Akademici Plzeň – Riders Univerzita Pardubice 8:1 (kon.) | HC MUNI – Engineers Prague 1:6 (kon.) | BO Ostrava – North wings Ústí 3:9 (kon.)
BO Ostrava Vítkovice Steel
3:9 (2:3, 1:3, 0:3)
HC North Wings Ústí nad Labem
Středa 25.01.2023, 20:00Univerzitní liga ledního hokeje • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Přejeme hezký den při sledování zápasu tabulkových sousedů v Univerzitní lize. Do Ostravy zavítá k duelu s BO Ostrava Vítkovice Steel tým z Ústí nad Labem HC North Wings. Domácí celek je po 14. kole na 7. místě, hosté přijedou jako šestý tým tabulky. Bodový rozdíl je ale značný. Ostrava uhrála doposud 13 bodů (skóre 37:59), Ústí jich má 21 (skóre 57:57). V prvním vzájemném zápase vyhrál ostravský celek v listopadu v Ústí 5:2.

BO Ostrava Vítkovice Steel: Halouzka (Morys) – Zajíc, Šěvěček, Már, Ficek, Janiczek, M. Dvořák, Zapletal – R. Dvořák, Plánka, Gebauer, Kriščák, Sysala, Bernát, Byčkov, Kafka, Béreš, Potočný, Revaj, Slezák
    Trenér: Daniel Szturc

HC North Wings Ústí nad Labem: Gerstner (Kožnar) – Miškovič, P. Jarý, Petržílka, Stuchlý, Štěpánek – Harkabus, J. Jindra, Svoboda, Kuchař, Tot, Martínek, T. Jarý, Janoušek
    Trenér: Lukáš Místecký

Rozhodčí: Hykel – Vengřín, Voznička.

Hráči nastupují na led, za chvíli začneme.

00:01

01:22
    Tomáš Jarý mohl otevřít skóre, domácí tuto situaci nakonec ustáli.

02:49
    Další pokus o útok hostí končí přikrytím puku a přerušením hry.

04:54
    Tým North Wings právě vstřelil branku!
    ADAM JANOUŠEK ujel do úniku a kličkou se zakončením mezi betony otevírá skóre! Bez asistence.

05:34
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem:
    Jindra – 2 min., hákování.

06:14
    Podobná situace a ADAM JANOUŠEK dává druhý gól! Asistence: Tot.

06:36
    T. Jarý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

07:14
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku!
    Autorem branky je FICEK. Asistence: Janiczek a Bernát.

07:47
    Autorem branky je KAFKA. Asistence: Potočný.

08:15
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel:
    Dvořák – 2 min., sekání.

09:40
    Šěvěček – 2 min., podrážení.

15:28
    Autorem branky je HARKABUS. Asistence: P. Jarý.

20:00

Viděli jsme přestřelku v první třetině, kterou nakonec vyhráli hosté a vedou tak 3:2.

20:01

20:47
    Autorem branky je TOT. Asistence: Janoušek.

20:47
    Střídání v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel:
    ze hřiště odchází Halouzka, přichází Morys.

21:27
    Autorem branky je BÉREŠ.

22:42
    Autorem branky je JINDRA. Asistence: Harkabus a Petržílka.

23:18
    Miškovič – 2 min., hákování.

34:03
    Zapletal – 2 min., podrážení.

35:00
    Autorem branky je PETRŽÍLKA. Asistence: Jindra a Kuchař.

40:00

I ve druhé třetiny dali hosté tři góly. Domácí jen jeden, a to i přes to, že hosté přijeli v malém počtu hráčů a pomalu jim dochází síly. Stav je nicméně 3:6 z pohledu Ostravy a bude zajímavé sledovat, jestli třetí třetina nabídne ještě zvrat.

Třetí třetina začne přibližně v 21:42.

40:01

43:20
    Potočný – 2 min., krosček.

44:22
    Autorem branky je T. JARÝ. Asistence: Petržílka a Jindra.

45:09
    P. Jarý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

47:55
    Autorem branky je MARTÍNEK. Asistence: Janoušek.

51:47
    Béreš neproměnil trestné střílení.

54:56
    Autorem branky je HARKABUS. Asistence: Jindra a Stuchlý.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny a vzhledem ke skóre, tak i zápasu.

59:03
    P. Jarý – 2 min., nedovolené bránění.

59:24
    Domácí celek sice zamkl soupeře, ke střele se ale nemůže dostat.

59:45
    Morys ještě musí řešit nepříjemnou situaci u své branky. Ústí i v malém počtu hráčů dokázalo v samém závěru při oslabení zaútočit.

Zápas 15. kola Univerzitní ligy mezi Ostravou a Ústím nad Labem končí vítězstvím hostujícího celku, který k duelu přijel v malém počtu hráčů. I tak ale dokázal domácím nastřílet devět gólů a zaslouženě bere tři body. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera. (22:09:37)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 8. Ficek (Janiczek, Bernát), 8. Kafka (Potočný), 22. Béreš – 5. Janoušek, 7. Janoušek (Tot), 16. Harkabus (Jarý), 21. Tot (Janoušek), 23. Jindra (Harkabus, Petržílka), 35. Petržílka (Jindra, Kuchař), 45. Jarý (Petržílka, Jindra), 48. Martínek (Janoušek), 55. Harkabus (Jindra, Stuchlý)

BO Ostrava Vítkovice Steel: Halouzka (21. Morys) – Zajíc, Šěvěček, Már, Ficek, Janiczek, M. Dvořák, Zapletal – R. Dvořák, Plánka, Gebauer, Kriščák, Sysala, Bernát, Byčkov, Kafka, Béreš, Potočný, Revaj, Slezák

Rozhodčí: Hykel – Vengřín, Voznička