Havířov – Opava 3:4 (po pr.) | Jablonec n/N – Děčín 2:9 (kon.) | Benátky n/J – Hronov 5:1 (kon.)
Cheb – Písek 3:5 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 8:1 (kon.) | SHKM Hodonín – Znojmo 2:1 (2:1 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Vyškov 6:5 (2:1 po s.n.) | Žďár n/S – Vel. Meziříčí 4:3 (kon.) | MOSTEČTÍ LVI – Ústí n/L 2:5 (kon.)
Kobra – Tábor 3:2 (3:1 po s.n.) | Příbram – Letňany 3:4 (kon.) | Řisuty – Klatovy 6:5 (kon.)
konec
HC Vlci Jablonec nad Nisou
2:9 (2:2, 0:4, 0:3)
HC Děčín
Středa 25.01.2023, 18:00 • Městský zimní stadion Jablonec nad Nisou • 2. liga skupina Západ (ČR) • Nadstavba B
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  59:07
  Po přihrávce zpoza brány pálil z mezikruží jen do náhradního jabloneckého brankáře Pšenička.
   
  52:12
  Tomáš Nezbeda zůstal ležet u mantinelu za domácí bránou po nedotaženém výpadu, domácí klidně hráli dál fakticky pět na tři a Lavingerův skvělý postřeh zachránil Děčín při střele Luboše Dospěla zápěstím z mezikruží.
   
  50:39
  Vyloučení v týmu HC Děčín:
  Tomáš Faigl – 2 min., hákování.
  50:28 Tomáš NEZBEDA - 2:9
   
  50:28
  Děčín právě vstřelil branku!
  Medvědi slaví prvního autora hattricku. TOMÁŠ NEZBEDA dostal od Macka skvělou přihrávku před bránu, kde byl úplně sám a rychlým blafákem do protisměru překonává přesouvajícího se brankáře. Asistence: Aleš Macek.
  49:46 Jan TŮMA - 2:8
   
  49:46
  Děčín právě vstřelil branku!
  V přesilovce zasadil domácím další úder dorážkou Trávníčkovy rány zblízka JAN TŮMA. Asistence: Michal Trávníček a Tomáš Pšenička.
   
  48:53
  Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou:
  Lukáš Abraham – 2 min., hákování.
   
  46:03
  Vyloučení v týmu HC Děčín:
  David Tůma – 2 min., podrážení.
  45:35 Tomáš FAIGL - 2:7
   
  45:35
  Děčín právě vstřelil branku!
  TOMÁŠ FAIGL zachytil nepřesnou rozehrávku ve středním pásmu a bekhendem zvedl po rychlém výpadu kotouč nad Horákovu lapačku. Děčínští i potřetí v sezóně naplnili proti Jablonci sedmigólovou normu! Bez asistence.
   
  35:50
  Vlci Jablonec nad Nisou střídají brankáře:
  ze hřiště odjíždí Jelínek, nastupuje Horák.
  35:50 Tomáš FAIGL - 2:6
   
  35:50
  Děčín právě vstřelil branku!
  Tohle už je pro domácí až příliš kruté. Hned po buly dostal průnikovou přihrávku Brož, ke kterému se stáhli dva domácí hráči, ale ze souboje se odrazil puk před Gottfrieda, který okamžitě servíroval na "levaso", odkud prostřelil brankáře osm vteřin po předchozím gólu TOMÁŠ FAIGL. Asistence: Pavel Gottfried a Vladimír Brož.
  35:42 Lukáš NEZBEDA - 2:5
   
  35:42
  Děčín právě vstřelil branku!
  Je vyrovnáno, ovšem jen v bratrském souboji hostujících střelců. Děčínští jeli pouze ve dvou na tři protihráče, přesto se prosadili. Střelu Jana Tůmy zprava po ledě vytěsnil Jelínek betonem na opačnou stranu a z levého křídla zakončuje z ostrého úhlu do odkryté klece LUKÁŠ NEZBEDA. Asistence: Jan Tůma, Tomáš Pšenička.
  33:00 Tomáš NEZBEDA - 2:4
   
  33:00
  Děčín právě vstřelil branku!
  Hosté ujeli do přečíslení ve dvou na jednoho a zakončuje bez přípravy naprosto přesně opět TOMÁŠ NEZBEDA. Asistence: David Tůma.
  31:20 Tomáš NEZBEDA - 2:3
   
  31:20
  Děčín právě vstřelil branku!
  Hosté byli důraznější v dlouhé řadě soubojů kolem hrazení, mezitím si na Faiglovu přihrávku zpoza brány najel TOMÁŠ NEZBEDA a zblízka z první překonává Jelínka. Asistence: Tomáš Faigl a David Tůma.
   
