Montreal – Boston 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Florida 7:6 (po pr.) | Philadelphia – Los Angeles 3:4 (po pr.)
Tampa – Minnesota 4:2 (kon.) | Detroit – San Jose 3:2 (po pr.) | New Jersey – Vegas 3:2 (po pr.)
St. Louis – Buffalo 3:5 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:1 (kon.) | Arizona – Anaheim 2:5 (kon.)
Colorado – Washington 3:2 (kon.) | Vancouver – Chicago 5:2 (kon.)
New Jersey Devils
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Vegas Golden Knights
Středa 25.01.2023, 01:30 • Prudential Center, Newark • NHL

Vegas pokračuje ve špatných výkonech, na ledě Devils prohrává 2:3 v prodloužení. Vegas přišlo ve třetí třetině o vedení a v prodloužení inkasovalo branku v oslabení. (04:19:38)

New Jersey právě vstřelilo branku!
    Zasloužená výhra domácích, tvrdou ránou rozhoduje tento zápas DOUGIE HAMILTON. Asistence: Jack Hughes a Vítek Vaněček.

63:34
    Nico Hischier nedokázal puk tečovat před brankou, Logan Thompson kryje kotouč. Těžké chvíle pro hosty. Ti měli dobře rozehraný zápas, ale o výhru přišli.

62:41
    Přesilovka začíná, buly pro domácí.

62:41
    Oddechový čas pro tým New Jersey Devils.

62:41
    Obrovská šance pro Devils.

62:41
    Naprosto zbytečný faul Vegas přichází v nejhorší možný moment, přesilovka pro domácí.

62:41
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Ben Hutton – 2 min., podrážení.

62:28
    Damon Severson minul branku.

62:07
    Více ze hry v prodloužení mají domácí, Damon Severson rozehrává od své branky, další střídání.

61:40
    Jesper Bratt hraje od své branky, jeho tým střídá. Střídá i Vegas.

61:10
    Domácí jsou u puku a čekají na vhodný moment pro zakončení.

60:36
    Hostující celek má nyní kotouč pod kontrolou.

60:27
    William Karlsson minul branku.

60:01
    Úvodní buly pro domácí.

60:01

Vegas inkasovalo nešťastnou branku v závěru třetiny, a tak domácí celek zaslouženě srovnal a zápas jde do prodloužení.

60:00

59:33
    Zakázané uvolnění Vegas.

59:20
    Domácí se snaží rozhodnout v základní hrací době.
    58:50 Dougie HAMILTON - 2:2

58:50
    Vlastní gól Vegas, DOUGIE HAMILTON vypálil a jeho ránu si do branky srazil obránce Brayden McNabb. Asistence: Jesper Bratt a Jack Hughes.

58:33
    Alex Pietrangelo netrefil prázdnou branku.

58:08
    Domácí v šesti.

58:00
    Vaněček už pokukuje po střídačce a čeká na pokyn.

57:10
    Ben Hutton vyhodil tak, aby z toho nebyl icing, následně Nico Hischier pálil, ale neuspěl.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí se ženou za vyrovnáním.

56:10
    Logan Thompson má na svém kontě další zákrok, následně byla rána zblokovaná.

55:39
    Jack Hughes po obrovské chybě obrany Vegas zůstal sám před brankou, ale Logan Thompson se vyznamenal proti jeho zakončení.

55:17
    Dougie Hamilton pálil, Chandler Stephenson se položil do jeho střely. Komerční přestávka.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:31
    Kaedan Korczak od modré čáry našel přímo soupeře, ale následně domácí vyhodili jen na icing.

53:53
    Oba kluby střídají, do hry přicházejí odpočinutí hráči.

53:13
    William Karlsson minul branku domácích, možná, že ještě Vítek Vaněček ramenem zasáhl.

52:43
    Domácí hokejisté těžkou situaci zvládli. Nyní se už hraje pět na pět.

52:34
    Ani třetí přesilovku Vegas neproměnilo.

52:26

51:23
    Vítek Vaněček kryje další ránu, Reilly Smith netrefil puk z druhé vlny podle představ.

51:10
    Domácí v pohodě vyhazují.

51:04
    Vítek Vaněček kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

50:53
    Alec Martinez se vrátil na střídačku Vegas, dobrá zpráva pro hosty.

50:26
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
    Brendan Smith – 2 min., hákování.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Dawson Mercer rychle otáčí hru.

49:30
    Domácí hokejisté pokračují v dobré agresivní útočné hře, Vegas jen těžko hledá recept na tuto hru.

