Třinec – Pardubice 0:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 4:0 (kon.) | Kladno – Liberec 3:2 (kon.)
Kometa Brno – Motor ČB 5:2 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 3:0 (kon.)
Rytíři Kladno
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 24.01.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 41. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Po posledním kole se Rytíři stále nacházejí na posledním 14. místě se 41 body. Kladenským se v posledních zápasech nedaří a čtyřikrát v řadě prohráli. Naposledy zavítali na led prvních Pardubic, se kterými se o čtyři dny dříve utkali doma. Oba zápasy však skončily lépe pro Dynamo. První zápas Kladno prohrálo 1:4 a při odvetě na ledě soupeře prohrálo 2:4. Soupeř po druhé třetině vedl už 3:0, ale Kladeňáci ještě dvěma góly v poslední třetině zápas zdramatizovali. Pardubice však poté opět odskočily na dvoubrankový rozdíl a ani hra bez gólmana Kladnu nepomohla.

Nejproduktivnějším Rytířem stále zůstává kapitán Tomáš Plekanec (11+24) a za ním se drží Adam Kubík (14+11), který je nejlepším střelcem Kladna, Adam Brodecki (8+10) a Jake Dotchin (4+14). Adam Brízgala si lehce pohoršil a jeho úspěšnost je nyní 90,74 %. Landon Bow se stále drží pod 90 % a má s 3,59 góly na zápas úspěšnost 88,54 %. Kladno má nejhorší procentuální poměr počtu vstřelených a obdržených branek. Zatím dokázalo vsítit jen 88 gólů a naopak jich 142 obdrželo.

Poslední zápasy Kladna

HC Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 6:2

Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice 1:4

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 4:2

HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 4:2

Po posledním kole se Liberec nachází na 7. místě se 61 body. Výkony Liberce jsou v posledních zápasech nahoru a dolu. Bílí Tygři dokázali v novém roce čtyři zápasy vyhrát a čtyři zápasy prohráli. Naposledy Liberec přivítal hráče z Hradce Králové. Hned v první třetině domácí odskočili na rozdíl dvou branek zásluhou Flynna a Ordoše. V poslední se trefil ještě Frolík a Mountfield snížil až v 59. minutě na konečný stav 3:1.

Nejproduktivnějším Tygrem je Adam Najman (9+22), kterého doplňuje Tomáš Filippi (9+19) a Oscar Flynn (16+11). Jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi je Petr Kváča, který odchytal už 33 utkání, a jeho úspěšnost je 92,55 %. Liberec má až 10. nejlepší přesilovou hru v lize a také nejmenší úspěšnost střel během této disciplíny, pouhých 9,41 %. Liberec i Kladno mají stejný počet zápasů, ve kterých jako první vstřelily gól – 18.

Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 7:3

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Kehar, Dotchin (A), Ticháček, Cibulskis, Slováček, Babka, Veber – Kubík, Plekanec (C), Indrák – Brodecki, Filip, Beran – M. Procházka, Zikmund (A), Jágr – Melka, Pytlík, O. Bláha II.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, Kolmann – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A), Dlouhý.

Rozhodčí: Ondráček, Stano – Rampír, Hnát.

00:01

01:29
    Do zápasu lépe naskočili hosté, kteří se minutu drželi v pásmu Kladna, ale Kladno se přeci jen dostává na druhou stranu. Kváča musel zasahovat a vhazovat se bude v pásmu Liberce. Úspěšnější byli domácí.

02:55
    Dotchin byl ve velké příležitosti, ale tvrdou střelou z otočky od pravého mantinelu poslal puk vedle branky.

03:34
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno jde do vedení! Tomáš Plekanec povykročil zpoza branky a posunul kotouč mezi kruhy na MIROSLAVA INDRÁKA, který se nemýlil. Asistence: Tomáš Plekanec.
    03:34 Miroslav INDRÁK - 1:0

04:41
    Jágr si podržel puk na hokejce a clonil si ke střele. Kotouč mu však utekl.

06:21
    Vhazuje se v pásmu Kladna, které vhazování vyhrálo, a Kubík se žene dopředu. Byl však o kotouč obrán.

07:11
    Frolíkovi se otevřel prostor pro střelu od modré, ale trefuje se mimo klec.

