K. Vary – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 2:3 (3:4 po s.n.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Pardubice – Kladno 4:2 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:2 (kon.)
Motor ČB – Třinec 3:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Rytíři Kladno
Neděle 22.01.2023, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 40. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pardubice ve 40 kole extraligy přivítají podruhé v této sezóně na svém ledě Rytíře z Kladna. Do Enteria arény tak přijíždí soupeř z poslední příčky v tabulce. Dynamo už v tomto týdnu odehrálo zápas s Kladnem, tentokrát ale na hostujícím ledě, kde Východočeši vyhráli 4:1. Pardubice si drží opět šňůru neporazitelnosti, kdy čtyřikrát za sebou vyhrály, naposled v pátek vyhrály derby s Hradcem na domácím ledě před vyprodanou Enteria arénou 4:1. Dynamo tak bude chtít přidat proti Kladnu pátou výhru v řadě.

Všechny vzájemné zápasy vyhrály Pardubice nejdříve v prvním kole 5:4 po prodloužení, poté 6:2 a v posledním utkání 4:1. Dynamo je tak jasným favoritem na výhru.

Mezi nejproduktivnější hráče Pardubic patří Lukáš Radil, který zaznamenal 11 gólů a 22 asistencí, hned po něm je to Tomáš Zohorna se 14 góly a 17 asistencemi.
    V této sezóně se v brance střídal Roman Will s Dominikem Frodlem, ale posledních deset zápasu odchytal Roman Will, jelikož je Dominik Frodl zraněn.

Kladenským Rytířům se v této sezóně nedaří. Momentálně se drží na poslední příčce tabulky se 41 body. Kladno v posledních třech zápasech prohrálo, nejdříve v Českých Budějovicích 6:2, poté doma s Pardubicemi 1:4 a v posledním utkání na ledě Karlových Varů, a to 4:2.

Mezi nejproduktivnější hráče Kladna patří Tomáš Plekanec s 11 góly a 23 asistencemi, po něm Adam Kubík s 13 góly a 11 asistencemi.
    Bude dnes Dynamo slavit?

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Will) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Bučko, J. Kolář, Hrádek, Chabada – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – Mandát, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, T. Zeman – Rohlík, A. Musil, Vondráček.
    Trenér: Radim Rulík

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Kehar, Dotchin, Ticháček, Slováček, Cibulskis, Babka, Veber – Kubík, Plekanec, Jágr – Brodecki, Indrák, Filip – O. Bláha II, Pytlík, Beran – M. Procházka, Zikmund, Melka.
    Trenér: Otakar Vejvoda

Rozhodčí: Stano, Vrba – Kis, Rampír.

Oba týmy už nastupují na ledovou plochu.

Za malý okamžik padne úvodní buly.

00:01

00:03
    Úvodní vhazování vyhrály Pardubice, které mohly už v první minutě dát gól, kdy Sedlák nahrával Ciencialovi před branku, ale ten netrefil skoro odkrytou branku.

00:42
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Tomáš Plekanec – 2 min., hákování.

01:16
    Kladno se chtělo osvobodit, ale vyhozený puk zachytil na modré Čerešňák, který nahrál spoluhráči.

02:28
    Vondráček chtěl přihrát Čerešňákovi, ale přihrávka skončila v hledišti.

03:30
    Kladenský Jágr chtěl přihrát Plekanci před branku, ale nahrávka neprošla před bránící pardubické hráče.

04:48

05:49
    U puku je Kladno, které jde do útoku, kdy Bláha vystřelil na Kloučka a ten puk vyrazil betony.

07:00
    Hra je přerušena a bude následovat první komerční přestávka.

07:43
    U kotouče je Hyka, který čeká za brankou, až mu vystřídají spoluhráči a s nimi pak ujížděl na Bowa, kdy Mandát vystřelil na brankáře, ale ten střelu zastavil.

08:42
    Radil ujížděl po levé straně ke kladenskému brankáři a na levém kruhu vystřelil, ale trefil vzdálenější tyč kladenské branky.

10:00
    Hostující Cibulskis vystřelil od modré, ale střela skončila v ochranné síti.

11:16
    Pardubičtí hráči se usazují v útočném pásmu. Vondráček chtěl dorážet puk do branky, ale Bow se na poslední chvíli přemístil.

12:39
    Sedlák si s kotoučem objel hostující branku a přihrával některému ze spoluhráčů, ale před brankou nikdo nebyl a puk si vzalo Kladno.

13:18
    Patrik Poulíček – 2 min., hákování.

13:48
    Jágr vypálil z pravého kruhu, ale Klouček střelu vyrazil do rohu.

14:34
    Pardubice se osvobozují.

15:19

15:30
    Cienciala jel sám na Bowa, ale v poslední chvíli, kdy chtěl vystřelit, nechal puk za sebou.

16:08
    Domácí Hyka byl tvrdě naražen na mantinel a bude se tak vylučovat.

16:08
    Antonín Melka – 2 min., krosček.

16:42
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice jdou do vedení, kdy využívají přesilovku! Čerešňák nahrál na levý kruh MATĚJI PAULOVIČOVI, který z první vypálil a prostřelil tak kladenského Bowa. Asistence: Čerešňák
    16:42 Matej PAULOVIČ - 1:0

17:32
    Matyáš Filip – 2 min., podrážení.

18:30
    Melka mohl jít v oslabení do útoku, ale na modré ho zastavil Sedlák.