48:27
    Keegan Kolesar rychle přenesl hru do útočného pásma, ale jeho spoluhráči si šanci vypracovat nedokázali.

47:56
    Jack Eichel pálil, s jeho pokusem si naprosto s přehledem a bez problémů poradil brankář New Jersey.

47:40
    28:24, tak vypadá statistika střel na branku, převahu mají domácí hokejisté, kteří jsou aktivnější.

47:11
    Nico Hischier rychle dostal hru do útočného pásma, s jeho akcí si obrana Vegas dokázala tak tak poradit.

46:39
    Ofsajd Vegas, hodně nešikovný přechod hostů do útočného pásma.

46:08
    Komerční přestávka.

46:00
    Ben Hutton nahodil kotouč do útočného pásma, William Karlsson měl šanci, pak Jonathan Marchessault ale brankář Devils ho vychytal.

44:42
    Nico Hischier vedl zajímavou domácí akci, Palát pálil a Logan Thompson kryje lapačkou jeho ránu.

43:41
    Dawson Mercer měl obrovskou šanci, dvakrát zakončoval. Brankář Vegas s velkou dávkou štěstí vyrazil oba pokusy. Domácí nyní dominují.

43:11
    Alex Pietrangelo si počínal hodně špatně před svou brankou, z toho pramenila velká šance domácích, ale Jegor Šarangovič neuspěl.

42:14
    Byron Froese protečoval kotouč do útočného pásma, zakázané uvolnění se nepíská.

41:24
    Palát připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, Ryan Graves vypálil a jeho ránu odrazil brankář Vegas do ochranné sítě.

40:27
    Sledujeme hru pět na pět, Vegas ani tentokrát přesilovku neproměnilo.

40:26

40:01
    Marodka Vegas se rozšířila, Alec Martinez odstoupil ze zápasu.

40:01

Vegas dokázalo ve druhé třetině otočit vývoj zápasu a vede aktuálně na ledě soupeře 2:1. Ben Hutton a William Karlsson se dokázali prosadit.

40:00

39:55
    Další výhoz.

39:43
    Snadné další vyhození, Vegas se přesilovky vůbec nedaří.

39:20
    V pohodě domácí vyhodili až za branku Vegas.

39:03
    Vítek Vaněček kryje kotouč po šikovné teči před brankou, kterou se prezentoval Reilly Smith. Bude se vhazovat.

38:30
    Domácí v pohodě vyhazují puk přes všechny čáry.

38:23
    Ondřej Palát – 2 min., vražení na hrazení.

37:50
    Nicolas Hague pálil od modré čáry, jeho rána končí nad brankou. Vítek Vaněček zasahovat nemusel.

37:30
    Ryan Graves pálil od modré čáry, s jeho pokusem si snadno dokázal poradit brankář Vegas,.

36:18
    Vítek Vaněček rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Čekáme na nějakou výraznější šanci na jedné či druhé straně.

35:45
    Logan Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. 21:17, tak vypadá statistika střel na branku.

35:07
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Vegas dokázalo otočit zápas a vede. Nyní ale domácí výrazně zlepšili hru.
    34:51 William KARLSSON - 1:2

34:51
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Domácí svou šanci neproměnili, a pak se z protiakce prosazují hosté. Z hranice brankoviště přetlačil hokejku obránce a puk do branky dostal důrazně hrající WILLIAM KARLSSON. Asistence: Jonathan Marchessault a Reilly Smith.

34:12
    Nico Hischier vypálil, s jeho pokusem si brankář Vegas dokázal tak tak poradit.

33:35
    Jack Eichel se protlačil do zakončení, trefil tyč z dobré pozice. Vítek Vaněček měl nyní štěstí.

32:55
    Dawson Mercer dostal puk do útočného pásma, přesněji vypálit nedokázal.
    32:00 Ben HUTTON - 1:1

32:00
    Z ničeho nic dokázalo Vegas vyrovnat, po šikovné přihrávce dostal puk na kruh BEN HUTTON. Jeho rána zapadla pod horní tyč. Vegas srovnává stav zápasu. Asistence: Nicolas Hague a Chandler Stephenson.

31:39
    Tomáš Tatar měl před sebou odkrytou část branky, ale netrefil kotouč podle představ.

31:19
    Domácí se dostali do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu. Vegas mírně promíchalo sestavu, hra je poněkud lepší, ale k ideálu má hodně daleko. To ví i Bruce Cassidy, kormidelník Vegas.

30:50
    Buly před brankou Vegas, které naprosto zdarma dostali domácí díky nesmyslné hře vysokou hokejkou.

