoku. Nic z něho ovšem nebylo.

07:44
    Patrik Machač pálil ihned po vhazování, ale trefil pouze prvního bránícího hráče.

08:55
    Svoboda se po chytré přihrávce ocitl sám před Michajlovem, ale bekhendová klička mu nevyšla podle představ.

09:59
    Urbanovu střelu zleva si sokolovský brankář pohlídal a hosté se vydali do útoku.

10:20
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    Tomáš Kaut – 2 min., podrážení.

10:37
    S první ránou přesilovky Baníku si Klouček poradil.

11:16
    Dobrou kombinaci zakončil z mezikruží Kofroň, který gólmana Pardubic nepřekonal.

12:09
    Klouček má po rychlé soupeřově akci, na jejímž počátku stál Kverka, další zásah.

12:48
    Rákosova teč střely od modré čáry skončila na tyči. Teď bylo Dynamo blízko vedení.

13:31
    Odpískáno postavení mimo hru v podání Západočechů.

13:41
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
    Martin Osmík – 2 min., napadení.

14:50
    Pardubice B právě vstřelily branku!
    Pardubičtí hokejisté v početní výhodě ostřelovali bránu Michajlova ze všech stran a nakonec se dočkali gólu. Autorem přesné trefy je Tomáš Urban.
    14:50 Tomáš URBAN - 1:0

16:06
    Hosté měli po inkasované brance dobrou pasáž v útočné třetině, nakonec je však zastavil ofsajd.

17:20
    Baník se snaží o vyrovnání, Klouček připsal další zákroky.

17:20
    Daniel Bukač – 2 min., sekání.

18:12
    Dynamo úspěšně vyhodilo puk a hosté musí začínat od své brány.

19:06
    Sokolovu se souhra v přesilovce moc nedaří.

20:00

Do první třetiny dnešního zápasu vstoupili aktivněji hosté ze Sokolova, ale postupně se hra vyrovnala. Jediný gólový moment přišel v 15. minutě, kdy Tomáš Urban využil přesilovku. "Béčko" Dynama se pak v závěru periody ubránilo v oslabení a vyrovnání tak nedopustilo.

20:01

20:50
    Úvodní střela druhé třetiny přišla ze sokolovské hokejky, Klouček zasáhl lapačkou.

21:50
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, přičemž nebezpečnější v zakončení jsou po přestávce zatím hosté.

22:18
    Teď se ovšem Baník dopustil zakázaného uvolnění.

22:30
    Bukač nepřesně vystřelil a vyhnal své Dynamo z útočné třetiny. Pardubičtí se tam nicméně brzy vrátily a donutily Michajlova k zákroku.

23:14
    Gólman Západočechů opět svým zásahem přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

24:39
    Domácí jsou teď lepším týmem na ledě, ale ke gólovým šancím to zatím nevede.

25:43
    Střel v dosavadním průběhu druhé části není tolik k vidění. Především hosté se však k nim potřebují dostat, pokud chtějí vyrovnat.

26:10
    S pardubickým lehkým pokusem od modré čáry neměl Michajlov moc práce.

26:31
    Baník právě vstřelil branku!
    Sokolov se přece jen dostalo k vyrovnávacímu gólu. Na pravé straně se do puku opřel nikým nehlídaný Jaromír Kverka a může tak se svými spoluhráči slavit.
    26:31 Jaromír KVERKA - 1:1

27:06
    Karel Nedbal – 2 min., držení.

27:54
    Dynamo má zpátky své vedení. Gól v oslabení si po rychlém brejku připsal Tomáš Urban.
    27:54 Tomáš URBAN - 2:1

29:07
    Sokolovská přesilovka, která se hostům vůbec nepovedla, je u konce.

30:47
    Z velkého úhlu to zkoušel Matýs, Michajlov si však prostor u bližší tyče pohlídal.

31:32
    Kofroň si vybruslil doprostřed útočného pásma a přesnou trefou do horní části Kloučkovy brány vyrovnává na 2:2.
    31:32 David KOFROŇ - 2:2

32:50
    Pardubické střely teď létají poměrně daleko od sokolovské svatyně.

34:21
    Domácí se sice dostávají do zajímavých střeleckých pozic, v posledních minutách je ovšem sráží nepřesná muška.

35:13
    Tomáš Kaut – 2 min., držení.

35:22
    Hauser zahájil přesilovku Baníku střelou zleva do Kloučkova těla.

35:48
    Dynamo pošetřilo cenné sekundy v útočném pásmu.

36:40
    Tato přesilová hry vypadá v podání západočeského celku lépe než ta předchozí, nyní se hosté ale sami vyhnali z útočné třetiny.

37:49
    Berka vystřelil z mezikruží těsně vedle pardubické brány. To nebyl vůbec špatný pokus.

38:52
    Po buly ve středním pásmu se vydali do ofenzivy opět hosté, jejich rána ale skončila vysoko v ochranné síti.