08:27
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno vede už o dvě branky! Rytířům se podařilo navýšit svoje vedení. Procházka se snažil procpat kotouč za záda ležícího Kváči, ale až LADISLAV ZIKMUND měl příhodně položenou hokejku, od které se puk odrazil do branky. Asistence: Martin Procházka.
    08:27 Ladislav ZIKMUND - 2:0

11:35
    Filippi projel mezi všemi bránícími hráči a na modré přihrál Birnerovi. Jeho střelu ale Brízgala dobře viděl.

14:27
    Plekanec šáhnul Libereckým do přihrávky, ale nedokázal si soupeře obhodit, a tak hra zůstává v pásmu domácích.

15:14
    Ti však kotouč poslali do bezpečí a Liberec se dopustil ofsajdu.

15:51
    Domácí uklidňují hru a neženou se do útoku, protože nechtějí udělat chybu.

16:21
    Nakonec se Rytíři dostávají dopředu a Indrák zkoušel zasunout kotouč mezi betony Kváči. Ten byl však pozorný a přerušuje hru.

16:50
    Plekancovu přihrávku na Kubíka hosté přečetli a vypíchli jim ve svém pásmu puk.

18:58
    Rytíři se osvobozují z většího tlaku Liberce.

19:18
    Faško-Rudášova střela letěla jen vedle branky.

20:00

Do zápasu nastoupili aktivněji hosté, ale do vedení šli první Rytíři. Indrák dostal přihrávku mezi kruhy zpoza branky od Plekance a zamířil přesně. Navíc za 5 minut domácí vedli už o dvě branky zásluhou Zikmunda. I když v posledních minutách se Liberec tlačil za snížením, stav zůstává 2:0 po první třetině.

Další třetina začne přibližně v 18:56.

20:01

20:26
    Kladno nedokázalo vyhodit a k puku se dostal Faško-Rudáš, jehož střelu vyrazil Brízgala betony.

22:16
    Jágrovu skrytou střelu chytá na druhé straně Kváča mezi betony.

23:04
    Po hře vysokou holí se bude vhazovat v pásmu hostů. Ti vyhráli vhazování, ale Brízgalu neohrozili.

24:25
    Václav Veber – 2 min., držení.

24:25
    První přesilovou hru zápasu si zahrají hosté, kteří budou chtít snížit skóre.

24:27
    A hosté vyhrávají vhazování, ale Melanconova střela od modré jen kolem kladenského gólmana proletěla.

26:08
    Zikmund vyhazuje kotouč až ke Kváčovi.

26:34
    Adam Kubík – 2 min., podrážení.

26:34
    Kladno si neodpočine, protože je hned po návratu Vebera z trestné lavice opět vyloučené.

26:40
    Vhazování vyhráli domácí, ale ještě musí bojovat o kotouč u zadního mantinelu. Soubor prohráli, ale libereckou střelu odrazil Brízgala betonem.

27:54
    Vlachova střela byla ztečovaná do ochranné sítě.

28:36
    Flynn dostal kotouč do jízdy přesně před Brízgalu, ale puk minul. A Balinskis od modré se trefil do lapačky kladenského gólmana.

29:28
    Brízgala za brankou váhal s přihrávkou, až byl o kotouč obrán libereckým hráčem. Včas se ale stihl přemístit.

30:24
    Frolíkům bekhend letěl jen nad branku.

30:30
    Liberec právě vstřelil branku! Liberec snižuje na 2:1. PETR KOLMANN dostal přihrávku od Melancona a z levého kruhu poslal puk přesně do vzdálenějšího růžku. Asistence: T. J. Melancon, Oscar Flynn.
    30:30 Petr KOLMANN - 2:1

33:49
    Jágr přihrál před branku dojíždějícímu Zikmundovi, ale ten kotouč minul.

35:07
    Kladno mělo veliký tlak a Kváča raději uklidňuje a přerušuje hru

36:12
    Melanconovu střelu z otočky Brízgala dobře viděl a i on přerušuje hru.

37:18
    Kolmannova i Filippova střely letěly nad branku Kladna. Liberec z tlaku nedokázal vyrovnat skóre zápasu, i když k tomu byl v posledních minutách blízko.