29:08
    Hostující celek se jen těžko dostává do útočného pásma, domácí hrají velmi dobře před svou brankou.

28:24
    Domácí jsou střelecky aktivnější, snadněji se dostávají do šancí a diktují tempo hry.

28:13
    Vhazovat se bude před brankou Vegas.

27:42
    Nyní sledujeme rozehrávku domácích, kteří čekají na velkou šanci v posledních minutách.

27:17
    Vegas vybojovalo po zakázaném uvolnění buly v útočném pásmu.

27:00
    Michael Amadio měl obrovskou šanci, překonat ležícího brankáře nedokázal. Vegas zahodilo obrovskou příležitost.

26:35
    Alec Martinez pálil od modré čáry, jeho rána byla hodně nepřesná, domácí brankář ani zasahovat nemusel.

26:25
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí diktují tempo hry, mají ve všech směrech převahu.

26:14

25:56
    Snadno si poradil domácí brankář se střelou od modré čáry. Vaněček v pohodě betonem zasáhl.

25:26
    Ani jednu střelu nevyslalo podle oficiálních statistik Vegas na branku během přesilovky.

25:12

24:50
    Naprosto v pohodě se domácí celek brání.

24:43
    Vítek Vaněček vytěsnil puk nad branku, bude se vhazovat.

24:06
    Vůbec se nemohou hráči Vegas dostat do pásma, zdá se, že ani přesilovku nehrají.

23:44
    Jegor Šarangovič se dostal do zakončení při vlastním oslabení, brankář si poradil.

23:10
    Přesilovku si nyní zahraje Vegas.

23:10
    Nathan Bastian – 5 min., bitka + 2 min., vražení na hrazení.

Brett Howden – 5 min., bitka.

22:50
    16:10, střelecky je jednoznačně aktivnější domácí celek, který se dokázal prosadit jako první a velmi dobře eliminuje akce soupeře.

22:30
    Marně čekají hosté na nějakou šanci, aby se mohli dostat stabilněji do útočného pásma.

21:44
    Michael McLeod zakončoval, s jeho pokusem si brankář Vegas poradil, bude se vhazovat.

21:23
    Jack Eichel vedl útočnou akci Vegas, ale vypálit na branku nedokázal.

20:46
    Jen těžko hledá Vegas protihru na dobrou a aktivní hru soupeře.

20:19
    Jonas Siegenthaler pálil, ale jeho rána byla zblokovaná. Reilly Smith se dostával do brejku, ale Dougie Hamilton zastavil akci soupeře.

20:01
    Zápas, ve kterém dominují domácí, pokračuje dál.

20:01

Naprosto zaslouženě vede domácí celek po první třetině, Vegas pokračuje v bídných výkonech a čeká na nějakou výraznější šanci.

20:00

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

18:37
    Logan Thompson kryje další obrovské šance soupeře, Jesper Boqvist se dostal do střelecké pozice, ale gólman Vegas ho vychytal.

17:59
    Úmyslný ofsajd, vhazovat se bude před brankou Vegas. Hodně zbytečná akce hostujícího celku.

17:00
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, Vegas se marně pokouší najít recept na hru soupeře.

16:30
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Paul Cotter pálil nad branku.

16:16
    Miles Wood pálil z otočky, Logan Thompson kryje kotouč. Komerční přestávka.

15:37
    Dvě střely od modré čáry byly snadnou prací pro brankáře Devils.

15:32
    Vhazovat se bude před brankou Devils, hosté mají po dlouhé době možnost buly v útočném pásmu.

14:49

14:34
    Devils hrají nyní jednoznačně lépe a Vegas čeká na moment, který by překazil akce soupeře. Další buly před brankou Vegas.

13:56
    Tomáš Tatar pálil, Logan Thompson vykopl kotouč betonem, domácí nyní dominují.

13:31
    Nico Hischier znovu zakončoval a to hned dvakrát, Logan Thompson byl pozorný.

13:07
    Obrovská šance pro domácí, ale brankář Vegas nyní své spoluhráče dokázal poradit. Byl to Palát před brankou.

12:43
    Ryan Graves se dostal do zakončení, s jeho dobrou střelou si tak tak poradil brankář Vegas.

11:43
    Jesper Boqvist se málem dostal do brejku, obrana Vegas si na poslední chvíli dokázala poradit.

10:18
    V posledních dvanácti zápasech se Vegas hned v devětkrát dostalo během úvodních šesti minut do pozice, kdy prohrávalo. Vegas nehraje ideálně úvodní pasáže zápasů.

