7:2 (3:1, 1:0, 3:1)
Itálie
Středa 25.01.2023, 20:00Evropský olympijský festival mládeže (ženy U16)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Přejeme hezký den při sledování třetího utkání českého týmu na hokejovém turnaji dívek do 16 let. Na Evropském olympijském festivalu mládeže, který se koná především na severovýchodě Itálie, se střetnou s Itálií. Právě ženský turnaj má ale zázemí v rakouském městě Spittal an der Drau. Česká reprezentace obhajuje na turnaji titul z roku 2022 a zatím si vede velmi dobře. V prvním utkání porazily Češky loňské finalistky ze Švédska po velkém boji 3:2, ve druhém zápase pak zdolaly bez problémů reprezentaci Německa 9:1. Itálie vyhrála první zápas s Německem 5:3, ve druhém prohrála se Švédskem 1:5. Na základě výsledků z posledního hracího dne základní části se rozhodne o tom, jaké bude rozložení zápasů v boji o 1. až 8. místo.

Česko: Nováková (Ortová) – Paroubková, Hujová, Stýblová, Fromová, Tischler, Chladová, Panešová – Jebousková (A), Jílková (C), Vocetková (A) – Prošková, Pietraszová, Pánková – Gildainová, Musilová, Šťástková – Felcmanová
    Trenér: Jan Lucák

Itálie: Fortarelová (Corte Sualonová) – Cambruzziová, Bedontová, A. Varescová, De Fantiová, Gayová, Legerová – Todescová, Fantinová, Heidenbergerová – De Bortoliová, Giulianiová, Boagliová – Mellareová, N. Varescová, Hackhoferová – Schmidová, Pisettaová, Innocentiová
    Trenér: Massimo Fedrizzi

Rozhodčí: Kainbergerová – Pirschová, Samrocková.

Hráčky nastupují na led, za chvíli začneme.

00:01

00:22
    Češky začaly aktivně a Italky pod tlakem rozehrávají na zakázané uvolnění.

01:03
    Zatím se hraje před brankou Itálie, Češky hledají možnosti ke střelbě.

01:07
    Vyloučení v týmu Česko:
    Hujová – 2 min. Podrážení.

03:38
    Ani jeden tým se při vyloučení nedokázal zatím dostat do vyložené pozice.

03:57
    Pokračuje se v aktivní hře z obou stran.

06:41
    Bude se opět vylučovat na straně Itálie.

06:48
    Vyloučení v týmu Itálie:
    Mellareová – 2 min., podrážení.

07:15
    Italky mají další trest a budou hrát ve třech – Fantinová, hákování.

08:31
    Češky sice tlačí na Italky, zatím se ale nemohou gólově prosadit.

08:40
    Česko právě vstřelilo branku!
    Přesilovka 5 na 3 je nakonec proměněna! Gól dala ŠARLOTA STÝBLOVÁ. Asistence: Prošková, Fromová.
    08:40 STÝBLOVÁ - 1:0

08:49
    MAGDALÉNA FELCMANOVÁ proměňuje i navazující přesilovku a navyšuje vedení českého týmu! Asistence: Tischler, Musilová.
    08:49 FELCMANOVÁ - 2:0

10:36
    Český tým má i nadále více ze hry.

12:26
    Protiútok Itálie řeší pozorná Nováková.

14:57
    Todescová měla na hokejce snížení! Skvělá Nováková vyrážečkou podržela český celek!

15:54
    NATÁLIE MUSILOVÁ navyšuje vedení českého týmu, který tak míří za prvním místem ve skupině! Asistence: Felcmanová, Šťástková.
    15:54 MUSILOVÁ - 3:0

17:14
    Itálie dostává v závěru první třetiny výhodu přesilovky – Jebousková – hákování.

17:54
    Český tým se zatím velmi dobře brání.