  28:16
  Martin Jursa se dostal středem obrany do samostatného nájezdu, svůj gólový úspěch ze začátku zápasu však nezopakoval, vítězem klíčového souboje je Lukáš Lavinger.
   
  25:29
  Hosté čekali zakázané uvolnění, kotouč však klouzal do brány a Lavinger musel holí rozehrát. Učinil tak ale jen na hůl domácího Kačírka, který si gólmana položil a bekhendem zvedl puk těsně nad břevno odkryté klece!
  17:11 Lukáš NEZBEDA - 2:2
   
  17:11
  Děčín právě vstřelil branku!
  Rychle získaný náskok je minulostí, hosté po té jablonecké využívají i svou vlastní přesilovku. Od modré čáry krásně vymetl horní růžek brány zápěstím LUKÁŠ NEZBEDA. Asistence: Dominik Kučera a Daniel Volráb.
   
  15:51
  Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou:
  Petr Had – 2 min., podrážení.
   
  11:24
  Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou:
  Lukáš Abraham – 2 min., podrážení.
   
  8:19
  Po buly propásl obrovskou příležitost k vyrovnání Pšenička. Nejprve jeho křížná střela švihem zazvonila o tyč za povyjetým Jelínkem, děčínský útočník si ji sám dojel, ale blafák do bekhendu nedokázal umístit do odkryté části brány.
  4:24 David TŮMA - 2:1
   
  4:24
  Děčín právě vstřelil branku!
  Obrovskou hrubku ve středním pásmu trestá z nájezdu ve vlastním oslabení DAVID TŮMA, kterému ideálně nahrál jablonecký hráč. Bez asistence.
   
  3:03
  Vyloučení v týmu HC Děčín:
  Dominik Kučera – 2 min., hákování.
  1:59 Martin JURSA - 2:0
   
  1:59
  Vlci právě vstřelili branku!
  Hlasatel ještě nestihl vyjmenovat asistenty u první branky a Jablonec střílí další. Přímočarý průnik z vlastního pásma zakončil švihem nad vyrážečku MARTIN JURSA. Asistence: Patrik Maďar.
  1:41 Luboš DOSPĚL - 1:0
   
  1:41
  Vlci právě vstřelili branku!
  V rohu kluziště sebral kotouč LUBOŠ DOSPĚL, najel si před brankoviště a rychlou kličkou po ledě zaskočil Lavingera. Asistence: Matyáš Kačírek a Petr Had.

  Karel Jedlička

  Branky a nahrávky: 2. Dospěl (Kačírek, Had), 2. Jursa (Maďar) – 5. D. Tůma, 18. L. Nezbeda (Kučera, Volráb), 32. T. Nezbeda (Faigl, D. Tůma), 33. T. Nezbeda (D. Tůma), 36. L. Nezbeda (J. Tůma, Pšenička), 36. Faigl (Gottfried, Brož), 46. Faigl, 50. J. Tůma (Trávníček, Pšenička), 51. T. Nezbeda (Macek)


  HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (36. Horák) – Starý, Duschka, Kollert, Koutecký, Abraham, Had, Pavlů /C/ – Špaček, Jursa, Maďar – Strnad, Dospěl, Brokeš – Kačírek, Foerster, Bouřil.
  Trenér: Šuráň

  HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Černohorský, Brož, Mikulec, Charvát, Gottfried, Kučera – L. Nezbeda, Macek, Faigl – T. Nezbeda, Volráb, D. Tůma – Trávníček /C/, Paršakov, J. Tůma – Pšenička.
  Trenér: Mareš

  Rozhodčí: Bernat – Kettner, Jurak

  Diváci: 140