10:18
    Damon Severson vypálil po rychlém přechodu do útočného pásma, jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě nad brankou. Bude se vhazovat.

10:01
    William Karlsson pálil a dobře připravený Vítek Vaněček musel zasahovat.

09:48
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

09:28

09:19
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před jejich brankou.

08:36
    Jesper Boqvist hledal před brankou spoluhráče, ale kotouč dokázal vyrazit brankář Vegas. Pak jeho tým přišel o kotouč, a tak mohou hrát domácí.

07:49
    3:6, tak vypadá statistika střel na branku, i to stačilo k tomu, aby se domácí prosadili.

07:18
    Nicolas Hague pálil a Vítek Vaněček byl připravený, betonem vykopl kotouč.

06:31
    Alex Pietrangelo rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru domácích, kteří se rychle dostali k puku a otáčejí směr hry.

06:13
    Vegas vypálilo od modré čáry, rána byla hodně nepřesná, zakončoval Kaedan Korczak.

05:31
    Jesper Boqvist postupoval do útočného pásma, ale kotouč si předhodil příliš daleko a nedokázal jej zpracovat.

05:00
    Devils vstoupili do zápasu aktivněji, zaslouženě se dostali do vedení a nyní jsou na řadě hostující hokejisté s odpovědí.
    03:58 Ondřej PALÁT - 1:0

03:58
    Domácí celek se zaslouženě dostává do vedení, po pěkné akci si před branku vybruslil ONDŘEJ PALÁT. Jeho střela byla tečovaná a zapadla za nepříliš dobře postaveného brankáře Vegas. Asistence: Nico Hischier a Jesper Bratt.

03:40
    Domácí měli velkou šanci, ale Reilly Smith se dokázal vrátit a zastavil akci soupeře.

03:15
    Logan Thompson kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou a probouzí se také obecenstvo, které žene domácí hráče vpřed.

02:46
    Vegas začalo hrát aktivně, ale musí myslet na obranu, protože Devils k vytvoření šance stačí velmi málo prostoru.

02:29
    Keegan Kolesar si vypracoval zajímavou střeleckou pozici, ale v rozhodující moment promáchl kotouč.

01:54
    Paul Cotter pálil z dobré pozice, Vítek Vaněček si s jeho pokusem dokázal poradit poměrně snadno.

01:02
    Damon Severson rozehrává od své branky, čekal na vystřídání spolkuhráčů. Damon Severson následně pálil, ale trefil jen brankáře.

00:38

00:15
    Utkání začalo, hosté se pokouší dostat se do útočného pásma.

00:01

New Jersey Devils: Vaněček (Blackwood) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Severson, Bahl, B. Smith – Palát, Hischier, Bratt – Haula, J. Hughes, Tatar – J. Boqvist, M. McLeod, Mercer – Wood, Šarangovič, Bastian.

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Korczak, Hutton, Hague – Stephenson, Eichel, Amadio – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Cotter, N. Roy, Kessel – Howden, Froese, Kolesar.

Zápas brzy začne.

New Jersey Devils odehrálo 46 zápasů s bilancí 24-6-4-12 a v tabulce Východní konference je s 64 body na čtvrté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo čtyři. Porazilo Anaheim 6:2, Los Angeles 5:2, San Jose 4:3 v nájezdech a a Pittsburgh 2:1 v prodloužení. Tým nestačil na Seattle 3:4 v prodloužení.

Vegas Golden Knights odehrálo 48 zápasů s bilancí 21-8-2-17 a získalo 60 bodů. V tabulce Západní konference je tým na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný. Porazilo Washington Capitals 6:2. Tým nestačil na Edmonton 3:4, Dallas 0:4, Detroit 2:3 a Arizonu 1:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New Jersey Devils a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Palát (Hischier, Bratt), 59. Hamilton (Bratt, J. Hughes), 64. Hamilton (J. Hughes, Vaněček) – 32. Hutton (Hague, Stephenson), 35. W. Karlsson (Marchessault, R. Smith)

New Jersey Devils: Vaněček (Blackwood) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Severson, Bahl, B. Smith – Palát (A), Hischier (C), Bratt – Haula, J. Hughes (A), Tatar – J. Boqvist, M. McLeod, Mercer – Wood, Šarangovič, Bastian.
    Trenér: Lindy Ruff

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez (A), Pietrangelo (A), McNabb, Korczak, Hutton, Hague – Stephenson, Eichel, Amadio – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Cotter, N. Roy, Kessel – Howden, Froese, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Furlatt, Dunning – Fournier, Brisebois

Diváci: 16 086