Montreal – Boston 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Florida 7:6 (po pr.) | Philadelphia – Los Angeles 3:4 (po pr.)
Tampa – Minnesota 4:2 (kon.) | Detroit – San Jose 3:2 (po pr.) | New Jersey – Vegas 3:2 (po pr.)
St. Louis – Buffalo 3:5 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:1 (kon.) | Arizona – Anaheim 2:5 (kon.)
Colorado – Washington 3:2 (kon.) | Vancouver – Chicago 5:2 (kon.)
Vancouver Canucks
5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Chicago Blackhawks
Středa 25.01.2023, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji pěkné středeční ráno. (06:40:51)

3. Elias Pettersson (VAN) 0+2

V první třetině byl Vancouver herně i střelecky aktivnějším týmem, k čemuž mu pomohlo i to, že hned na začátku utkání hrál šest minut v početní převaze. Přesilovky však využít nedokázal a brankář Chicaga Mrázek pochytal i další šance včetně samostatného úniku Schenna. V závěru první části pak padl gól na opačné straně, Deliu překonal nenápadnou střelou od modré čáry Patrick Kane.

Třetí třetina už patřila jednoznačně domácím, kteří třemi brankami otočili zápas. Nejprve se o vyrovnání postaral z dorážky v předbrankovém prostoru Dakota Joshua, ani ne o minutu později vstřelil vítězný gól rovněž z dorážky Sheldon Dries a skóre na konečných 5:2 uzavřel gólem do prázdné branky Bo Horvat.

Vancouver dokázal otočit utkání a nakonec vyhrál na domácím ledě nad Chicagem přesvědčivě 5:2.

58:34 Bo HORVAT - 5:2

58:34
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto, Vancouver dnešní utkání vyhraje! Schenn posunul puk na BOA HORVATA, který nezaváhal a trefil prázdnou branku Chicaga a zvýšil na 5:2. Pro Horvata se jedná o 31. gól v této sezóně, čímž vyrovnal své osobní maximum, a to jsme teprve lehce za polovinou dlouhodobé soutěže. Asistence: Luke Schenn.

58:27
    Caleb Jones málem snížil na 3:4! Po jeho dělovce od modré čáry pomohla Deliovi tyčka!

58:08
    Dakota Joshua se pokusil trefit prázdnou branku, jeho vyhození ale prízdnou klec minulo.

57:39
    Po Kaneově přihrávce střílel z levého kruhu nebezpečně Jonathan Toews a Collin Delia si připsal další výborný zákrok proti svému bývalému spoluhráči.

57:15
    Vancouveru se povedlo vyhodit, ale prázdnou branku netrefil.

57:05
    Collin Delia předvedl dobrý zákrok, poté co puk těsně před ním tečoval Philipp Kurashev.

56:43
    Mrázek odjel na střídačku a Chicago už bude riskovat bez brankáře s pěti muži v útočném pásmu.

56:43
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Curtis Lazar – 2 min., vysoká hůl.

55:57
    Mrázek byl znovu v akci, tentokrát jemně škrtnul puk po střele Millera. Kotouč poté zamířil do ochranné sítě.

54:41
    Garlandovu nepříjemnou tečovanou střlu dokázal Mrázek zastavit a ještě udržel šance Chicaga na úspěch v tomto utkání.

53:30
    Hra je přerušena, Chicagu se nepovedl přechod do útočného pásma a píská se ofsajd.
    52:08 Sheldon DRIES - 4:2

52:08
    Domácí střílí ani ne po minutě další branku a už vedou 4:2! Miller střílel nepřesně, puk se odrazil od zadního mantinelu ke Garlandovi, jehož střelu ještě dokázal Mrázek vyrazit špičkou betonu, ale na dorážku SHELDONA DRIESE už neměl nárok. Asistence: Conor Garland, J. T. Miller.

51:34
    Mrázek byl poté nepříjemně zasažen do hlavy a vypadalo to, že bude muset střídat. Nakonec ale v brance zůstává.
    51:34 Dakota JOSHUA - 3:2

51:34
    Domácí tým se poprvé v zápase dostává do vedení! Boeser mrázka nepřekonal, ale dokázal ještě vrátil puk před branku. Mrázek už byl na zemi a ztratil kotouč z dohledu. S dorážkou pak přispěchal DAKOTA JOSHUA a poslal puk do sítě. Asistence: Brock Boeser, Quinn Hughes.

