K. Vary – Třinec 4:1 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.)
Kladno – Kometa Brno 0:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:1 (kon.)
Rytíři Kladno
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
HC Kometa Brno
Pátek 27.01.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 42. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Po posledním kole se Rytíři stále nacházejí na posledním 14. místě se 44 body a na předposlední Motor jim chybí 4 body. Kladno naposledy doma přivítalo soupeře z Liberce. Hned v první třetině si Rytíři obstarali náskok 2 gólů a výhru si pojistili v poslední třetině gólem Dotchina. Nakonec utkání skončilo 3:2 a Kladno vyhrálo po čtyřech porážkách v řadě.

Nejproduktivnějším Rytířem stále zůstává kapitán Tomáš Plekanec (11+25) a za ním se drží Adam Kubík (14+11), který je nejlepším střelcem Kladna, a Jake Dotchin (5+14). Mezi tři tyče se naposledy postavil Adam Brízgala, který si lehce polepšil na úspěšnost 90,80 %. Díky tomu, že si Kladno v zápase proti Liberci zahrálo pouze jednu přesilovou hru (ostatní vyloučení byla vzájemná), kterou využilo, posunulo se tak na 10. místo v úspěšnosti využití přesilových her. V ubránění oslabení je na 5. místě ze všech týmů. Také se posunulo z posledního místa na předposlední v procentuálním poměru počtu vstřelených a obdržených branek.

Poslední zápasy Kladna

Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice 1:4

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 4:2

HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 4:2

Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec 3:2

Po posledním kole se Kometa nachází na 10. místě s 50 body. Stejně bodů mají také hráči z HC Energie Karlovy Vary, kteří navíc mají zápas k dobru. Brno přivítalo naposledy na svém ledě hráče předposledního Motoru a dokázalo rozhodnout zápas v poslední třetině. Kometa po první třetině vedla 1:0 a díky hattricku Jakuba Fleka zvítězila jasně 5:2.

Nejproduktivnějším hráčem Brna je Petr Holík (11+28), kterého doplňuje Luboš Horký (18+20). V posledním zápase naskočil brankář Dominik Furch, jehož úspěšnost je 90,85 %. Brno je hned po Kladnu týmem, který inkasuje nejvíce branek – 133. Nicméně přesilovky brněnské Komety jsou velice dobré a Brno je na druhém místě v procentuální úspěšnosti jejich využití. Naopak je na tom s oslabením, Kometa je na posledním místě a dokáže ubránit pouze 75,2 % oslabení.

HC Kometa Brno – Rytíři Kladno 3:2p

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Kehar, Dotchin (A), Cibulskis, Veber, Slováček, Babka, Sotnieks – Kubík, Plekanec (C), Filip – Brodecki, Klepiš, Indrák – M. Procházka, Zikmund (A), Jágr – Melka, Pytlík, Beran.

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ďaloga, Kundrátek (A), Ščotka, Hrbas, Kučeřík, Holland – Okál, Holík, Horký – Flek, Kollár, Pospíšil – Zbořil, Strömberg, Šalé – Vincour (C), Dvořák, Jenyš – Koblížek.

Rozhodčí: Ondráček, Hejduk – Lhotský, Hnát.

00:01

00:41
    Zápas začali aktivněji domácí, kteří se drželi v útočném pásmu. Nicméně teď Kundrátek po střetu s Filipem zůstal ležet na ledové ploše a je přerušena hra.

00:59
    Hra pokračuje dál a Kometa se vydala na druhou stranu útočit. A vhazovat se bude před Brízgalou, který si zapisuje první zákrok.

01:39
    Jágr si za brankou sebral puk a bekhendem zkoušel překvapit Furcha, ten však nezaváhal.

04:16
    Ďaloga byl také ve velké možnosti, ale ani on střelou z bekhendu na brankáře neuspěl.

06:30
    Tvrdá Dotchinova rána od modré letěla přímo do brankáře Furcha, který měl odkrytý výhled, a střelu dobře viděl.

08:32
    Matěj Beran zkusil překvapit Furcha od mantinelu, ale ten betonem kotouč vyrazil pryč.

08:57
    Kometa právě vstřelila branku! Kometa otevírá skóre zápasu. Jakub Flek nahrál na pravý kruh JANU ŠČOTKOVI, který z první propálil Brízgalu. Asistence: Jakub Flek, Kristián Pospíšil.
    08:57 Jan ŠČOTKA - 0:1

11:27
    Dotchin křižnou přihrávkou poslal kotouč na Kehara, který ale puk minul a jen promáchl.

