Florida – Minnesota 5:3 (kon.) | Detroit – Philadelphia 1:2 (kon.) | Columbus – San Jose 5:3 (kon.)
Montreal – Toronto 3:2 (po pr.) | Ottawa – Winnipeg 1:5 (kon.) | NY Islanders – Carolina 2:5 (kon.)
Dallas – Arizona 4:0 (kon.) | St. Louis – Chicago 3:5 (kon.) | Nashville – Los Angeles 5:3 (kon.)
Seattle – Colorado 1:2 (0:1 po s.n.) | Vancouver – Edmonton 2:4 (kon.) | Vegas – Washington 6:2 (kon.)
New Jersey – Pittsburgh 2:1 (po pr.)
Montreal Canadiens
3:2 (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Neděle 22.01.2023, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek noci. Napočtenou někdy příště! (04:03:09)

Dnešní utkání sledovalo 21 105 diváků.

Canadiens si po úspěchu nad rivalem dají dva dny pauzu a ve středu ráno vyrukují na dominantní Boston, Leafs pak už pozítří čeká souboj s Islanders.

Vyprodané Bell Centre dnes sledovalo zápas jako na houpačce, ve kterém vítězství urval Montreal! Toronto dominovalo v první části a vypracovalo si dvougólový náskok, který znovuzrození Habs po pauze vymazali. Třetí třetina se poté sice znovu nesla v režii Leafs, tentokrát se ale obešla bez vstřelené branky, a na řadu tak přišlo nastavení, ve kterém výhru domácím z prostoru pro vhazování vystřelil Rem Pitlick.

Montreal právě vstřelil branku!
    Po dvou minutách nastavení máme hotovo, i druhé sezónní derby mezi Habs a Leafs končí výhrou prvních jmenovaných! Hoffman přihrávkou na levou stranou vysunul do útoku volného REMA PITLICKA, jehož následné zakončení pod víko zaplulo za Samsonova – 3:2! Asistence: Mike Hoffman, David Savard.

61:39
    První větší šance prodloužení! Dach se po pravé straně dostal před brankoviště a z posledních sil zakončil, Samsonov zareagoval betonem!

61:13
    Maple Leafs mají kotouč pod kontrolou a opatrně střídají. Canadiens jsou momentálně pasivní.

60:46
    Matthews už mířil přesně, Montembeault byl ale připraven a zákrokem udržel Habs ve hře.

60:14
    O první střelu prodloužení se postaral Marner, jehož zakončení šlo těsně vedle vzdálenější tyče.

60:01

Šedesát minut litého boje o vítězi střetnutí nerozhodlo, po bezbrankové třetí třetině tak nyní přichází na řadu prodloužení. Toronto mělo v uplynulém dějství na ledě jasnou převahu, bude tomu tak i v nastavení?

60:00

59:55
    Nylander vyskočil z trestné lavice, rovnou se ujal ujíždějícího kotouče a po pravé straně zamířil vpřed. Montembeault jeho následnou ránu vykopl.

59:27
    Tentokrát puk za modrou čáru poslal Järnkrok, Canadiens se musí stáhnout z útočného pásma.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:45
    Mohlo být hotovo! Po Suzukiho přihrávce z modré se z kruhu snažil prosadit Dach, který orazítkoval bližší tyč Samsonovovy svatyně!

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 22. Jos. Anderson (Suzuki, R. Pitlick), 34. Harvey-Pinard (Pezzetta, Belzile), 63. R. Pitlick (Hoffman, Savard) – 1. Giordano (Nylander, Matthews), 18. Järnkrok (Timmins, Marner)

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Matheson, Savard, Edmundson (A), J. Barron, Xhekaj, Harris, Kovacevic – R. Pitlick, Suzuki (C), Jos. Anderson (A) – Hoffman, Dach, Ylönen – Harvey-Pinard, Dvorak, Dadonov – Pezzetta, Belzile.
    Trenér: Martin St. Louis.

Toronto Maple Leafs: Samsonov (M. Murray I) – Rielly (A), Liljegren, Giordano, Holl, Sandin, Timmins – Bunting, Matthews, Nylander – Järnkrok, Tavares (C), Marner (A) – McMann, Kämpf, Engvall – Aston-Reese, Kerfoot, Simmonds.
    Trenér: Sheldon Keefe.

Rozhodčí: Pochmara, Furlatt – Galloway, Fournier.

Diváci: 21 105