51:19
    Domi vyrazil do brejku a našel skvělou přihrávkou Athanasioua. Tomu ale kotouč přeskočil přes hokejku, takže ani nevystřelil.

50:02

49:28
    Vancouver vyhodil kotouč a už mu zbývá ubránit jen čtvrtinu ze svého oslabení.

48:11
    Ke střele natáhl Patrick Kane, ale své druhé branky se nedočkal, jeho pokus zablokoval Luke Schenn.

48:02
    Quinn Hughes – 2 min., nedovolené bránění.

47:50
    Až nyní se musel Mrázek opravdu vytáhnout, když chytil do lapačky jedovatou střelu Brocka Boesera.

46:42
    Vancouver je ve třetí třetině zatím jednoznačně aktivnějším týmem, ale Mrázka ještě k žádnému těžkému zákroku nedonutil.

44:33
    Pettersson našel skvělou přihrávkou Kuzmenka, který je naštěstí v pořádku, ale ten se tentokrát neprosadil a nevyužil tak šanci na hattrick.

43:58
    Seth Jones spíše než střílel nabízel kotouč před branku na teč. Kotouč byl opravdu tečovaný, ale nenašel si cestu mezi tři tyče branky Vancouveru.

42:18
    Od modré čáry vypálil Sheldon Dries, s jeho nedůraznou střelou si ale Mrázek bez problému poradil.

41:47
    Kuzmenko ztratil v jednom ze soubojů helmu a otřesený zamířil na střídačku.

40:40
    Vancouver nahodil puk do útočného pásma, tam se ho ale zmocnili hráči Chicaga.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 5:55.

Střely na branku ve druhé třetině: 14:4.

Druhá třetina je minulostí, Vancouver hraje na domácím ledě s Chicagem nerozhodně 2:2. Ve druhé třetině padly hned tři branky. Nejprve se domácím povedlo vyrovnat, o což se zasloužil z dorážky Andrej Kuzmenko. Chicago poté vrátil do vedení střelou mezi betony Sam Lafferty, ale Vancouver znovu dokázal odpovědět a opět se prosadil Andrej Kuzmenko a po parádní přihrávce od Petterssona.

40:00

39:36
    Jake McCabe dokázal obětavě zablokovat tvrdou ránu z hokejky Tylera Myerse.

38:35
    Nepřesně střílel také Jason Dickinson, takže Collin Delia, bývalý brankář Chicaga, znovu nemusel zasahovat.

37:01
    Reese Johnson vystřelil od modré čáry, ale branku Vancouveru netrefil.

36:28
    Hra je přerušena kvůli přihrávce rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    35:47 Andrej KUZMENKO - 2:2

35:47
    Máme opět vyrovnáno a o vyrovnávací branku se opět postaral ruský útočník Vancouveru ANDREJ KUZMENKO. Tentokrát mu jen stačilo nastavit hokejku na skvělou přihrávku svého švédského kolegy Petterssona. Asistence: Elias Pettersson, Luke Schenn.

34:08
    Od modré čáry střílel Quinn Hughes, ale netrefil branku Blackhawks.

33:06
    Domácím se málem povedla rychlá odpověď, ale Mrázka zachránila po střele Burroughse tyčka jeho branky.
    32:06 Sam LAFFERTY - 1:2

32:06
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté se už podruhé ve dnešním utkání ujímají vedení, tentokrát 2:1! Po McCabeově přihrávce střílel z prostoru mezi kruhy SAM LAFFERTY a trefil se přesně mezi betony brankáře Delii. Asistence: Jake McCabe, Seth Jones.

30:29
    Andreas Athanasiou už naskočil z trestné lavice a hned se dostal do zakončení a dokonce trefil brankovou konstrukci za zády Collina Delii!

29:42
    Andrej Kuzmenko střílel z mezikruží, ale svého druhého gólu v utkání se nedostal, protože minul branku.

28:13
    Dakota Joshua – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Max Domi – 5 min., bitka,
    Max Domi – 2 min., vyprovokování bitky + 10 min. osobní trest, nesportovní chování, odpyká Andreas Athanasiou.
    27:02 Andrej KUZMENKO - 1:1

27:02
    Je vyrovnáno na 1:1! Mrázek si poradil se střelou Pettersson a dorážkou Michnejeva, ale poté se k volnému puku dostal ruský útočník ANDREJ KUZMENKO, a ten už puk dorazil za záda českého brankáře. Tomu nyní jeho obrana příliš nepomohla. Asistence: Elias Pettersson, Ilja Michejev.