19:16
    Itálie právě vstřelila branku!
    MADDALENA BEDONTOVÁ snižuje těsně po konci trestu. To je škoda, do konce první třetiny zbývalo 44 sekund! Asistence: Cambruzziová, Todescová.
    19:16 BEDONTOVÁ - 3:1

20:00

První třetinu zvládly mladé Češky velmi dobře a vedou 3:1. Itálie snížila až v samém závěru třetiny, což je škoda.

20:01

20:41
    Češky hned v úvodu třetiny přešly do útoku a kombinují kolem Fortarelové.

21:28
    Střelu Pietraszové z levé strany vyráží brankářka Itálie.

22:06
    Todescová – 2 min., hákování.

23:37
    Český tým kombinuje v útočném pásmu. Střela Paroubkové končí na brankářce.

24:02
    Itálie vyhazuje a tohle oslabení zvládne.

24:06
    Itálie hraje v pěti hráčkách.

25:53
    Trocha nepřesností v rozehře českého týmu. Soupeřky se tak dostaly k Novákové, ke střele se ale zatím nedostaly.

26:28
    Dobrý český útok po mantinelu. Křížná přihrávka před branku ale jen proletěla.

27:38
    Paroubková měla na hokejce při protiútoku čtvrtý český gól! Fortarelová ale stihla zasáhnout vyrážečkou.

29:21
    Italky se osvobozují vyhozením puku do středního pásma, český celek ale rychle opět zaváží touš.

30:02
    Máme za sebou polovinu základní hrací doby. Zatím s dobrým skórem pro český celek.

30:39
    LINDA VOCETKOVÁ dostala ideální přihrávku před branku a navyšuje české vedení po střele bez přípravy!

31:56
    Další útok českého týmu končí nepřesnou přihrávkou před branku.

32:31
    Gildainová byla další hráčkou, co to zkusila. Šla do přečíslení, před brankou ale nakonec i přes dobrou první kličku o puk přišla.

33:19
    De Bortoliová dostala po podklouznutí české hráčky luxusní prostor před brankou. Sama proti Novákové ale neuspěla. Česká brankářka vytáhla skvělý zákrok lapačkou!

33:59
    Český celek bude hrát přesilovku.

35:08
    Trojice Stýblová, Pietraszová a Pánková měla postupně šance. Jednou dokonce zazvonila tyč. Nakonec se ale Italky osvobozují.

35:41
    Český celek je již opět v útočné třetině a kombinuje.

35:59
    Itálie je kompletní. I přes velký tlak nakonec oslabení ustála.

37:14
    Se střelou od modré neměla Nováková žádné problémy, navíc rychle rozehrává.

38:17
    Hraje se kolem branky Itálie.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:12
    Po protiútoku Italek raději Nováková podrží puk. Vhazovat se bude po její pravici.

40:00

Druhá třetina přinesla jeden gól, který vstřelila Vocetková. Český tým tak vede o tři branky a míří za vítězstvím. Třetí třetina začne přibližně v 21:31.

40:33
    Výborná kombinace českého týmu gólem nekončí. Sudí ale má ruku nahoře, Itálie půjde do čtyř.

40:46
    Fantinová – 2 min., hrubost.

40:59
    Krátce po rozehrání přesilovky je tu pátý gól české týmu, který střílí BARBORA PROŠKOVÁ! Asistence: Stýblová, Fromová.

43:06
    Český tým je při chuti a i nadále tlačí na Italky.

43:22
    Zakázané uvolnění italského celku.

43:56
    Rychlé přečíslení českého celku končí šestým gólem! KLAUDIE PIETRASZOVÁ prostřeluje brankářku z levé strany! Asistence: Stýblová, Pánková.

45:07
    Na ledě zůstala po souboji ležet jedna z českých hráček. Bude ale v pořádku.

45:07
    De Fantiová – 2 min., hrubost.

46:41
    Přesilovka se zatím ale českému celku moc nevede.

47:03
    Italky znovu vyhazují a tohle oslabení ustojí.

