K. Vary – Třinec 4:1 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.)
Kladno – Kometa Brno 0:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:1 (kon.)
Rytíři Kladno
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
HC Kometa Brno
Pátek 27.01.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 42. kolo

Přeji hezký zbytek večera. (20:37:50)

Nejlepší hráči utkání: Ondřej Slováček (KLA) a Jan Ščotka (KOM).

V poslední třetině už se skóre neměnilo. I když se oba týmy tlačily do šancí a zahrály si také přesilové hry, ke změně už nedošlo. Kladno si v posledních minutách vylepšilo přesilovku hrou šesti proti třem, ale ani tuto výhodu nevyužilo a nedokázalo dát v zápase ani gól. Brno si tak odváží z kladenského ledu všechny body.

59:53
    Puk je ve středním pásmu.

59:17
    I Jágrovu střelu Furch chytá.

59:00
    Kladno pálí střelu za střelou, ale ani Dotchin, ani Kubík se nedokázali prosadit.

58:05
    Plekanec vyhrál buly, ale po střele se odražený puk dostal k hostům, kteří se osvobozují.

I Kladno si v dnešním utkání vyzkoušení hru pěti proti třem.

58:04
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

58:04
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Tomáš Vincour – 2 min., vysoká hůl.

57:25
    Ale Brno opět vyhazuje a nahazuje ze své třetiny k brance domácích. Puk letěl vedle branky.

56:59
    Kladenská branka je prázdná.

56:22
    Kometa se hned po vhazování osvobozuje. Kladenská přesilovka tak nezačíná vůbec dobře.

56:20
    Marek Ďaloga – 2 min., podrážení.

55:47
    Brno v posledních minutách brání velice šikovně kladenské šance.

Dnešní utkání sleduje 3389 diváků.

52:14
    Kladno se tlačilo za snížením, ale Kubíka střela skončila jen na těle Furcha.

50:08
    Vhazování tentokrát vyhrává Kladno a osvobozuje se.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 9. Ščotka (Flek, Pospíšil), 16. Okál (Holland), 38. Pospíšil (Kollár, Kučeřík)

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Kehar, Dotchin (A), Cibulskis, Veber, Slováček, Babka, Sotnieks – Kubík, Plekanec (C), Filip – Brodecki, Klepiš, Indrák – M. Procházka, Zikmund (A), Jágr – Melka, Pytlík, Beran.
    HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ďaloga, Kundrátek (A), Ščotka, Hrbas, Kučeřík, Holland – Okál, Holík, Horký – Flek, Kollár, Pospíšil – Zbořil, Strömberg, Šalé – Vincour (C), Dvořák, Jenyš – Koblížek.

Rozhodčí: Ondráček, Hejduk – Lhotský, Hnát