K. Vary – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 2:3 (3:4 po s.n.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Pardubice – Kladno 4:2 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:2 (kon.)
Motor ČB – Třinec 3:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (3:1, 1:0, 1:3)
HC Kometa Brno
Neděle 22.01.2023, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 40. kolo

59:27
    Puk se ihned po vhazování doklouzal těsně vedle brněnské klece.

58:58
    Brno v šesti!
    56:07 Martin ZAŤOVIČ - 5:4

56:07
    Kometa právě vstřelila branku!
    Drama nepřestává, Tomáš Vincour při přechodu do útočné třetiny posunul do mezikruží MARTINU ZAŤOVIČOVI, který přesnou ranou opět snižuje rozdíl ve skóre na jednu branku. Asistence: Tomáš Vincour.

55:36
    Brno riskuje v šesti!

55:30
    Za vlastní brankou se dopustil sekání Lukáš Pulpán (KVA).
    53:09 Tomáš REDLICH - 5:3

53:09
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Uklidnění pro Energii! TOMÁŠ REDLICH si sjel ze středného pásma za kruhy a svou laserově přesnou ranou do horního rohu branky rozezněl KV Arenou českou předělávku slavně písně Downtown. Bez asistence.

49:19
    Dávid Gríger podrážel a přichází přesilovka pro Kometu.

44:16
    Andrej Kollár zamířil do tyče a puk se odrazil někam za Habala, karlovarský brankář stihl vše pokrýt a do potyčky se pustili Zaťovič a Joona Huttula, vylučovat se nebude.
    43:31 Martin ZAŤOVIČ - 4:3

43:31
    Drama začíná! Eduard Šalé vypálil zpoza kruhů a puk do karlovarské sítě dorazil nehlídaný MARTIN ZAŤOVIČ. Asistence: Eduard Šalé.
    40:55 Patrik FAJMON - 4:2

40:55
    Snový vstup do třetiny pro hosty! Ihned po vhazování vystřelil od modré PATRIK FAJMON, jehož rána propadla až za Habalova záda. Asistence: Andrej Kollár.
    37:35 Ondřej BERÁNEK - 4:1

37:35
    A přesilovka je přeci jen využita! Ránu Jiřího Černocha od modré dorazil důrazný ONDŘEJ BERÁNEK a na led po jeho hattricku přistávají na ledě z hlediště karlovarské čepice. Asistence: Jiří Černoch.

34:34
    Kristián Pospíšil srazil tvrdě u mantinelu Tomáše Rachůnka, který zůstal ležet na ledě, mezi hráči se následně strhla potyčka. Vylučovat se ale nebude.

32:44
    A sudí se rozhodli trestat stejným měřítkem a Jan Dufek odchází do kabin! Pět minut za něj odsedí Adam Raška.

32:44
    Jan Dufek (KOM) nevybíravě poslal k zemi Víta Jiskru a počínal si podobně jako v první třetině Tomáš Havlín, sudí se radí ještě o výši trestu.

29:11
    Eduard Šalé zahrál vysokou holí a putuje na trestnou.

27:16
    Jan Dufek mířil do samostatného úniku, důrazně ho zastavil Dávid Gríger a brněnský forvard v pádu zamířil do karlovarské svatyně.

25:07
    Ve vlastním oslabení unikl Ondřej Beránek, jehož střela z bekhendu zamířila do břevna!

24:07
    Joona Huttula (KVA) podrážel a jde za to na dvě minuty na trestnou.

17:18
    Petr Holík přihrál přesně na druhou stranu Eduardu Šalému, jeho však parádně vychytal přesouvající se Vladislav Habal.

13:31
    Pro domácí přichází komplikace, Tomáš Havlín poslal k zemi nevybíravě jednoho z hostů úderem do oblasti hlavy a krku a jde za to do kabin. Trest pěti minut odpyká Mikko Juusola.
    11:42 Kristián POSPÍŠIL - 3:1

11:42
    KRISTIÁN POSPÍŠIL využil díry v obraně domácích a proplul zcela sám až k Vladislavu Habalovi, kterého překonal střelou pod víko. Bez asistence.

11:07
    Střídání v týmu HC Kometa Brno:
    ze hřiště odchází Marek Čiliak, přichází Dominik Furch.
    11:07 Ondřej BERÁNEK - 3:0

11:07
    A branka přichází hned z dalšího vhazování! Jiří Černoch vyhrál buly pro Tomáše Bartejse, jehož dělovka tečovaná Petrem Koblasou se odrazila přímo na hůl ONDŘEJE BERÁNKA a Energie vede už 3:0. Asistence: Petr Koblasa a Tomáš Bartejs.

07:24
    A Brno jde do čtyř znovu, za hákování je vyloučen také Luboš Horký.
    06:49 Petr KOBLASA - 2:0

06:49
    Lukáš Pulpán si na modré vyměnil puk s Jiřím Černochem a následně nabil na ránu z první PETRU KOBLASOVI, který si tvrdou střelou připsal 100. trefu v extralize. Asistence: Lukáš Pulpán a Jiří Černoch.

06:02
    Adam Zbořil (KOM) hákoval a Energie si zahraje přesilovku.
    04:10 Ondřej BERÁNEK - 1:0

04:10
    Petr Koblasa vybojoval kotouč v rohu kluziště a následně jej poslal na nehlídaného ONDŘEJE BERÁNKA v mezikruží, jehož přesnou ranou jdou domácí do vedení. Asistence: Petr Koblasa.

03:55
    Tomáš Bartejs nabil do mezikruží Ondřeji Beránkovi, jeho blesková rána letěla těsně mimo.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 5. O. Beránek (Koblasa), 7. Koblasa (Pulpán, Černoch), 12. O. Beránek (Koblasa, Bartejs), 38. O. Beránek (Černoch), 54. Redlich – 12. Pospíšil, 41. Fajmon (Kollár), 44. Zaťovič (Šalé), 57. Zaťovič (Vincour)

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Lukeš) – Huttula, Pulpán (A), Stříteský, Bartejs, Dlapa, Havlín, Rulík – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek – Rachůnek (A), Gríger, Kohout – Juusola, Hladonik, Koffer – Redlich, Jiskra, Kofroň.
    Trenér: David Bruk

HC Kometa Brno: Čiliak (12. Furch) – Kučeřík, Kundrátek (A), Ščotka, Fajmon, Ďaloga, Hrbas, Němec – Pospíšil, Holík, Horký – Zaťovič (C), Kollár, Flek – Raška I, Zbořil, Šalé – Vincour (A), Süss, Dufek.
    Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: Veselý, Šindel – Komárek, Gerát