47:07
    Itálie hraje v plném počtu.

47:32
    Vhazování před Novákovou, která musí být po delší době v pozoru.

47:45
    Hra se ale rychle vrátila před branku Itálie.

48:42
    Závar před brankou Itálie sedmým gólem nekončí. Češky nakonec po zpětné přihrávce musí opustit pásmo, rychle se tam ale vracejí.

50:01
    Začala poslední desetiminutovka třetí třetiny a pravděpodobně i zápasu.

50:14
    VIKTORIE JÍLKOVÁ střílí sedmý český gól a ze zápasu je již exhibice v podání českých holek. Asistence: Paroubková, Vocetková.
    50:14 JÍLKOVÁ - 7:1

50:20
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Nováková, přichází Ortová.

51:31
    Felcmanová – 2 min., napadení.

53:31
    Český tým zvládl oslabení skvěle. Půjde ale znovu do čtyř za další faul.

53:34
    Český tým hraje opět ve čtyřech – Jílková, napadení.

54:50
    Italky se sice snaží o snížení, Češky ale pracují v obraně velmi dobře.

55:28
    Trest českého týmu se blíží ke konci. Zatím brání velmi dobře.

55:34
    Češky jsou v pěti a hned spěchají dopředu.

56:24
    Střela od modré byla zablokována obranou Itálie.

57:16
    Český tým si v pohodě hlídá závěr zápasu a může se těšit na finálový boj.

57:48
    Gildainová zaváží puk podél mantinelu. Stihne dát český celek ještě gól?

57:54
    Itálie půjde ještě v závěru zápasu po zbytečném faulu do čtyř.

58:18
    Češky kombinují v útočném pásmu a hledají možnosti ke střelbě.

58:42
    Italky vyhazují a mohou vystřídat.

58:55
    Po střele českých hráček zazvonila tyč!

59:12
    MATILDE FANTINOVÁ dokázala ve vlastním oslabení procpak puk skrz výstroj brankářky Ortové a snižuje na 2:7. Asistence: Heidenbergerová, Legerová.
    59:12 FANTINOVÁ - 7:2

Zápas končí a stadionem zní česká hymna. Nejlepší hráčkou Itálie je vyhlášena Maddalena Bedontová, za český celek to je Adéla Fromová.

Češky odehrály velmi dobrý zápas, ve kterém nedaly Italkám šanci. Po celý zápas byly lepší a poctivou hrou došly k vítězství o pět gólů. To znamená, že si v pátek zahrají ve finále o celkové prvenství, které tak mohou obhájit.

Statistiky:
    Střely na branku: 37:25
    Vyloučení: 4:8
    Využití: 3:0
    Vhazování: 27:28

To je z utkání vše, děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera. (22:02:42)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 9. Stýblová (Prošková, Fromová), 9. Felcmanová (Tischler, Musilová), 16. Musilová (Felcmanová, Šťástková), 31. Vocetková, 41. Prošková (Stýblová, Fromová), 44. Pietraszová (Stýblová, Pánková), 51. Jílková (Paroubková, Vocetková) – 20. Bedontová (Cambruzziová, Todescová), 60. Fantinová (Heidenbergerová, Legerová)

Česko: Nováková (51. Ortová) – Paroubková, Hujová, Stýblová, Fromová, Tischler, Chladová, Panešová – Jebousková (A), Jílková (K), Vocetková (A) – Prošková, Pietraszová, Pánková – Gildainová, Musilová, Šťástková – Felcmanová

Itálie: Fortarelová (Corte Sualonová) – Cambruzziová (A), Bedontová, A. Varescová, De Fantiová, Gayová, Legerová – Todescová, Fantinová (K), Heidenbergerová (A) – De Bortoliová, Giulianiová, Boagliová – Mellareová, N. Varescová, Hackhoferová – Schmidová, Pisettaová, Innocentiová

Rozhodčí: Kainbergerová – Pirschová, Samrocková