19:33

20:00

Pardubice mohly už v první minutě jít do vedení, ale Cienciala netrefil odkrytou branku. Jeden z kladenských hráčů byl potom vyloučen a tuto přesilovku Dynamo využilo a to jmenovitě Matěj Paulovič. Domácí tak po první třetině vedou 1:0.

20:01

20:26
    Sedlák nahrával Hykovi, ale přihrávka neprošla přes kladenskou obranu.

21:17
    Radil přihrál Bučkovi na modrou a ten střílel, ale Bow puk vyrazil betony.

22:18
    Poulíček se prokličkoval mezi obránci a ocitl se sám před Bowem a zkusil vystřelit, ale puk na poslední chvíli kladenský brankář vyrazil.

23:50
    Do útoku šel Plekanec s Jágrem, ale první jmenovaný si nahodil puk za pardubickou bránu, kde si ho vzal Dvořák.

25:11
    Od modré vyslal střelu Musil, Bow byl připraven a puk schoval do lapačky.

26:21
    Pardubice jdou do dvoubrankového vedení! Dvojice Hyka se Sedlákem ujela před Bowa, kde předvedla krásnou akci, kdy Hyka nahrával LUKÁŠI SEDLÁKOVI na pravý kruh a ten propálil kladenského brankáře.
    26:21 Lukáš SEDLÁK - 2:0

27:49
    Zeman si najížděl před Bowa, ale byl natlačen jedním z hostujících hráčů na mantinel.

29:00
    Hra je přerušena kvůli zakázanému uvolnění.

29:42
    Sedlák vyslal přihrávku před branku, kde stál Cienciala, ten ale puk nezpracoval a Bow ho vyrazil betony.

31:33
    Melka vystřelil na Kloučka, střela se jen odrazila od jeho betonů.

32:06
    Následuje komerční přestávka a po ní bude následovat přesilová hra Pardubic.

32:06
    Jaromír Jágr – 2 min., podrážení.

32:49
    Dvořák od modré vyslal dělovku, ta ale jen trefila zadní mantinel.

33:05
    Dynamo vede už o tři góly, kdy se opět prosadilo v přesilovce. Cienciala nejdříve vystřelil na Bowa, ten ale střelu vyrazil a puku se ujal LUKÁŠ SEDLÁK, který se trefil k pravé tyčce a dal tak svůj druhý gól v zápase.
    33:05 Lukáš SEDLÁK - 3:0

34:41
    Procházka si sjížděl před Kloučka a vystřelil, pardubický brankář předvedl skvělý zákrok.

37:37
    Mandát dostal pěknou přihrávku od Zohorny, ale Bow jeho střelu zastavil.

38:27
    Procházka střílel z bekhendu, ale Klouček byl připraven a puk vyrazil.

39:34
    Vondráček vyslal střelu na Bowa, ten kotouč vyrazil do rohu.

40:00

Dynamo ve druhé třetině přidalo dvě branky a obě vstřelil Lukáš Sedlák a to v přesilové hře. Ke konci třetiny měl velkou šanci hostující Procházka, ale Klouček předvedl skvělý zákrok.

40:01

40:12
    Hned po vhazování se puku ujímají Pardubice a zaváží ho před Bowa, kde ale nevystřelily.

41:03
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno vstřeluje svou první branku. Beran z pravého kruhu nahrával před branku MATĚJOVI BERANOVI, a ten nenápadnou střelou překonal Kloučka.
    41:03 Matěj BERAN - 3:1

42:28
    Dvořák nahrával Musilovi do středu kluziště, Musil ale přihrávku nezpracoval.

43:34
    Kubík vystřelil z mezikruží na Kloučka, ale přestřelil.

44:21
    Sedlák projel až do útočného pásma a střílel, Bow střelu vyrazil betony.

45:05
    Lukáš Radil – 2 min., podrážení.

46:02
    Rytíři snižují! Nejdříve Plekanec nahrával Dotchinovi, ten naznačil střelu, ale přihrál na pravý kruh ADAMOVI KUBÍKOVI, který vystřelil a Kloučkovi propadl puk až za jeho záda.
    46:02 Adam KUBÍK - 3:2

48:11
    Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

48:27
    Musil zkusil z otočky vystřelit, ale Bow to čekal a střelu zastavil.

49:24
    Dvojice Sedlák – Hyka ujela až do útočného pásma, kde první jmenovaný nahrával druhému, a ten vystřelil, ale puk šel mimo kladenskou bránu.

50:48
    Z levého kruhu střílel Kubík a trefil tyčku pardubické branky.

51:17
    Pardubice jdou opět do dvoubrankového vedení! Vondráček nahrál mezi kruhy MATĚJI PAULOVIČOVI, který z kleče vystřelil Bowovi mezi betony a dal tak svůj druhý gól večera.
    51:17 Matej PAULOVIČ - 4:2

52:18
    Jakub Babka – 2 min., nedovolené bránění.

53:16
    Dvořák nepřesně přihrál Sedlákovi, puk vyrazil až ke Kloučkovi Bláha.

54:09
    Cienciala střílel z pravého kruhu jen ale do tyčky, tam se snažil dorážet ještě puk Sedlák, to se mu ale nepodařilo.

55:03
    Kladno hraje v plném počtu.

55:36
    Musil byl sražen na mantinel, rozhodčí ale nevylučují.