26:48
    Píská se zakázané uvolnění Chicaga, hra se vrátí zpět před Mrázkovu branku.

25:30
    Švédský obránce Vancouveru Oliver Ekman-Larsson vystřelil z první, ale Mrázka nepřekonal, ten dobře zasáhl betonem.

24:26
    Oba týmy mají nyní problém projít přes střední pásmo, na obou stranách vidíme hodně nepřesností.

23:08

22:28
    Další vyhození Chicaga, o které se tentokrát postaral Seth Jones. Vancouveru dnes přesilovky zatím vůbec nefungují.

21:31
    Hosté zahájili své třetí oslabení v dnešním utkání dobře, povedlo se jim vyhodit puk.

21:08
    Taylor Raddysh – 2 min., hákování.

20:37
    Domácí tým začíná první třetinu aktivněji, ale z prvního pobytu v útočném pásmu střelu nevytěžil.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 5:03.

Střely na branku v první třetině: 21:6.

První třetina je za námi, Vancouver na domácím ledě prohrává s Chicagem 0:1. Vancouver byl v první třetiny herně i střelecky aktivnějším týmem, k čemuž mu pomohlo i to, že hned na začátku utkání hrál šest minut v početní převaze. Přesilovky však využít nedokázal a brankář Chicaga Mrázek pochytal i další šance včetně samostatného úniku Schenna. V závěru první části pak padl gól na opačné straně, Deliu překonal nenápadnou střelou od modré čáry Patrick Kane.

20:00

19:04
    Studnicka střílel z vrcholku levého kruhu nepřesně, Mrázek nemusel zasahovat.

18:01
    Kotouč opustil hrací plochu a skončil v ochranné síti, vhazovat se bude po levici Mráka.
    17:49 Patrick KANE - 0:1

17:49
    Hosté se dostávají do vedení 1:0! Chicago se ujímá vedení po docela nenápadné akci. PATRICK KANE vystřelil od modré kotouč zápěstím, a puk si překvapivě našel cestu až za záda Delii. Kotouč na jeho cestě do branky pravděpodobně tečoval útočník Vancouveru Pederson. Asistence: Caleb Jones, Max Domi.

16:35
    Dakota Joshua našel dlouhou přihrávkou na útočné modré čáry Conora Garlanda. Ten poté po rychlé brzdě vystřelil z mezikruží, ale Mrázka nepřekonal.

15:55
    Toews se dostal s pukem do útočného pásma, ale musí počkat na to, až dostane podporu od spoluhráčů, kteří ještě střídají.

14:27
    Po nápadité přihrávce od Horvata střílel z pravého kruhu Jack Studnicka, branku Chicaga ale minul.

13:22
    Luke Schenn naskočil z trestné lavice a dostal přihrávku od Millera do jízdy. Jenže Mrázka v samostatném úniku nepřekonal, ten zasáhl lapačkou. A dorážka už poté nebyla přesná.

13:17

12:50
    Seth Jones vystřelil od modré čáry. Delia měl zakrytý výhled, ale přesto si našel prostor, kudy puk spatřil a dokázal ho chytit, aniž by ho vyrazil před sebe.

12:13
    Vancouver vyhazuje, Chicago ještě na ledě ponechává svou první přesilovkovou formaci.

11:41
    Bo Horvat vystihl přihrávku hráčů Chicaga a dokázal bez problému vyvézt puk až do útočného pásma.

11:17
    Luke Schenn – 2 min., hrubost.

10:57
    Sheldon Dries se dostal v brankovišti do kontaktu s Mrázkem, kterého hned přijel mstít Connor Murphy a pustil se s útočníkem Vancouveru do šarvátky.

09:21
    Will Lockwood poslal na Mrázka prudké nahození ze středního pásma, brankář Chicaga byl na pozoru a kotouč chytil.

08:31

07:35
    I v oslabení se dokonce dostal ke střele Jake McCabe a brankář Collin Delia si připsal po dlouhé době zákrok.

07:12
    Chicago už bylo pod velkým tlakem, ale poté se mu povedlo vyhodit, takže hráči stihnou kompletně vystřídat.

06:25
    Mrázek vyrazil také střelu švédského zadáka Ekmana-Larssona a pak jeho spoluhráči vyhodili puk.

05:51
    Nyní už Mrázek musel zasahovat, proti střele Horvata skvěle zasáhl ramenem a pak si skvěle poradil i s dorážkou.

