Florida – Minnesota 5:3 (kon.) | Detroit – Philadelphia 1:2 (kon.) | Columbus – San Jose 5:3 (kon.)
Montreal – Toronto 3:2 (po pr.) | Ottawa – Winnipeg 1:5 (kon.) | NY Islanders – Carolina 2:5 (kon.)
Dallas – Arizona 4:0 (kon.) | St. Louis – Chicago 3:5 (kon.) | Nashville – Los Angeles 5:3 (kon.)
Seattle – Colorado 1:2 (0:1 po s.n.) | Vancouver – Edmonton 2:4 (kon.) | Vegas – Washington 6:2 (kon.)
New Jersey – Pittsburgh 2:1 (po pr.)
Florida Panthers
5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Minnesota Wild
Neděle 22.01.2023, 00:00 • FLA Live Arena, Sunrise • NHL

S konstatováním, že Florida Panthers doma zřejmě zaslouženě přehrála Minnesotu výsledkem 5:3, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (02:52:05)

3. Joel Eriksson Ek (MNS) 1+2

První třetina zápasu se nenesla v nějakém svižném duchu a šancí bylo pomálu. Když už se zdálo, že v ní branka nepadne, trefil se 12,8 sekundy před koncem Anton Lundell, jenž zblízka propasíroval puk mezi betony Gustavssona do sítě.

Na začátku druhé části šli domácí do dvoubrankového vedení po tom, co Eetu Luostarinen získal hosty ztracený puk, sjel si před branku a zakončil na bližší tyč. Minnesota ale ve 29. minutě srovnala parádní přesilovkovou kombinací, kterou zakončil Matt Boldy a poté měla další šance. Ale nevyužila je a v závěru třetiny ztrestal Hartmanovo zbytečné vyloučení Carter Verhaeghe přesnou střelou z levého kruhu.

Ve 45. minutě se úspěšnou dorážkou postaral o snížení Joel Eriksson Ek, ale za tři minuty už domácí opět vedli o dvě branky, když Gustav Forsling zachytil vyhození soupeře, sklepl si puk a z kruhů jej poslal do pravé šibenice. Wild se poté nedostávali do žádného souvislejšího tlaku, až v závěru při odvolání gólmana. Ačkoliv v čase 58:34 snížil střelou od modré Jared Spurgeon, hosté už nesrovnali, naopak 39 sekund před koncem trefil volnou klec Sam Reinhart – 5:3.

59:21
    Florida právě vstřelila branku!
    Ale to už se jim nepovede. Lundell zachytil v obranném pásmu puk a vyslal jej na SAMA REINHARTA, který ze středního pásma trefuje volnou klec a dává svůj 15. gól v sezoně. Asistence: Anton Lundell, Marc Staal.

59:01
    Filip Gustavsson opět spěchá z brankoviště, domácí mají minutu na srovnání.
    58:34 Jared SPURGEON - 4:3

58:34
    Minnesota právě vstřelila branku!
    JARED SPURGEON dostal puk na modrou a tvrdě vypálil. Alex Lyon už se připravoval na zákrok, ale mezi kruhy puk nadzvedl nechtěnou tečí domácí forvard Anton Lundell a kotouč prošel nad lapačkou brankáře do sítě. Asistence: Matthew Boldy, Joel Eriksson Ek.

58:29
    Minnesotě se krátí čas, ale soupeře uzavírá v pásmu.

57:57
    Alex Lyon výborně zasáhl proti pokusu Erikssona Eka zblízka a zneškodnil i následnou dorážku.

57:38
    Nyní už je brankář Wild opravdu mimo ledovou plochu a hosté to zkusí v šesti bez gólmana.

57:21
    Filip Gustavsson už byl téměř z branky venku, nicméně rozehrávka Minnesoty končí zakázaným uvolněním a musí tak zpět do své klece.

Střely na branku: 25-28.

56:55
    Anton Lundell ujel se Samem Reinhartem do situace dva na jednoho. Nakonec svému spoluhráči přihrál, ale ten se střelou na bližší tyčku neprosadil. Následuje komerční přestávka.

56:35
    Už se hraje tři a půl minuty bez přerušení, závěr zápasu rychle utíká, což není pro Wild dobrá zpráva.

56:18
    Nicméně hosté si nejsou schopní vypracovat nějaký souvislejší tlak.

55:55
    Spurgeon za brankou odpálil puk od napadajícího protihráče a Minnesota se následně rychle dostala před branku Alexe Lyona.

55:37
    Ale nakonec jej jen vyvezl za středovou čáru, nahodil a jde střídat.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 20. Lundell (Barkov, Reinhart), 22. Luostarinen, 40. Verhaeghe (Montour, M. Tkachuk), 48. Forsling, 60. Reinhart (Lundell, M. Staal) – 29. Boldy (J. Eriksson Ek, Kaprizov), 45. J. Eriksson Ek (Kaprizov, Addison), 59. Spurgeon (Boldy, J. Eriksson Ek)

Florida Panthers: Lyon (Guzda) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Lundell, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Děnisenko, Luostarinen, Cousins – Lomberg, Tierney, G. Smith.
    Trenér: Paul Maurice

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Spurgeon, Brodin, Goligoski, Merrill, Addison – Kaprizov, Steel, Zuccarello – F. Gaudreau, Hartman, Boldy – Shaw, J. Eriksson Ek (A), Greenway – Duhaime, Dewar, Reaves.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Furman South, TJ Luxmore – Jonny Murray, Brandon Gawryletz