Česko – Německo 9:1 (kon.)
Česko
9:1 (2:0, 3:1, 4:0)
Německo
Úterý 24.01.2023, 12:00 • Eissportarena, Spittal • Evropský olympijský festival mládeže (ženy U16)

Další utkání čeká české hokejistky již ve středu večer, jejich soupeřkami budou Italky. To je z mé strany již vše. Mějte se fajn! (14:04:23)

České hokejistky ve svém druhém utkání na Evropském olympijském festivalu mládeže přehrály Němky vysoko 9:1! Svěřenkyně kouče Lucáka si v první třetině vytvořily dvoubrankový náskok a v prostřední části postupně navýšily skóre až na 5:0. Pak přišel čestný zásah soupeřek, ovšem v závěrečné dvacetiminutovce se už zase trefovaly jen Lvice. Ty přidaly ještě čtyři zásahy. Viktorie Jílková s Lindou Vocetkovou přispěly k jasnému triumfu dokonce hattricky.

Střely na branku – 53:13

59:02
    Poslední minuta třetí třetiny i celého zápasu.
    58:58 Julie JEBOUSKOVÁ - 9:1

58:58
    Česko právě vstřelilo branku!
    Ještě jeden český gól! Lvice se dostali do přečíslení 3 na 1. Zakončení vyšlo na JULII JEBOUSKOVOU, která se švihem trefila naprosto přesně. Kotouč zapadl k pravé tyčce a ještě zazvonil o brankovou konstrukci. Asistence: Linda Vocetková.

58:20
    Po střele, tuším, Viktorie Jílkové z pravé strany hřiště, zvonila branková konstrukce! Češky tak mohly udeřit ještě v oslabení.

57:52
    Němky měly solidní úvod přesilovky. Po českém vyhození se už ale znovu nemohou vrátit do pásma.

57:15
    Češky nyní vyhodily.

56:21
    Za držení hole je vyloučena Adéla Fromová. Ještě tedy německá přesilovka.

55:36
    České obránkyně chybovaly na útočné modré a Theresa Zielinskiová se dostala do samostatného úniku. Nedokázala však překonat Kateřinu Fialovou, která její střelu vyrazila!

55:26
    Po střele Natálie Musilové z levé strany si připsala dobrý zákrok lapačkou Loistová.

55:01
    Posledních pět minut tohoto utkání, v němž mladé české hokejistky směřují za vysokou výhrou.
    53:48 Magdaléna FELCMANOVÁ - 8:1

53:48
    České hráčky oslavují osmý gól v německé síti! MAGDALÉNA FELCMANOVÁ překonala Loistovou střelou z pravého kruhu – 8:1. Asistence: Linda Vocetková a Natálie Musilová.

52:40
    Dobrý zákrok české brankářky Kateřiny Fialové, která dostala za rozhodnutého stavu také možnost si zachytat.

52:06
    Českou aktivitu utnula brankářka Loistová, která dokázala přikrýt kotouč.

51:28
    Němky jsou již kompletní.

51:13
    Němky vyhazují. Na přesilovku se už dostávají i hráčky, které na ně dosud tolik nechodily.

50:12
    Po ráně z pravé strany se puk snesl za německou brankářku a klouzal brankovištěm. Natálie Musilová ho však nedokázala posunout za brankovou čáru!

49:27
    Vyloučení v týmu Německo:
    Lara Georgiová – 2 min., držení.

49:18
    Rána Hany Panešové skončila pouze na holenních chráničích německé hráčky. Puk se odrazil do středního pásma.

48:06
    Julie Jebousková se od pravého mantinelu dostala až do zakončení. Střelu na bližší tyčku si německá brankářka pohlídala.

46:59
    Chybu v české rozehrávce napravila Adéla Fromová, která v pádu čistě vypíchla puk protihráčce.

45:16
    Je tu druhý český hattrick! Po Viktorii Jílkové ho zkompletovala také LINDA VOCETKOVÁ, která zvyšuje už na 7:1. Asistence: Julie Jebousková

44:12
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Daniela Nováková, přichází Kateřina Fialová.

