Ústí n/L – Příbram 3:2 (po pr.) | Písek – Hronov 3:0 (kon.) | Val. Meziříčí – Žďár n/S 9:0 (kon.)
Opava – SHKM Hodonín 4:3 (2:1 po s.n.) | Havířov – Znojmo 3:4 (po pr.) | Letňany – Vrchlabí 5:1 (kon.)
Klatovy – Benátky n/J 5:4 (po pr.) | Mostečtí Lvi – Kobra 2:5 (kon.) | Jablonec n/N – Řisuty 4:2 (kon.)
Děčín – Cheb 5:4 (kon.) | Nový Jičín – Vel. Meziříčí 2:5 (kon.) | Kopřivnice – Vyškov 3:2 (kon.)
Tábor – Chomutov 5:4 (3:1 po s.n.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
HC Baník Příbram
Sobota 21.01.2023, 16:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • 2. liga skupina Západ • Nadstavba A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

V rámci třetího kola nadstavby druhé ligy se v části vítězů utkají týmy HC Slovan Ústí nad Labem a HC Příbram. Domácí Slovan má nyní ohromnou formu, vyhrál posledních sedm zápasů, doma navíc neprohrál již od konce října, od té doby má na svém ledě deset výher. V tabulce tak ústečtí poskočili už na třetí místo. Naopak Příbram se v posledních kolech propadla, nyní okupují hráči Baníku pátou pozici. V nadstavbové části dokonce ještě nezvítězili, po prodloužení padli s Chomutovem, v základní hrací době s pražskou Kobrou.
    Jak dopadne toto utkání se dozvíme v sobotu od 16:00 na ústeckém zimním stadionu.

HC Slovan Ústí nad Labem: Cikánek (Stahl) – Drtina (A), Vacík, Trefný (C), Funk, Záruba, Bartoš, Šefl – Bláha, Tůma (A), Roubík, Kordule, Kuchynka, Horký, Damašek, Smola, Berčík, Costa, Daniel
    Trenér: Čaloun

HC Baník Příbram: Šorf (Jiroušek) – Saňa (A), Malý, Jelínek, Zdeněk, Zedek, Havlín, Patzelt – Brzák, Bednařík, Šinágl, Eret, Bečvář, Josefus (C), Kafka (A), Pinkas, Furch
    Trenér: Marek

Rozhodčí: Hlinka K. – Kučera, Hlinka E.

Všechno už je nachystané, utkání nám za okamžik odstartuje.
    Přeji Vám příjemnou zábavu.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování pro hostující celek.

00:34
    První střelu zapsal Tůma, Šorf přizvedl do ochranné sítě.

00:47
    Icing Baníku.

01:10
    Bláha zblokoval Zdeňkovu ránu.

01:58
    Horký nezamířil přesně, domácí nadále na puku.

03:09
    Jelínek nahodil od modré, Cikánek si svým zákrokem nebyl jistý, ale puk skončil mimo.

03:27
    Zakázané uvolnění Slovanu.

05:14
    Slovan ztratil pásmo, hra postrádá přesnost.

05:28
    Zdeněk to zkusil ze střední vzdálenosti, Cikánek vyrazil betonem.

05:44
    Teď to byl nejspíš Costa, kdo zakončoval. Šorf také pozorný.

06:03
    Postrkávačka za ústeckou bránou končí vyloučením na obou stranách. Komerční přestávka.

06:03
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem:
    Jakub Trefný – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Baník Příbram:
    Luboš Brzák – 2 min., hrubost.

06:25
    Kafka ujížděl od půlky sám na Cikánka, který jeho úmysl přečetl a betonem puk vyrazil, skvělý zákrok.

06:49
    Josefus netrefil bránu.

07:59
    Roubík to zkusil bekhendem, puk mu ale sjel z čepele a nezamířil tam, kam ústecký střelec chtěl.

08:18
    Ofsajd hostujícího celku.

08:39
    Špatnou rozehrávku domácích mohl potrestat Zdeněk, Cikánek vyrazil maskou.

09:34
    Trefného pokus sražen, Ústí v útočném pásmu.

10:44
    Horký teď ukázal svou šikovnost, dvakrát předložil spoluhráčům do dobré pozice, ti ovšem jeho nabídky nevyužili.