38:47
    I když Birnerova střela byla z ostrého úhlu, nadělala Brízgalovi potíže.

39:29
    Kváča měl úplně zakrytý výhled, čehož využil Dotchin, ale střelou od modré nedokázal najít mezeru mezi gólmanovými betony.

40:00

Liberec přidal na tempu, ke kterému mu pomohly i dvě navazující vyloučení Kladna. Ani jednu přesilovou hru ale nedokázal využít, ale i přes to se ve 31. minutě radoval z gólu. Kolmann z levého kruhu trefil přesně růžek kladenské branky a určil zatím skóre zápasu 2:1. Liberec se tlačil dál do útoku, ale z tlaku víc nevytěžil.

Další třetina začne přibližně v 19:48.

40:01

40:58
    Balinskis čekal s rozehrávkou za brankou, až přihrál na modrou spoluhráči, kde ale čekal Brodecki a o kotouč ho obral. Větší šanci si ale nevytvořil.

43:47
    Cibulskis nezvládl vyhodil a kotouč zachytil u mantinelu liberecký hráč. Kladno poté posílá puk pouze na zakázané uvolnění.

45:06
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Teď kladenský kapitán nezachytil přihrávku a o puk byl v pásmu obrán. Liberec se tak dostal na druhou stranu, ale ani on neohrozil Brízgalovu klec.

46:26
    Richard Nedomlel – 2 min., držení.

46:26
    I Kladno si poprvé v zápase zahraje přesilovou hru.

46:37
    Kladno vyhrálo vhazování a první ohrozil libereckou branku Kubík, který ale přestřelil.

47:09
    Liberec se podruhé osvobozuje.

47:28
    Kladno vjelo do ofsajdu a všichni hráči se museli vrátit do středního pásma. Liberec tak měl čas rozehrát.

48:02
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno využívá přesilovou hru. JAKE DOTCHIN po přihrávce od Procházky poslal puk od modré čáry až za záda Kváči. Asistence: Martin Procházka.
    48:02 Jake DOTCHIN - 3:1

48:49
    Liberec právě vstřelil branku! Liberec rychle odpovídá! Po Flynnově obří možnosti se Bílí Tygři prosazují. Zpoza branky přihrál Birner k mantinelu Melanconovi. Ten si puk nenechal a předal ho na vrcholek kruhu UVISI JANISI BALINSKISOVI a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: T. J. Melancon, Michal Birner.

51:50
    Ze vzájemného vyloučení vytěžili více hostující hráči, ale jejich střely se k Brízgalovi nedostaly.

53:33
    Kubík proti Kváčovi zaváhal a jeho střela letěla do ochranné sítě.

Dnešní utkání sleduje 2023 diváků.

54:30
    Kubík přihrál úplně volnému Plekancovi, který mohl pálit do odkryté klece. Ten však kotouč minul.

56:11
    Domácí se dostali do přečíslení, ale Beranovi střela nesedla a kotouč se od jeho hokejky odrazil jen do ochranné sítě.

56:51
    Na druhé straně zpoza bránícího hráče vystřelil Faško-Rudáš, jeho střelu chytá Brízgala pevně do náruče.

57:11
    Kubík v další velké šanci, ale byl bráněn dvěma hráči Liberce a střela mu tak nesedla a Kváču neohrozila.

59:25
    Liberecká branka je prázdná.

Začátek poslední části byl opatrnější. Kladno si poprvé v utkání zahrálo přesilovou hru a dokázalo ji využít trefou Dotchina. Liberec ale rychle odpověděl a ještě v té samé minutě vstřelil gól. Tentokrát se trefil Balinskis, který držel naděje svého týmu ke srovnání. Ale i když si v poslední minutě hosté vylepšili hru odvoláním gólmana, zůstalo skóre 3:2 pro Kladno.

Nejlepší hráči utkání: Martin Procházka (KLA) a T. J.Melancon (LIB).

Přeji hezký zbytek večera. (20:27:39)

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 4. Indrák (Plekanec), 9. Zikmund (M. Procházka), 49. Dotchin (M. Procházka) – 31. Kolmann (Melancon, Flynn), 49. Balinskis (Melancon, Birner)

Rozhodčí: Ondráček, Stano – Rampír, Hnát