05:23
    Vancouver je usazený v útočném pásmu, ale v první minutě své dlouhé přesilovky zatím Mrázka neprověřil.

04:31
    Seth Jones – 2+2, vysoká hůl.

03:02
    Před brankářem Mrázkem došlo k menšímu závaru, ale český gólman si poradil a přikryl puk pod lapačku.

02:28

01:13
    Seth Jones se dostal ke kotouči a dokázal ho vyhodit do bezpečí.

00:41
    Před chvílí faulovaný Bo Horvat vystřelil z levého kruhu a český brankář v dresu Chicaga si připsal první zákrok večera.

00:28
    Jake McCabe – 2 min., podrážení.

00:01

Domácí Vancouver bude hrát v netypické černo-žluto-červené variantě dresů, Chicago se představí ve dresech, na kterých převažuje bílá.

Hráči už jsou připravení na zahájení utkání, nejdřív ale na stadionu zazní hymny USA a Kanady.

Vancouver Canucks: Delia (S. Martin) – L. Schenn, Ekman-Larsson (A), T. Myers, Q. Hughes, Burroughs, Dermott – Boeser, Horvat (C), Studnicka – Garland, J. Miller (A), Dries – Kuzmenko, E. Pettersson, Michejev – Lockwood, Lazar, Joshua.
    Trenér: Tocchet

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stauber) – C. Jones, McCabe, Murphy, J. Johnson, S. Jones, Mitchell – P. Kane, Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews, Kurashev – Philp, Lafferty, Dickinson – T. Johnson, Entwistle, Blackwell.
    Trenér: Richardson

Rozhodčí: Dwyer, Lambert – Knorr, Mills.

Vzájemné zápasy

V této sezóně se tato dvě mužstva ještě neutkala, v té minulé skončily dvě vzájemná utkání vítězstvím Vancouveru a jednou se ze dvou bodů radovalo Chicago.

Chicago patří aktuálně mezi nejslabší týmy celé NHL.V této sezóně se od něj ani nic jiného neočekávalo, tým prochází přestavbou a omlazením a bude chvíli trvat, než bude zase konkurenceschopný. Po 45 odehraných zápasech mají Blackhawks na kontě pouhých 32 bodů a nachází se na posledním osmém místě Centrální divize a na předposledním 15. místě Západní konference. Formu však Chicago nemá vůbec špatnou, z posledních osmi utkání hned šestkrát vyhrálo. Naposledy ovšem podlehlo doma 1:2 Los Angeles. Na stadionech soupeřů Chicago zatím odehrálo 18 utkání, z toho pětkrát vyhrálo, dvakrát bralo bod a jedenáctkrát vůbec nebodovalo. Naposledy dokázalo zvítězit 5:3 na ledě St. Louis.

Od Vancouveru se před sezónou očekávalo, že uničí od loňské sezóny další výkonnostní pokrok a dokáže se probojovat do play-off. Zatím tomu ale těsně po polovině sezóny moc nenasvědčuje, Canucks se nachází s 39 body na šestém místě Pacifické divize a v celé Západní konferenci jsou až dvanáctí. Na play-off ztrácí propastných 16 bodů, takže od minulého ročníku je naopak potkala regrese. Také aktuální forma Vancouveru je velmi špatná, z posledních devíti utkání hned osmkrát prohrál, naposledy 2:4 doma s Edmontonem. Doma zatím Vancouver v této sezóně odehrál 22 utkání, z toho osm vyhrál, jednou bral jeden bod a třináctkrát nebodoval. Poslední tři domácí duely Canucks prohráli.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Vancouver Canucks a Chicago Blackhawks. Zápas se odehraje v Rogers Areně ve Vancouveru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 28. Kuzmenko (E. Pettersson, Michejev), 36. Kuzmenko (E. Pettersson, L. Schenn), 52. Joshua (Boeser, Q. Hughes), 53. Dries (Garland, J. Miller), 59. Horvat (L. Schenn) – 18. P. Kane (C. Jones, Domi), 33. Lafferty (McCabe, S. Jones)

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stauber) – C. Jones, McCabe, Murphy, J. Johnson, S. Jones, Mitchell – P. Kane, Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews, Kurashev – Philp, Lafferty, Dickinson – R. Johnson, Entwistle, Blackwell.

Rozhodčí: Dwyer, Lambert – Knorr, Mills