44:12
    Nyní už přichází další český gól! Viktorie Jílková předala v útočném pásmu puk LINDĚ VOCETKOVÉ. Ta se uvolnila směrem doprava a ranou švihem překonala Loistovou. Asistence: Viktorie Jílková.

42:58
    Lvice jsou také v úvodu třetí části aktivnější. Skóre se ale zatím nemění.

41:12
    Češky směřují za povinným vítězstvím. Jejích jasným cílem je skupinu vyhrát a postoupit do finále.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 13:29.

Po 40 minutách se odchází do kabin za stavu 5:1 pro Česko. České hráčky nejprve třemi zásahy navýšily až na 5:0. O góly se postaraly Linda Vocetková, Julie Jebousková a Viktorie Jílková, která završila hattrick. Poté se dočkaly čestného úspěchu i Němky. Ty se ale jinak většinu prostřední části pouze bránily a mohou být rády, že neinkasovaly vícekrát.

40:00

39:15
    Linda Vocetková najížděla sama na německou branku. Udělala bekhendovou kličku a už se zdálo, že zvýší české vedení. Vynikající zákrok však předvedla Hannah Loistová a Vocetková se pak jen chytila za hlavu!

39:01
    Probíhá už poslední minuta druhé třetiny.

38:36
    Jedna z českých hráček napřáhla na levém křídle pod strop haly. Její projektil však minul branku.

37:25
    Českou snahu nyní zastavil odpískaný ofsajd.

37:12
    Tahle herní pasáž vypadá jako česká přesilovka. Němky jen stínují kombinaci soupeřek v útočném pásmu.

36:28
    Po buly nahazovala puk od modré čáry na branku Adéla Fromová. Kotouč vyplaval vedle německé svatyně.

36:21
    Další česká ofenzivní snaha skončila posunutou brankou Německa. Kasa se tedy musí vrátit na své místo.

35:40
    Julie Jebousková zavezla puk do útočného pásma a zkusila střelecké štěstí. Zamířila vedle levé tyčky z pohledu maskované dívky v brance Německa.

34:40
    Další střela z nebezpečného prostoru, tentokrát z mezikruží. Loistová zasáhla vyrážečkou.

34:17
    Střelu z levého kruhu pokryla Hannah Loistová, která v průběhu druhé třetiny nahradila Lilli Ganiaovou.

33:59
    Kotouč byl zašlápnut u německé střídačky. Rozhodčí přerušila hru a nařizuje buly ve středovém kruhu.

32:48
    České hráčky pokračují v aktivní hře. Němky se zase nemohou dostat z obranného pásma.

31:16
    Německo právě vstřelilo branku!
    Z gólu se radují také Němky! Jeho autorkou je kapitánka týmu HANNA WEICHENHAINOVÁ. Asistence: Anabel Seyrerová.

30:39
    Střídání v týmu Německo:
    ze hřiště odchází Lilli Ganiaová, přichází Hannah Loistová.
    30:23 Viktorie JÍLKOVÁ - 5:0

30:23
    Tlak české první formace ukončuje gólem VIKTORIE JÍLKOVÁ! Ta obdržela dobrou přihrávku před branku od Anety Paroubkové a zblízka se nemýlila! Hattrick pro kapitánku týmu. Asistence: Aneta Paroubková a Linda Vocetková.

30:01
    Linda Vocetková v dobré příležitosti. Z mezikruží však minula branku.

27:53
    Také Němky se teď podívaly do útočného pásma, ale nebyla z toho práce pro českou brankářku Danielu Novákovou.
    27:14 Julie JEBOUSKOVÁ - 4:0

27:14
    A je to už 4:0! Do samostatného úniku se dostala JULIE JEBOUSKOVÁ, která nevymýšlela nic velkého a zvýšila skóre střelou nad lapačku.

26:09
    Němky se ve druhé třetině pouze brání. Nyní zahrály na icing.

25:20
    Před branku si vybruslila Věra Šťástková, která zakončovala jen do betonů Ganiaové.