12:14
    Furch špatně rozehrál za brankou a k puku se jako první dostal Plekanec. Jeho spoluhráči ale byli dobře bránění a tak nikdo z Kladenských branku neohrozil.

13:16
    Okálovi se mezi kruhy otevřel volný prostor, díky tomu ale Brízgala střelu dobře viděl a chytá kotouč do náruče.

13:46
    I Zbořilovu střelu kladenský gólman chytá a přerušuje hru.

14:44
    Ščotka probruslil mezi všemi hráči a ještě stačil před vystřídáním přihrát spoluhráči, který ale na Brízgalu také nestačil.

15:56
    Kladenský špatně přihrál za sebe a k puku se dostal Horký, ke střele nedošlo.

16:00
    Kometa právě vstřelila branku! A Brno přeci jen skóruje a navyšuje už na 2:0! ZDENĚK OKÁL byl nikým nebráněný a z mezikruží se trefil přesně. Asistence: Rhett Holland.
    16:00 Zdeněk OKÁL - 0:2

17:17
    Kladno trochu přidalo na tempu, ale už jsou zase u puku hosté, kteří pouze nahodili puk do domácího pásma.

18:50
    Brodecki byl teď ve skvělé příležitosti snížit, ale jeho střela bekhendem skončila jen na tyčce.

19:12
    Jágr hned po vhazování ohrozil Furcha, ale ten puk chytá a přerušuje hru.

19:49
    Dotchin si obětavě klekl do střely a ta se tím k Brízgalovi nedostala.

20:00

Lépe do zápasu naskočili domácí, ale jako první byli odměněni Brněnští. Ščotka z první propálil Brízgalu a poslal svůj tým do vedení. Následně byly na obou stranách vidět šance, ale žádná nebyla gólová. Nicméně ze hry měli více hosté, kteří také dali druhý gól zápasu. Okál se ocitl sám mezi kruhy a zvýšil skóre na 2:0.

20:01

20:28
    Kubík dostal krásnou přihrávku a před Furchem se ocitl úplně sám. Jeho střelu ale chytá brněnský brankář do náruče.

21:01
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Marek Ďaloga – 2 min., krosček.

21:01
    První přesilovku zápasu si zahrají Kladenští, ale Brno se za pár vteřin osvobozuje.

22:01
    Kubík měl dvě velké možnosti v přesilovce, ale ani jedna mu nespadla za Furcha.

22:43
    Kladno se dopustilo ofsajdu a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

22:50
    Buly ovšem Kladenští vyhrávají a ženou se útočit. Kometa hned vzápětí posílá kotouč pryč a Kladno první přesilovou hru zápasu nevyužilo a nesnížilo.

25:40
    Ščotkova střela z otočky letěla jen mimo kladenskou klec. Oba týmy se nicméně tlačí za gólem. Ve snažení Kometě však zabránil ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:31
    Brněnská střela skončila v ochranné síti.

28:46
    Filip se natlačil až k brankáři a bekhendem zakončil, nicméně proti Furchovi neuspěl. I na druhé straně měl Flek velkou šanci, ujel sám na brankáře, ale i Brízgala tým podržel.

31:53
    I když se Kladno snaží a tlačí se dopředu, nedokáže udržet na delší dobu pásmo.

33:10
    Veber zkusil přihrát do skrumáže těl před brankářem, ale nenašla se kladenská hůl, která by vystřelila.

34:13
    Vincour i na druhé straně ohrozil klec, ale střela nebyla přesná.

35:47
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Adam Brodecki – 2 min., krosček.

35:48
    I Brno se v této části dočkalo přesilové hry, ale Kladno se hned osvobozuje.

36:44
    Jaromír Pytlík – 2 min., podrážení.

36:44
    A Brno má velkou šanci na navýšení skóre. Zahraje si přesilovou hru pěti proti třem.

36:46
    Plekanec vyhrává buly a Kladno vyhazuje přes všechny tyče.

37:17
    Kometa právě vstřelila branku! Brno přesilovku využívá! KRISTIÁN POSPÍŠIL si nabruslil na vrchol kruhu a prostřeluje Brízgalu. Asistence: Andrej Kollár, Radek Kučeřík.
    37:17 Kristián POSPÍŠIL - 0:3

38:16
    I teď po buly Kladno hned vyhazuje. Nicméně Brno se opět dostalo do útočného pásma, ale Kollárova střela letěla nad branku Kladna.

