Schalke – RB Lipsko 1:6 (kon.) | Bayern – Kolín nad Rýnem 1:1 (kon.) | Hertha – Wolfsburg 0:5 (kon.)
Hoffenheim – Stuttgart 2:2 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
2:2 (1:1)
VfB Stuttgart
Úterý 24.01.2023, 20:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Německá Bundesliga • 17. kolo

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji dobrou noc! (22:36:13)

Opravdu je tomu tak! Musím říct, že první poločas byl šílený, ale druhá půle vše vynahradila. Stuttgart v ní byl většinu času lepší, aktivnější a oproti prvnímu poločasu se směrem dopředu zlepšil. Když se krásně trefil Wataru Endo a zdálo se, že hosté jdou pro první venkovní výhru sezony, přišel velký šok.

Naouirou Ahamada si kromě dvou asistencí připsal první kartu za řeči a druhou dostal, když při gólové oslavě opustil hřiště a zamířil až do sektoru fanoušků, za což se nechal školácky vyloučit. Hoffenheim využil šanci, hosty ještě zatlačil a v závěru vyrovnal krásným gólem Andrej Kramarič.

90+6

90+6
    Kadeřábek přehnal svou aktivitu na pravé straně velkého vápna a útočným faulem zřejmě uzavírá dnešní utkání.

90+6
    Defenziva Stuttgartu odvrací míč do bezpečí, ale nadále se musí kolem své šestnáctky bránit.

90+6
    Už jdeme přes čas, ale minimálně minutu se určitě hrát bude. Na tahu je Hoffenheim, který rázem sahá po nečekaném vítězství.

90+5
    Famózní gól však ještě prověřilo kvůli ofsajdu video, ale domácí radost trvá, protože sudí trefu potvrdil!

90+4
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Hm, když tohle člověk vidí, nechápe, co ANDREJ KRAMARIČ pořád dělá v Hoffenheimu. Chorvatský kanonýr na pravé straně vápna zachytil přetažený centr, navedl si míč do středu a krásnou zakroucenou trefou vyrovnává dnešní utkání. Asistence: Kevin Akpoguma.

90+3
    Rychlý protiútok Hoffenheimu došel až do vápna, kde však domácí snahu přerušuje hvizd sudího – ofsajd.

90+2
    Kadeřábek mohl být hrdinou! Tlak Hoffenheimu však pokračoval i nadále, načež přiletěl na malé vápno prudký centr, který český hráč usměrnil těsně nad domácí branku – škoda.

90+1
    Pětiminutové nastavení zahajuje domácí roh, který hosté úspěšně odvrací a vzápětí si poradili i se střelou z pravé strany.

90
    Vysoký a přetažený centr na zadní tyč navíc sbírá ze vzduchu Müller, který tak získává pro svůj tým trošku klidu a cenné vteřiny navíc.

90
    Domácímu týmu chybí větší přesnost v kombinaci. Pokud chce myslet alespoň na vyrovnání, musí se zlepšit.

89
    Hosté odolávají, Hoffenheim je znovu vytlačen až na vlastní polovinu a středem hřiště rozjíždí další útočný výpad.

88
    Už se hraje kolem vápna Stuttgartu, které je však pochopitelně plné hráčů v bílých dresech a moc cestiček do něj nevede.

87
    Stuttgart úspěšně vytlačil domácí na jejich polovinu. Hoffenheimu čas ubývá, přesto má stále šanci.

86
    Centrované míče jsou však odvráceny mimo vápno, a když už přiletěla dalekonosná střela, Müller byl ve středu branky pohotový.

85
    Hoffenheim znovu kontroluje míč a přesouvá hru na polovinu hostů.

85
    Střídání v týmu VfB Stuttgart:
    ze hřiště odchází Serhou Guirassy, přichází Josha Vagnoman.

Daniel Ryl

Branky: 11. Kramarić (Angeliño), 90+4. Kramarić (Akpoguma) – 45+5. Guirassy (Ahamada), 77. Endo (Ahamada)

Karty:   62. Akpoguma (HOF) – 66. Karazor (STU), 73. Ahamada (STU)   79. Ahamada (STU)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 12:4.
    TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kadeřábek, Vogt (46. Dabbur), Nsoki – Skov (28. Akpoguma), Rudy (82. Dolberg), Stiller (76. Damar), Angeliño – Baumgartner, Kramarić – Bebou (82. Bischof).
    Náhradníci: L. Philipp – Bičakčić, Che, F. Becker.

Trenér: A. Breitenreiter

VfB Stuttgart: F. Müller – Anton, Mavropanos, Ito, Nartey – Karazor – Ahamada, Endo (C) – Silas (58. Perea), Guirassy (85. Vagnoman), Tomás (34. Führich).
    Náhradníci: Bredlow – Stenzel, Millot, Egloff, Pfeiffer, Kastanaras.