24:22
    Češky nadále zůstávají v útočném pásmu. Bekhendovou střelu Adély Fromové vyrazila Ganiaová.

23:49
    Naše hráčky tuto přesilovku nevyužily, byť měly několik šancí ke skórování. Němky jsou kompletní.

23:22
    Němky přestály několik střel českých hráček a nyní vyhodily.

22:20
    Dobrá česká příležitost. Na zadní tyčce netrefila puk ideálně Klaudia Pietraszová, která ho tak nenasměrovala do odkryté branky.

21:48
    Češky si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici usedla Zoe Wintgenová.

21:48
    Ve druhé části se zatím hraje pouze na branku Německa.

20:13
    České hráčky skvěle nastoupily do druhé třetiny, když se prosadily už po 13 sekundách hry! Na 3:0 zvýšila LINDA VOCETKOVÁ. Bez asistence.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 12:46.

První třetina vyšla Češkám dobře. Do šaten jdou s vedením 2:0. O oba góly se postarala kapitánka Viktorie Jílková. Ta otevřela skóre v 5. minutě a podruhé udeřila těsně před přestávkou. Němky nedokázaly využít ani dvojnásobnou přesilovku.

20:00
    19:24 Viktorie JÍLKOVÁ - 2:0

19:24
    Češkám se podařilo dát gól do šatny! Hned po buly se před brankou dostala k puku VIKTORIE JÍLKOVÁ, která ho poslala nad natažený levý beton Gianiové. Kapitánka Lvic má tedy na svědomí oba české zásahy. Bez asistence.

19:17
    Z pravé strany střílela nepřesně Julie Jebousková. Poté přišla další česká střela, kterou pokryla Gianiová, jenž puk také zalehla v brankovišti.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:08
    Adéla Fromová se z pravé strany natlačila do zakončení a způsobila docela velký vzruch před německou brankou. Gianiová však svou svatyni dokázala uchránit.

17:23
    Český tým je už v plném počtu.

17:06
    Protiútok Češek v oslabení. Ten zakončovala střelou těsně vedle levého horního růžku kapitánka Viktorie Jílková!

16:27
    Nyní české hráčky vyhodily.

16:09
    Němky rozjely svou přesilovku dobře. Kombinovaly v útočném pásmu. Nakonec přišla střela od modré čáry, po níž přerušila hru Nováková.

15:22
    Paroubková skončila na ledě poté, co ji holí osekávala německá obránkyně Sarah Boucekaová. Na trestnou lavici však byla poslána pouze Paroubková za úmyslné zalehnutí kotouče.

14:39
    Veronika Hujová se z útočné modré čáry odvážně prokličkovala až mezi kruhy. Její střelu po ledě pokryla Gianiová.

14:05
    Dobrému střídání druhé české formace scházelo zakončení. Němky se osvobozují.

13:16
    Najíždějící Fromová nedosáhla před brankou na přihrávku. Zaútočit mohou Němky.

12:40
    Lilli Ganiaové už při hře 5 na 5 zase přibývají zákroky. Brankářka Německa si zatím vede velmi dobře.

11:39
    Češky zahrozily v závěru oslabení! Nejprve měla dobrou možnost Johanna Tischler. Poté dostala pěknou přihrávku na zadní tyčku Aneta Paroubková, ovšem Ganiaová se v brankovišti roztáhla a puk za brankovou čáru nepustila! Naše hokejistky už jsou kompletní.

10:25
    Nyní už je z toho klasická přesilová hra 5 na 4.

09:58
    Češkám se podařilo vyhodit.

09:34
    Další vyloučení na české straně! Němky si tak zahrají přesilovku 5 na 3. Za hrubost je potrestána Veronika Hujová.

09:08
    První vážnější zákrok Daniely Novákové, která pokryla střelu Theresy Zielinskiové z levého kruhu.

08:25
    Vyloučení v týmu Česko:
    Adéla Pánková – 2 min., podrážení.

07:49
    Aneta Paroubková si najela na osu kluziště. Její rána však neprošla přes německý blok.