39:20
    Nepřesná rozehrávka Baníku vyústila v zakázané uvolnění.

39:41
    Hosté trestají minelu v rozehrávce Pardubic v jejich obranném pásmu. Sám před Kloučkem se zjevil Petr Hauser, který se střelecky nemýlil.
    39:41 Petr HAUSER - 2:3

40:00

Po prostřední třetině odchází do kabin nakonec v lepším rozpoložení hosté. Ti sice ve 27. minutě vyrovnali díky gólu Kverky, vzápětí ovšem opět prohrávali, když Dynamu v jeho oslabení vrátil vedení svojí druhou brankou Urban. Jenže Sokolovu se povedl obrat ve skóre. Nejprve se ve 32. minutě prosadil Kofroň a dvacet sekund před sirénou upravil na aktuálních 2:3 Hauser.

40:01

41:00
    Ani jeden tým si zatím nevypracoval dlouhodobější tlak v útočném pásmu.

41:42
    Dynamo se snaží rychle napadat soupeřovu kombinaci, Sokolov s tím zatím nemá větší problémy.

42:40
    Vrhel se teď svižně vrhal do zakončení, ale Klouček puk za svá záda nepustil.

43:41
    Pardubicím se zatím moc nedaří úspěšně rozehrát. Naopak Klouček má další zákrok.

44:11
    Vojtěch Kysela – 2 min., podrážení.

45:00
    Rákos číhal u zadní tyče na přihrávku, která sice přišla, ale puk zároveň přeskočil čepel pardubického útočníka.

46:11
    Dynamo velkou šanci na vyrovnání v podobě přesilovky nevyužily.

48:26
    Tomáš Hanousek – 2 min., podrážení.

48:50
    Po zajímavé pardubické pasáži dostávají hosté výhodu v podobě přesilové hry. Uvidíme, jestli navýší své vedení.

49:40
    Dynamo se zatím úspěšně brání.

50:10
    Domácí vyhodili na druhou stranu hřiště a šetří vteřiny v oslabení.

51:15
    Pardubičtí hokejisté, hnáni hlasitou podporou svých příznivců, se snaží vypracovat si tlak. To jim teď ale znemožnila nepřesná přihrávka, která doputovala až na zakázané uvolnění.

52:23
    Domácí si vypracovali dobrý nápor v útočné třetině, bez přesné střelby se ale vyrovnávacího gólu nedočkají.

52:58
    Odpískán další icing Východočechů.

53:10
    Klouček přidává jednoduchý zákrok lapačkou.

53:51
    Martin Weinhold – 2 min., hákování.

54:32
    Velký závar byl k vidění u brankoviště Michajlova, jenž nakonec puk schoval pod lapačku. Teď domácí promarnili velkou šanci na vyrovnání.

55:17
    Hanousek tvrdou střelou z pravé strany trefil beton brankáře Baníku.

55:58
    Kaplan vystřelil těsně nad horní tyčku.

56:11
    Rezerva Dynama se žene za vyrovnávací brankou. Po Michajlovově zákroku se vhazuje v obranném pásmu Sokolova.

56:45
    Gólman Severočechů v posledních sekundách drží svůj tým.

57:45
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Vojtěch Kysela.

58:20
    Domácí musí začínat od své brány.

58:54
    Sokolov vyhodil, zbývá minuta do konce.

59:17
    Chvíli poté, co Klouček zamířil na střídačku, dávají sokolovští hokejisté svůj čtvrtý gól. Svoji druhou branku v dnešním utkání vstřelil David Kofroň.
    59:17 David KOFROŇ - 2:4

Pardubický tlak v závěru základní hrací doby vyrovnání nepřinesl. Přestože Dynamo hrálo ve třetí třetině tři přesilovky, ani jednu nevyužilo. Naopak Kofroň v poslední minutě skóroval do prázdné brány a určil konečný výsledek 2:4. Tři body tedy putují do Sokolova.

Z dnešního zápasu je to vše, přeji hezký večer. (20:15:30)

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 15. T. Urban (Kaut, Rákos), 28. T. Urban – 27. Kverka (Kofroň, Vrhel), 32. Kofroň (Kverka, M. Rohan), 40. Hauser (Kofroň), 60. Kofroň (Kverka, M. Rohan)

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Bukač, Zdráhal (A), Nedbal, Hanousek, Chabada, Drtina (A) – O. Rohlík, Rákos, P. Machač – Matýs, Hruška, T. Svoboda – Rouha, Kaut (C), T. Urban – Kaplan, M. Machač, Lichtag.
    Trenér: Václav Baďouček

HC Baník Sokolov: Michajlov (Cichoň) – J. Novák (C), Klejna, Krutil, M. Rohan, Weinhold – Kofroň, Kverka (A), Vrhel – Osmík, Zadražil, Hauser – Berka, Kysela, Csamangó.
    Trenér: Martin Štrba

Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek – Maštalíř, Roupec