Osasuna – Sevilla 2:1 (po pr.) | Valencia – Ath. Bilbao 1:3 (kon.) | Real Madrid – Atlético 3:1 (po pr.)
Real Madrid
3:1 (0:1)
Atlético Madrid
Čtvrtek 26.01.2023, 21:00 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Španělský pohár • Čtvrtfinále

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek čtvrtečního večera. (23:38:53)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 11:6. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:18.

Dramatický duel dvou madridských celků je u konce, Real se nakonec raduje po prodloužení z výhry 3:1 nad Atléticem a stává se semifinalistou španělského poháru.

V úvodu utkání byli aktivnější fotbalisté Realu, ale žádnou velkou gólovou příležitost si nevypracovali. Překvapivě udeřilo na opačné straně, z první střely na branku v zápase se prosadil Alvaro Morata. Ani po inkasované brance nebyl Real příliš nebezpečný, jediný náznak šance měl po standardní situaci Militao, ale branku hlavou netrefil.

Real Madrid nastoupil do druhého poločasu velmi aktivně a dostal Atlético pod poměrně velký tlak. Hosté poměrně dlouho odolávali, ale nakonec přeci jen svůj hubený náskok neudrželi. V 79. minutě podnikl střídající Rodrygo krásnou individuální akci, kterou zakončil střelou k bližší tyči, na kterou Oblak nedosáhl.

Prodloužení rozhodlo o vítězství Realu Madrid. Hrdinou Realu se znovu stal Karim Benzema, který překonal Oblaka pohotovou střelou k tyči po přihrávce Viníciuse. Atléticu poté situaci značně zkomplikovala situaci červená karta pro Stefana Saviče, přesto měl šanci na vyrovnání Depay, ale Courtoise po rohovém kopu nepřekonal. V samotném závěru prodloužení pak přidal pojistku na 3:1 Vinícius Junior.

120+3
    120+1. Vinícius JUNIOR - 3:1

120+1
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    O vítězi dnešního madridského derby a zároveň o postupujícím do španělského poháru je rozhodnuto, bude jím Real Madrid! VINÍCIUS JUNIOR pronikl výpad do unavené a rozhozené obrany Atlética Madrid a přesnou střelou pravou nohou k levé tyči překonal brankáře Oblaka. No a poté nemohl chybět tradiční oslavný tanec.

120+1
    Nastavují se dvě minuty.

119
    Na druhé straně po chybě Witsela zaútočil Real, ale Benzema se ve vápně ke střele nedostal a centrovaný míč Asensia zachytil Oblak.

119
    Depay se snažil najít přihrávkou ve vápně Molinu, ale Nizozemec přihrával velmi nepřesně, čehož využil Courtois.

118
    Atlético nyní i v deseti hráčích dokázalo zatlačit Real Madrid, ale žádná šance z toho nebyla, Carrasca od míče čistě odstavil Militao.

116
    Memphis Depay je od svého příchodu na trávník velmi aktivní a nyní znovu zakončoval. Tentokrát však jeho zakončení postrádalo přesnost.

115
    Střídání v týmu Real Madrid CF:
    ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Mario Martin,
    ze hřiště odchází Nacho Fernandez, přichází Alvaro Odriozola.

113
    Dnešní dlouhé a napínavé utkání už se pomalu blíží ke svému konci. Prozatím směřuje do semifinále poháru Real Madrid, případné vyrovnání Atlética by přineslo penaltové vyústění.

111
    Do zakončení se dostal z levé strany Yannick Carrasco, ale jeho levačka vypustila jen velmi nepřesnou střelu.
    111. Depay mohl v závěru prodloužení vyrovnat.

111
    Po dalším rohovém kopu se dostal do zakončení z blízka Depay, ale neměl moc času, takže jeho zakončení vůbec nebylo razantní a ani umístěné.

110
    Atlético Madrid zahrávalo rohový kop na bližší tyč. Domácí se ubránili, ale budou čelit ještě jednomu rohovému kopu.

109
    Mandava centroval z levé strany, ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel. Míč se odrazil znovu na kopačky hráčů Atlética Madrid.

108
    Tuto standardní situaci ale hosté nerozehráli příliš dobře, vůbec neohrozili branku Realu Madrid.