07:30
    Do střelecké pozice si sjížděla Klaudie Pietraszová, která z pravé strany minula branku.

07:12
    Julie Jebousková bojovala v rohu hřiště. Nakonec spadla na kotouč, který pod ní zůstal a rozhodčí přerušila hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

06:10
    České hokejistky zůstávají aktivní. Snaží se přidat další gól do německé sítě.

04:59
    Češky se ujímají vedení! V početní výhodě otevřela skóre kapitánka VIKTORIE JÍLKOVÁ, která se trefila po nahrávce Adély Fromové. Asistence: Adéla Fromová.

04:27
    Ganiaová zatím odolává české střelbě. Její spoluhráčky po dobrém zákroku své brankářky vyhodily.

03:25
    České hokejistky si zahrají první přesilovku. Antonia Thumeová dostala dvě minuty za podrážení.

02:52
    České hokejisty se na delší dobu usadily před brankou, kterou hájí Lilli Ganiaová. Ta zatím odolává náporu.

00:46
    Julie Jebousková v prvním českém náznaku. Její první střela skončila na chráničích obránkyně a k úspěchu nevedl ani následný bekhendový nástřel z rohu.

00:20
    Puk se dostává za českou branku, nyní se o něj bojuje v rohu kluziště.

00:01

Česko: Fialová (Nováková) – Paroubková, Hujová, Stýblová, Fromová, Tischler, Chladová, Panešová – Jebousková (A), Jílková (C), Vocetková (A) – Prošková, Pietraszová, Pánková – Felcmanová, Musilová, Šťástková – Gildainová.
    Trenér: Jan Lucák

Německo: Ganiaová (Loistová) – Zimmermannová, Thumeová, Grebová, Georgiová, Müllerová-Maldonadová, Buschová, Boucekaová – Zielinskiová, Bettenová, Seyrenová – Mayrová, Weichenhainová (C), Wintgenová – Ortnerová, Pfalzová, Seidelová – Bergmannová.
    Trenér: Francizka Buschová

Rozhodčí: Winklmayrová – Fobianová, Pirschová.

Dějištěm utkání je Eissportarena v rakouském Spittalu.

Němky na úvod turnaje prohrály 3:5 s Italkami. Dnes je bude čekat ještě těžší práce. Proti svěřenkyním kouče Jana Lucáka budou jasným outsiderem.

České hokejistky do turnaje vstoupily těžkým utkáním se Švédkami. Jednalo se o reprízu loňského finále olympijského festivalu. Svěřenkyně trenéra Lucáka si připsaly vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. Do prodloužení přitom duel poslala až 68 sekund před koncem třetí třetiny Julie Jebousková. Češky tak ve formátu turnaje, v němž si zahrají o zlato jen vítězky skupin, oslavily hodně cennou výhru.

Vítám tu všechny milovníky hokeje! České hokejistky do 16 let čeká v úterý druhé vystoupení na Evropském olympijském festivalu mládeže. Poté, co dokázaly po nájezdech přetlačit Švédky, poměří své síly s Německem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Jílková (Fromová), 20. Jílková, 21. Vocetková, 28. Jebousková, 31. Jílková (Paroubková, Vocetková), 45. Vocetková (Jílková), 46. Vocetková, 54. Felcmanová (Vocetková, Musilová), 59. Jebousková (Vocetková) – 32. Weichenhainová (Seyrerová)

Česko: Nováková (45. Fialová) – Paroubková, Hujová, Stýblová, Fromová, Tischler, Chladová, Panešová – Jebousková (A), Jílková (C), Vocetková (A) – Prošková, Pietraszová, Pánková – Felcmanová, Musilová, Šťástková – Gildainová.

Německo: Ganiaová (31. Loistová) – Zimmermannová, Thumeová, Grebová, Georgiová, Müllerová-Maldonadová, Buschová, Boucekaová – Zielinskiová, Bettenová, Seyrerová – Mayrová, Weichenhainová (C), Wintgenová – Ortnerová, Pfalzová, Seidelová – Bergmannová.

Rozhodčí: Winklmayrová – Fobianová, Pirschová