Slavia – Třebíč 1:2 (kon.) | Poruba 2011 – Jihlava 4:0 (kon.) | Kolín – Zlín 1:3 (kon.)
Šumperk – Vsetín 2:5 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 3:2 (kon.) | Přerov – Litoměřice 1:2 (kon.)
Pardubice B – Sokolov 2:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
HC RT TORAX Poruba
Sobota 21.01.2023, 12:15 • Liberec, Svijanská aréna • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 14. kolo

Děkuji za pozornost u dnešního zápasu a přeji hezký víkend. (14:24:09)

Je za námi zápas se strhujícím zápasem, který přinesl obrat domácích ve třetí třetině. Závěrečnou periodu zcela jasně opanovali Severočeši, kteří měli více šancí a drželi se více na kotouči. V závěru zápasu domácí čelili přesilovce hostů v poměru 6 na 4, kterou však ubránili a vybojovali 3 body.

60:00
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Prokůpek – OK, nesportovní chování.

59:21
    Domácí se opět osvobozují.

59:16
    Charvát přikryl kotouč a ukrojil další cenné vteřinky pro své barvy.

58:52
    Domácí se osvobozují v situaci 4 proti 6 na ledě.

58:32
    T. Prokůpek – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

58:16
    Oddechový čas pro tým HC RT TORAX Poruba.

58:16
    Domácí icing.

57:26
    Neskutečné zákroky od domácího brankáře, který domácí dorostence v dnešním zápase opravdu drží nad vodu, teď vychytal nebezpečnou střelu z levé strany, a následně pokryl i tvrdou dorážku.

56:44
    Charvát vychytal samostatný únik hostů po další hrubé chybě svých beků.

54:31
    Liberec právě vstřelil branku!
    A je tady obrat! Přihrávka zpoza branky na zcela osamoceného TOMÁŠE KUČERU, jenž už prostřelil Sobola, a ten během deseti minut inkasoval dva góly. Asistence: Jiří Svoboda.

53:24
    Sobol musel hned natřikrát použít své betony proti tvrdým střelám Libereckých útočníků.

51:43
    Tvrdá rána Vehovského byla pro Charváta nebezpečná, neboť ji jen vyrazil.

49:49

49:42
    Sobol si situaci opět pojistil přikrytím puku.

48:12
    První zákrok v přesilovce byl nucen předvést Sobol.

47:49
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
    R. Koida – 2 min., hákování.

45:45
    Tentokrát pohotová rána Liberce, a to konkrétně z hole PAVLA PRŮŠKA, jenž nedal šanci hostujícímu gólmanovi střelou na zadní tyč. Asistence: Daniel Pekař, Marek Macháček.

45:36
    Ofsajd domácích.

45:13
    Střelu z levého kruhu Charvát pohotovým zákrokem lapil.

44:14
    Zakázané uvolnění Poruby.

43:14
    Vhazovat se bude po levé ruce Sobola.

42:00

41:43
    Tvrdá rána z pravé strany jen těsně minula pravou tyč Sobolovy klece.

41:32
    Gólman Sobol se zákrokem lapačkou postaral o první přerušení třetí třetiny.

40:01

40 minut je minulostí. Skóre se nám posunulo o jednu branku, a to na straně hostů, které do vedení poslal Oleksii Yevtiekhov. Oba celky si zahrály dvě přesilové hry (liberecký dorost si početní výhodu přenese ještě do závěrečné periody). Ani jedna z přesilovek však nebyla využita. Liberec již tempo a obraz hry srovnal, připsal si i zajímavé šance, jenže zatím na Sobola recept nenašel. Závěrečná třetina startuje zhruba za 12 minut.

40:00

39:57
    Stasjuk – 2 min., držení.

39:37
    Nebezpečný průnik před Charváta však porubský střelec nevyužil ani v leže.

36:15
    Jarabko opět hledal podporu z druhé vlny před hostující klecí, ale nenašel.

36:02

35:18
    Skvělý zákrok Sobola, který vychytal domácího střelce před zcela odkrytou klecí.

34:56
    Poruba se opět osvobozuje.

34:35

34:19
    Poruba se osvobozuje.

34:09
    Tvrdá rána Pekaře od modré čáry byla zablokovaná do ochranné sítě.

34:02
    O. Jeřábek – 2 min., podrážení.

33:18
    Poruba právě vstřelila branku!
    Poruba dokázala po několika pokusech překonat Charváta! OLEKSI YEVTIEKHOV dokázal potáhnou kotouč před domácí klec a bekendem přesně zasunout pod betony domácího gólmana. Asistence: Daniil Skorokhod.

32:54
    Charvát byl nucen pokrýt střelu z pravého kruhu a zastavil hru.

32:16
    Vhazování před domácí brankou.

31:57

30:48
    Nebezpečné přečíslení v oslabení nakonec vyřešil Sobol, jenž se na brankové čáře roztáhl.

29:57
    T. Prokůpek – 2 min., vysoká hůl.

29:44
    Další zákrok pro domácího brankáře, tentokrát lapačkou.

29:23
    Plynulá pasáž hry vyústila ve dva nebezpečné pokusy Poruby, které musel řešit Charvát.

26:00
    Nebezpečná rána domácích skončila na betonech Sobola.

24:38
    Střela hned po vhazování byla zablokovaná vysoko nad branku Poruby.

24:34
    Tentokrát tvrdá rána libereckých dorostenců, jenž pokryl Sobol.

