Přerov – HK MD Šumperk 8:4 (kon.)
konec
HC ZUBR Přerov
8:4 (2:1, 3:2, 3:1)
HK Mladí Draci Šumperk
Středa 25.01.2023, 16:00 • MEO Aréna, Přerov • Liga juniorů • 23. kolo
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne. (18:10:01)
   
  Dohrávka 23. kola Ligy juniorů mezi Přerovem a Šumperkem je minulostí. Mladí Draci v úvodu třetí třetiny snížili na rozdíl jediného gólu díky Dominiku Jeřábkovi, další šance ale už celek z podhůří Jeseníků proměnit nedokázal. Ve zbytku zápasu se prosazovali jen domácí Zubři. Nejprve zaznamenal druhý gól v duelu (stejně jako předtím Jeřábek) Radim Hradil, v závěru ještě náskok Hanáků navýšili Tobiáš Kuchta a Michal Šilhavý. Přerov tak poměrem 8:4 připravil Šumperku druhou porážku v letošním roce.
   
  Konec zápasu.
   
  59:11
  Přerov právě vstřelil branku!
  Osmá trefa Zubrů v tomto zápase. Halík přesně našel zpoza branky MICHALA ŠILHAVÉHO, jenž v klíčové chvíli našel recept na Ježka a prostřelil jej. Asistence: Matěj Halík a Radim Hradil.
   
  59:03
  Nahození Hradila od modré čáry tečoval u branky stojící Halík. Kotouč po jeho zásahu hokejkou narýsoval oblouček a dopadl na zadní tvrzené sklo.
   
  57:40
  Přerov právě vstřelil branku!
  TOBIÁŠI KUCHTOVI se teď vyplatil důraz do brány. Útočník Přerova se probil z pravé strany až před Ježka a puk jeho přičiněním doskákal až za brankovou čáru. Domácí tým tak v závěru vede o tři branky. Asistence: Ondřej Kolařík.
   
  56:32
  Bekhendový pokus Šotkovského šel někam k zadní tyči, přerovskou branku ale nakonec minul.
   
  55:43
  Skvělý Ježek nyní zastavil přerovský kontr dvou proti jednomu a stále drží hosty ve hře o body!
   
  54:33
  Přerov právě vstřelil branku!
  Domácím vyšlo přečíslení. RADIM HRADIL vzal odpovědnost na sebe, nabruslil si z levé strany do prostoru mezi kruhy a poté našel přesnou střelou švihem volné místo mezi levou rukou a tělem Ježka. Hradil se nicméně poté nepříjemně srazil s Haasem, oba hráči zůstali ležet na ledě. Oba ale dokázali vstát, Haas po delší době. Snad budou oba v pořádku. Hradil každopádně zaznamenal druhý gól v zápase. Asistence: Adam Holík a Matěj Halík.
   
  53:56
  Hradil ještě hledal Šilhavého, ale ten se k zakončení díky blízko stojícímu soupeři nejprve nedostal. Zanedlouho ohrozil Ježka z levé strany bekhendem, hostující brankář kotouč hrudí vyrazil před sebe.
   
  53:06
  Slibná šance v podání hostů. Vojtek už ležel na ledě, jeden z Mladých Draků ale kotouč poslal místo do volné části branky pouze do rohu útočného pásma.
   
  52:48
  Vojtek teď lapil střelu z levé strany útočného pásma. Před dojíždějícím Šotkovským skryl kotouč pod lapačku.
   
  52:21
  Vojtkovi se nyní málem nevyplatilo vyjetí z brány, jeden z hostů ho nicméně nepotrestal. Ke kotouči mu nakonec nějaký ten kousek chyběl, takže ho nemohl poslat do prázdné branky.
   
  51:37
  Zubři chvíli kombinovali v útočném pásmu, jeden z obětavých Mladých Draků ale následně zvládl puk odehrát až za modrou čáru.
   
  50:48
  Domácí prohráli souboj o puk před brankou Ježka a Šotkovský poté vyvezl kotouč z obranného pásma.
   
  50:33
  Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk:
  Szabó – 2 min., podrážení.
   
  50:23
  Hradil oslovil Halíka, nicméně jeho rána příklepem z levého kruhu byla hodně nepřesná.
   
  50:04
  Domácí hrají v plném počtu.
   
  49:12
  Cenné sekundy pro domácí nyní ušetřil Kuchta, který předvedl průnik do útočné třetiny po pravém křídle.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Petr Komárek

  Branky a nahrávky: 6. Švejda, 7. Lysoněk (Billa, Buršík), 22. Švejda (Kuchta, Buršík), 31. Švejda (Veselý), 40. Hradil (Pekr, Buršík), 55. Hradil (Holík, Halík), 58. Kuchta (Kolařík), 60. Šilhavý (Halík, Hradil) – 20. Slováček (Jeřábek, Šotkovský), 23. Jeřábek (Minařík, Šotkovský), 30. Slováček (Šotkovský, Jeřábek), 41. Jeřábek (Slováček, Šotkovský)


  HC ZUBR Přerov: Vojtek (Žurek) – Billa (A), Koblížek, Pekr, Veselý, Holík (C), Nesvadba, Harásek – Lysoněk, Hyža, Švejda, Svoboda, Štíbr (A), Halík, Hradil, Buršík, Šilhavý, Kolařík, Kuchta
  Trenér: Pavel Neuman

  HK Mladí Draci Šumperk: Ježek (Ryšavý) – Netolický (A), Šlahora, Cekr, Slabý, Minařík (C) – Ševčík, Bařica, Haas, Miškovský, Tomeš, Najman, Jeřábek, Szabó, Slováček (A), Šotkovský
  Trenér: Petr Rutar

  Rozhodčí: Vaněk – Šobáň, F. Hendrych

  Diváci: 156