11:48
    Záruba se proháčkoval do zakončení, jeden z obránců mu ale střelu přizvedl do ochranné sítě.

11:54
    Bláha se hned po buly dostal do zakončení, bekhendem ale na Šorfa nevyzrál.

12:01
    Kordule byl v obrovské šanci, puk mu ale sjel z hokejky a nedokázal tak zakončit.

12:34
    Trefný vypálil z kruhu, Šorf vyrazil pouze před sebe, Příbram pod tlakem.

13:13
    Hráči se diví, ale je pískáno zakázané uvolnění Slovanu.

14:01
    Bednařík byl v dobré pozici, Cikánek jeho pokus z úhlu vyrazil.

14:31
    Costa si teď převzal kotouč a vypálil švihem, šance nám postupně přibívají.

14:52
    Ústečtí v šesti, přijde trest.

14:52
    Hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Michal Daniel.

15:12
    Slovan ihned vyhazuje, dobrá práce beků.

15:35
    Zmatky v ústeckém brankovišti, velmi nepřehledná situace, kombinují hosté.

15:45
    Saňa nedal svému pokusu potřebnou razanci, Cikánek chytá.

16:08
    Bláha ujížděl za volným pukem, Šorf ale skvělou rybičkou ukončil ústeckou šanci.

16:59
    Havlín nedokázal zpracovat kotouč, Slovan vyhazuje.

17:41
    Roubík mohl ujet do úniku, puk mu ale přeskočil hůl, nedostal se tak k zakončení.

18:04
    Costova rána sražena mimo.

18:12
    Icing hostů.

18:49
    Kordul projel celé hřiště, žádný spoluhráč se mu ale neukázal, puk tak končí na příbramských hokejkách.

19:00
    Kuchynka s mezikruží minul těsně bránu Šorfa.

19:15
    Na druhé straně pohotově vykryl střelu soupeře Cikánek.

19:34
    Slovan pádil do přečíslení, jeden z beků ale akci svým neohroženým pádem zastavil.
    Toto byl parádní závěr první periody.

20:00

Za stavu 0:0 skončila první třetina, ve které si největší šanci vypracoval Kafka, který ujížděl sám na Cikánka. Doufejme, že hráči naváží na závěr první dvacetiminutovky, která měla skutečně grády.
    Druhá třetina začne přibližně v 16:45.

Hráči už se nám sjíždějí, nabídne druhá třetina nějakou branku?

20:01

20:02
    Vhazování tentokrát pro domácí.

20:48
    Příbram v útočném pásmu, zatím spíše nepřesná hra.

21:29
    Kordule je při chuti, objel dva protihráče, zakončil ovšem těsně vedle brány.

22:15
    Funk zamířil těsně nad.

22:53
    Drtina nahazoval od modré, žádný z hráčů nedokázal puk ztečovat.

23:56
    Kordule nezpracoval, tak kdo se ujme vedení?

24:21
    Smola nenahrál volnému spoluhráči na modrý, Slovan ztratil puk.

24:51
    Smola ujížděl na Šorfa, tentokrát ale nabízel za sebe Kuchynkovi, který nedokázal ideálně vystřelit.

25:12
    Tůmovu střelu našel Šorf lapačkou.

25:31
    Eret si vykroužil na střed hřiště a vypálil na Cikánka, ten ale chytá.

25:54
    Saňa poslal rychlý puk na Cikánka, ten ho ale zvládl přikrýt lapačkou.

27:33
    Tůma obkroužil bránu a z mezikruží poté vystřelil, puk dokázal Šorf vyrazit nejspíše svou maskou.
    Komerční přestávka.

27:40
    Zakázané uvolnění Příbrami.
    Fanoušci obou táborů se snaží, hráči ale zatím velké čáry nepředvádějí.

27:54
    Ondřej Havlín – 2 min., krosček.

28:04
    Drtinova pumelice dorazila až k Šorfovi, který vyrazil před sebe, hráči domácích ale nedoklepli kotouč za jeho záda.

29:31
    Obrovský tlak domácích vyústil nakonec pouze v Drtinovu střelu, kterou ovšem Šorf celou dobu viděl. Dopřeje tak svým spoluhráčům vystřídání.