23:42
    Tvrdá rána Poruby skončila na zadním hrazení.

23:19

23:06
    domácí se opět osvobozují.

22:19
    Kratochvíl se objevil zcela osamocen v oslabení před hostující klecí, ale nedokázal puk umístit a nechal vyniknout Sobola.

22:03
    Domácí se osvobozují.

21:26
    Hned první střela končí v náruči domácího gólmana.

21:19
    J. Jarabko – 2 min., hákování.

21:05
    Nebezpečná přihrávka zpoza branky na jednoho z porubských útočníků před brankou, jenže opět Charvát zasáhl.

20:01

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, ve které si více šancí vytvořili hosté ze Slezska. Ti měli k dispozici rovněž jako domácí výběr přesilovou hru, kterou však nevyužili. O bezgólové skóre se postaral hlavně domácí brankář, který hned několikrát podržel své barvy. Domácí si nic velkého nevytvořili, proto bude potřeba z jejich strany do druhé třetiny něco změnit. Druhá třetina startuje přibližně za 13 minut.

20:00

19:49

19:11
    Tvrdá střela se odrazila vysoko do vzduchu, následně však Sobolovi spadla přímo do náruče.

18:56
    Charvát pro jistotu podržel puk v lapačce.

18:08
    Prudká rána Poruby z pravého kruhu končí jen těsně nad Charvátovým ramenem.

17:24

16:54

16:50
    Hostující brankář byl nucen přikrýt kotouč před hned dvěma dorážejícími dorostenci Liberce.

16:03
    Domácí se tvrdou ránou vyhnali z útočného území.

15:24
    R. Koida – 2 min., napadení.

14:59
    Hosté se již radovali z úvodní branky, jenže zásah vysokou holí radostnou euforii přerušil.

12:36
    Další chyba domácího beka a opět skvělý zákrok Charváta, jenž musel krýt samostatný únik Slezanů.

11:26
    Kapitán Poruby vyslal nebezpečnou ránu z levé strany, tu však domácí brankář pokryl sklapnutím betonů.

10:24
    Střela Poruby z přečíslení 4 na 2 skončila pouze zablokovaná v ochranné síti.

09:46
    Hostující gólman byl nucen přikrýt kotouč, vhazovat se bude po jeho pravici.

09:14
    Neskutečný zákrok Charváta, který velmi ostrou střelu vyrazil pravým betonem.

07:39
    Další dva zákroky pro Charváta, který situaci vyřešil vyražením kotouče za svou klec.

07:18

06:41
    Charvát teď vychytal velkou šanci z pravé strany obranného pásma, následná dorážka byla velice nebezpečná, ale beci domácímu gólmanovi pomohli.

06:16
    Liberečtí se osvobozují.

05:27
    Pekař se odvážně snažil prosmýknout mezi dvěma beky, což se ale nepovedlo.

05:18
    A. Král – 2 min., nedovolené bránění.

03:31

03:18
    Opět se musel činit Charvát, jenž pokryl pokus Hlaváče.

02:38
    Hosté nevyřešili dobře přečíslení 3 na 1, střela skončila na zadním hrazení.

01:52
    Tentokrát Charvátova lapačka se činila proti Petru Sobolovi.

01:40
    Charvát si připsal první zákrok zápasu, když musel pokrýt střelu z levé strany obranného pásma.

00:58
    Kotouč končí mimo led, vhazovat se bude uprostřed hřiště.

00:06
    Hned na úvod je k vidění zakázané uvolnění domácích.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Charvát (Macourek) – Plíšek, Průšek (A), Seidl, Král, Hrouda, Macháček (C), Jarabko, Vaněček, Stromský – Kratochvíl, Prokůpek, Kučera, Pekař, Svoboda, Bajer
    Trenér: Milan Plodek

HC RT TORAX Poruba: Sobol S. (Láryš) – Stasjuk, Veselý, Pavlíček, Jeřábek (A), Bodnar, Dragon – Hansel (A), Vehovský, Koida, Indrst, Yevtiekhov, Skorokhod, Hlaváč, Korpas, Sobol P. (C), Zachariasz
    Trenér: David Moravec

Rozhodčí: Borecký – Kettner, Serbus.

Slezané se se ziskem šestnácti bodů krčí na deváté pozici dorostenecké ligy. Poruba se v úvodním měsíci nového roku představila vícekrát na domácím kluzišti. Sobotní zápas bude pro Slezany teprve druhým venkovním utkáním roku 2023. V prvním venkovním klání Poruba prohrála na ledě Třince, ale naposledy zvítězila na ledě Mladé Boleslavi. Jak si povede na ledě libereckého dorosteneckého výběru?

Severočeský klub je lídrem tabulky dorostenců, které vévodí s náskokem sedmi bodů. Tygří dorost v sobotním dopoledni čeká druhé domácí vystoupení tohoto víkendu, tentokrát vyzvou soupeře z Poruby. V tomto zápase se budou chtít svěřenci Milana Plodka dostat zpět na vítěznou vlnu, z níž je smetl Třinec v minulém zápase, jenž dokráčel až do samostatných nájezdů, které Liberečtí prohráli. Podaří se Severočechům dostat zpět na vítěznou vlnu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

Jakub Špaček

Branky a nahrávky: 46. Průšek (Pekař, Macháček), 55. Kučera (Svoboda) – 34. Yevtiekhov (Skorokhod)

Rozhodčí: Borecký – Kettner, Serbus