Montreal – Boston 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Florida 7:6 (po pr.) | Philadelphia – Los Angeles 3:4 (po pr.)
Tampa – Minnesota 4:2 (kon.) | Detroit – San Jose 3:2 (po pr.) | New Jersey – Vegas 3:2 (po pr.)
St. Louis – Buffalo 3:5 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:1 (kon.) | Arizona – Anaheim 2:5 (kon.)
Colorado – Washington 3:2 (kon.) | Vancouver – Chicago 5:2 (kon.)
konec
Montreal Canadiens
2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Boston Bruins
Středa 25.01.2023, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
  59:11 David PASTRŇÁK - 2:4
   
  59:11
  Boston právě vstřelil branku!
  Je rozhodnuto, DAVID PASTRŇÁK potvrzuje střelou do prázdné klece ze středního pásmu výhru Bostonu na Montrealem. . Asistence: David Krejčí.
  57:05 Patrice BERGERON - 2:3
   
  57:05
  Boston právě vstřelil branku!
  Domácí se po buly dostali ke kotouči, střela Marchanda ještě v bráně neskončila, ale následná dorážka kapitána bruins PATRICE BERGERON ano. Asistence: Brad Marchand a David Pastrňák.
  51:31 Kirby DACH - 2:2
   
  51:31
  Montreal právě vstřelil branku!
  To byla rychlá odpověď ze strany Montrealu. KIRBY DACH si připisuje svou druhou branku v zápase, zajímavostí je, že padla skoro stejně jako ta první. Opět Dach dorážel střelu, tentokrát však bekhendem. Asistence: Alex Belzile a Justin Barron.
  49:45 David KREJČÍ - 1:2
   
  49:45
  Boston právě vstřelil branku!
  Bruins se po rychlé protiakci dostávají do vedení. Pastrňákovu dělovku ze středu modré čáry ještě nejspíš před bránou tečovat DAVID KREJČÍ a puk tak skončil za zády Montembeaulta. Asistence: David Pastrňák a Pavel Zacha.
  34:12 Taylor HALL - 1:1
   
  34:12
  Boston právě vstřelil branku!
  Také hosté využívají přesilovky. Po vyhraném buly poslal McAvoy kotouč na modrou, kde stále Pastrňák, ten vystřelil, ale puk se odrazil nejspíše od protihráče. Toho si pohotově všiml TAYLOR HALL, který kotouč do brány doklepl. Asistence: David Pastrňák a Charlie McAvoy.
  29:11 Kirby DACH - 1:0
   
  29:11
  Montreal právě vstřelil branku!
  Domácí vcelku rychle využívají početní výhody. KIRBY DACH si našel na kruhu odražený kotouč po střele Dadonova a dostal ho do odkryté klece dřív než se stihl Swayman přesunout. Asistence: Jevgenij Dadonov a Mike Hoffman.

  Natálie Poláčková

  Branky a nahrávky: 30. Dach (Dadonov, Hoffman), 52. Dach (Belzile, J. Barron) – 35. Hall (Pastrňák, McAvoy), 50. Krejčí (Pastrňák, Zacha), 58. Bergeron (Marchand, Pastrňák), 60. Pastrňák (Krejčí)


  Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Savard, Matheson, J. Barron, Edmundson (A), Xhekaj, Harris – Jos. Anderson (A), Suzuki (C), R. Pitlick – Ylönen, Dach, Hoffman – Harvey-Pinard, Pezzetta, Belzile – Dadonov, Dvorak.
  Trenér: Martin St. Louis

  Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – Cr. Smith, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Zacha – Frederic, Coyle, Hall – Greer, Koppanen, N. Foligno.
  Trenér: Jim Montgomery

  Rozhodčí: Schlenker, Joannett – Daisy, Galloway

  Diváci: 21 105