29:55
    Puk na domácí střídačce, hosté v plném počtu.

30:16
    Příbram právě vstřelila branku!
    V polovině utkání otevírají gólový účet hosté, LUKÁŠ BEDNAŘÍK projel útočným pásmem, položil si Cikánka a trefil přesně pod horní tyčku – 0:1! Asistence: Petr Kafka.
    30:16 Lukáš BEDNAŘÍK - 0:1

31:56
    Costa se dral skrz příbramskou obranu, až k zakončení se ale nedostal.

32:21
    Cikánek teď uklidnil situaci svým zákrokem, komerční přestávka.

33:29
    Roubík se dostal k volnému puku s golfovým úderem zakončil, Šorf vyrazil nad.

34:21
    Tůma nabízel Roubíkovi před branku, ten si s pukem ale neporadil podle svých představ.

35:35
    Příbram v útočném pásmu, domácí vypadají hodně odevzdaně.

37:49
    Nemáme technický výpadek, na ledě se ale skutečně nic neděje, zápas postrádá jakékoliv tempo.

38:23

38:36
    Trefný to vzal na sebe a zkusil štěstěnu ranou od modré, Šorf chytá.

39:09
    Lepší pasáž domácích zakončená ranou Kalea Costy. Všechny střely ale letí přímo do náruče příbramského gólmana.

39:40
    Josefusovi přeskočil kotouč hůl, mohl ovšem uklízet do téměř odkryté svatyně.

40:00

Druhá třetina nám končí za stavu 0:1, za hosty se dokázal prosadit Bednařík. Nic to ale nemění na tom, že tento zápas nebude patřit k těm nejpohlednějším, uvidíme, co nám ukáže poslední dějství.
    Třetí třetina začne přibližně v 17:32.

Posledních dvacet minut základní hrací doby před námi, podaří se Slovanu vyrovnat?

40:01

40:02
    Buly pro domácí.

41:29
    Kordule nabíjel Costovi, tomu se puk postavil na hranu a nedokázal ho trefit.

42:26
    Roubík z otočky nahodil, Šorf posouvá betonem na svého spoluhráče.

43:27
    Kafka z první minul bránu.

44:37
    Costa se proháčkoval ke střele, těsně minul, puk stále na ústeckých holích.

45:18
    Horký těsně nedosáhl na puk, píská se icing.

46:55
    Costova lajna je nyní nejvíce vidět, hosté ale zatím dobře brání. Komerční přestávka.

48:14
    Bláha vystřelil, Šorf vyráží.

48:21
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    A máme vyrovnáno, toto domácí potřebovali, při narůstajícím tlaku se k puku dostal MARTIN TŮMA a ranou z první překonal Šorfa – 1:1! Asistence: Martin Bláha.
    48:21 Martin TŮMA - 1:1

49:42
    Trefný nahodil přes celé hřiště, vhazování před Šorfem.

49:52

50:44
    Tůma mohl přidat další branku, ústečtí jeli dva na jednoho, Tůma to vzal na sebe ale rána neměla potřebnou razanci. Reklamace faulu u rozhodčích nevyšla.

51:25
    Slovan otáčí skóre utkání, v nepřehledné situaci je nakonec jako střelec branky označen JAROSLAV ROUBÍK – 2:1! Asistence: Jiří Drtina.
    51:25 Jaroslav ROUBÍK - 2:1

51:48
    Další velká šance domácích, obrovské zmatky v brankovišti, pro puk si nakonec doslova skočil Šorf a přerušil hru.

52:20
    Komerční přestávka, na stadionu je nyní o dost lepší atmosféra.

54:29
    Pinkas se dostal v závěru přesilovky ke střele, Cikánek ale podržel svůj mančaft.

54:58
    Zakázané uvolnění Ústí. Pět minut do konce.

55:26
    Puk končí v ochranné síti za Cikánkovou svatyní. Komerční přestávka.

Dnešní utkání sleduje 1721 diváků.

55:39
    Kordule načal další dobrou šanci domácích, vystřelil, puk se odrazil, ale ani jeden z jeho spoluhráčů ho nedokázal doklepnout za Šorfa.