39:44
    Ladislav Zikmund – 2 min., podrážení.

39:44
    Ještě na konci druhé třetiny si Brno zahraje další přesilovou hru.

40:00

Na začátku druhé třetiny si Kladno zahrálo přesilovou hru, kterou ale nedokázalo využít, a stav utkání zůstal nezměněn až do 38. minuty. Brno si také zahrálo přesilovou hru a kvůli vyloučení Pytlíka byla pro Brno vylepšená na hru pěti proti třem. A tu využilo po střele Pospíšila. Kometa si nakonec přenese další přesilovou hru i do poslední části, ve které bude chtít vedení navýšit, nebo pohlídat.

Další třetina začne přibližně v 19:54.

40:01

40:37
    Vincour zůstal před gólmanem úplně sám, ale do jeho střely si lehl obětavě Dotchin a kotouč letěl vysoko do ochranné sítě.

41:32
    Naopak teď Dotchin málem ztečoval puk až do své branky, ale Brízgala zasáhl.

43:33
    Kladno se dlouhou dobu drželo v útočném pásmu, ale bylo dobře bráněno Brněnskými a ke střele se nedostalo.

45:05
    Jágr zpoza branky přihrál chytře na Kubíka, který čekal přímo před Furchem. Byl však bráněn třemi hráči, které mu zblokovali hokejku.

47:09
    Klepiš tečoval puk před brankou, ale kotouč odjel jen vedle.

47:57
    Na druhé straně nebezpečně střílel Holík a Brízgalovi puk vypadl z výstroji. Stačil však po kotouči skočit a přikrýt ho lapačkou.

48:47
    Kučeřík zůstal ležet po srážce na ledě a musí mu pomáhat na střídačku doktor. Ještě před tímto střetem ale Kladno faulovalo a bude hrát ve čtyřech.

48:47
    Ladislav Zikmund – 2 min., vysoká hůl.

49:39
    Kladno se osvobozuje, ale ne na dlouho. Brízgala po pár vteřinách musí zasahovat.

49:40
    Hosté vyhráli vhazování a můžou zaútočit. A Brízgala opět musí chytat a čeká nás další vhazování v pásmu Kladna.

50:08
    Vhazování tentokrát vyhrává Kladno a osvobozuje se.

52:14
    Kladno se tlačilo za snížením, ale Kubíka střela skončila jen na těle Furcha.

Dnešní utkání sleduje 3389 diváků.

55:47
    Brno v posledních minutách brání velice šikovně kladenské šance.

56:20
    Marek Ďaloga – 2 min., podrážení.

56:22
    Kometa se hned po vhazování osvobozuje. Kladenská přesilovka tak nezačíná vůbec dobře.

56:59
    Kladenská branka je prázdná.

57:25
    Ale Brno opět vyhazuje a nahazuje ze své třetiny k brance domácích. Puk letěl vedle branky.

58:04
    Tomáš Vincour – 2 min., vysoká hůl.

58:04
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

I Kladno si v dnešním utkání vyzkoušení hru pěti proti třem.

58:05
    Plekanec vyhrál buly, ale po střele se odražený puk dostal k hostům, kteří se osvobozují.

59:00
    Kladno pálí střelu za střelou, ale ani Dotchin, ani Kubík se nedokázali prosadit.

59:17
    I Jágrovu střelu Furch chytá.

59:53
    Puk je ve středním pásmu.

V poslední třetině už se skóre neměnilo. I když se oba týmy tlačily do šancí a zahrály si také přesilové hry, ke změně už nedošlo. Kladno si v posledních minutách vylepšilo přesilovku hrou šesti proti třem, ale ani tuto výhodu nevyužilo a nedokázalo dát v zápase ani gól. Brno si tak odváží z kladenského ledu všechny body.

Nejlepší hráči utkání: Ondřej Slováček (KLA) a Jan Ščotka (KOM).

Přeji hezký zbytek večera. (20:37:50)

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 9. Ščotka (Flek, Pospíšil), 16. Okál (Holland), 38. Pospíšil (Kollár, Kučeřík)

Rozhodčí: Ondráček, Hejduk – Lhotský, Hnát