Vítkovice – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 1:7 (kon.) | Mountfield HK – HC Litvínov 2:5 (kon.)
Olomouc – Liberec 1:4 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Třinec – Jihlava 2:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:7 (1:3, 0:2, 0:2)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 27.01.2023, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • 43. kolo

Zápas je u konce! Karlovy Vary se podobně jako v druhé třetině prosadili dvakrát a vezou z Pardubic plný počet bodů. (19:11:57)

59:22
    Tůma dostal puk do dobré pozice před brankou, ale do střely ho pardubičtí obránci nepustili.

58:24
    Pavlatova střela z otočky míjí tyč Dybalovi branky.

57:53
    Skrytá střela Helikara od modré trefila pouze střed karlovarské branky.

56:31
    Tomasova přihrávka na modrou našla pouze útočníka hostů.

56:06
    Palečkova stahovačka a následná střela zápěstím končí v lapačce Dybala.

54:47
    Tvrdíkova střela od modré míjí zařízení.

53:46
    Anton zkusil sólovou akci, díky které se dostal až před pardubickou branku, avšak těsně minul branku.

52:53
    Z prostoru mezikruží zkoušel střílet Kusak, ale nenašel prostor mezi betony Červinky.

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Autorem branky je BULKA. Asistence: Anton a Tůma.

50:20
    Csabi – 2 min., sekání.

49:31
    Rájkovo nahození na branku Dybaba neprošla až ke karlovarskému gólmanovi.

48:50
    Nahození na branku domácích si Červinka pohlídal.

48:07
    Kočí se po sólové akci dostal do zakončení z úhlu, které si však Červinka pohlídal a puk chytil.

47:06
    Helikar – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

Tůma – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

47:00
    Souboj v rohu hřiště končí zdržováním hry.

45:57
    Hebek dostal kotouč na modrou čáru a dokázal vystřelit. Dělová rána projela až k Dybalovi, avšak ten puk schoval do lapačky.

44:50
    Tvrdíkovu střelu od modré vyráží karlovarský gólman do rohu hřiště.

44:27
    Tomas zkusil akci kolem pravého mantinelu, ale následné zakončení mezi betony Dybaba neprošlo.

42:09
    Šestá branka Varů! Bulka přihrál na volného JANA BOTOŠE, jenž skrytou střelou propálil Červinku, který neměl šanci puk vidět.
    Asistence: Kryštof Bulka, David Varvařovský.

40:37
    Handlova skrytá střela trefila pouze beton Červinky.

40:02
    Úvodní vhazování závěrečné třetiny vyhrávají domácí.

40:01
    Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice:
    ze hřiště odchází Borovička, přichází Červinka.

40:01

Druhá třetina je u konce! Karlovy Vary se hned po necelých čtyřech minutách dostali již do tříbrankového vedení. Dominance hostů pokračovala, což v polovině třetiny zužitkovali pátou brankou v utkání. Závěrečná třetina začne přibližně v 18:38.

40:00

39:50
    Šmajdovu přihrávku do útočného pásma zblokoval Gromadzki.

39:06
    Váňou sólovou akci kolem levého mantinelu a jeho následnou střelu chytil Borovička do lapačky.

38:27
    Hosté se ihned po vhazování ujímají kotouče a kombinují v útočném pásmu.

38:18
    Rájek – 2 min., podrážení.

37:43
    Rychlou útočnou akci zmařil ofsajd, do kterého se dostal Tůma.

36:54
    Váňa dostal puk za pardubickou branku ale díky spadnutí se puku zmocnili domácí.

35:19
    Csabiho sólová akce došla až do zakončení, ve kterém přestřelil karlovarský forvard pardubickou svatyni.

34:27
    Koudelkova přihrávka k tyči nenašla žádného z pardubických hráčů.

33:40
    Tůma dokázal obrat útočícího hráče o puk a dostává Vary z tlaku vyhozením puku.

33:00
    Tvrdíkova přízemní střela od modré jen o kousek nezapadla za beton Dybala.

32:07
    Fiala se sólovou akcí dostal do útočné třetiny a Dynamo začíná kombinovat.

31:45
    Botoš – 2 min., hákování.

31:28
    Nečekanou střelu vyslal na Dybala Burda, který překvapil karlovarského gólmana střelou od modré.

29:28
    Pátá branka Karlových Varů! Štěstí měl aktuálně ADAM CSABI, jehož nastřelení na branku z úhlu trefilo záda Borovičky a zapadlo do pardubické branky.
    Asistence: Bez asistence.

29:02
    Tomas se rozjel po levém mantinelu a zpětnou přihrávkou našel Herčíka, kterému nesedla přihrávka a branku přestřelil.

27:07
    Burdovi přeskočil puk hůl, a tak se kotouče zmocnil Handl, který se dostal do střely, ale tu zlikvidoval Borovička.

26:27
    Přihrávka Novotného do útočného pásma nebyla přesná.

25:16
    Chybné přihrávky pardubické obrany mohl využít Beran, kterému však puk odskočil od hole.

23:17
    Druhá využitá karlovarská přesilovka! Váňa nabil na modrou čáru MATTEOVI KOČÍMU, který přesnou střelou do rohu pardubické branky zvýšil na rozdíl tří branek.
    Asistence: Matyáš Váňa.

22:49
    Červenka – 2 min., krosček.

22:46
    Kubíčkova přihrávka zpoza branky nenašla adresáta.

20:40
    Ihned po vhazování zkusil vystřelit Štetka, ale trefil pouze střed karlovarské branky.

20:28
    Paleček poslal kotouč na Štetku, jenž neměl dost prostoru na střelu, a tak si puk pohlídal Dybal.

20:01
    Úvodní vhazování druhé třetiny jde opět na hole Karlových Varů.

20:01
    ze hřiště odchází Červinka, přichází Borovička.

20:01

První třetina je u konce! Hosté vstoupili do utkání lépe a dokázali se dostat do dvoubrankového vedení. Dynamu se poté povedlo snížit z přesilové hry, ale v poslední minutě karlovarští opět odskočili na rozdíl dvou branek. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 17:51.

20:00

19:19
    Hosté zase odskakují! Zmatku před brankou Červinky využil MATYÁŠ VÁŇA, který svou střelou nad beton zvýšil vedení Karlových Varů.
    Asistence: Tadeáš Tůma, Michal Kusak.

18:42
    Tvrdík zastavil průnikovou přihrávku Varů.

17:52
    Dynamo se snaží dostat do útočného pásma, ale díky napadání Varů se to zatím nedaří.

15:40
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo snižuje! Druhá přesilová hra již domácím vyšla poté, co na poslední chvíli vyslal Tvrdík přihrávku na neobsazeného DOMINIKA PAVLATU, jenž měl dost času aby rozvlnil karlovarskou síť.
    Asistence: Vojtěch Tvrdík, Daniel Herčík.

15:29
    Dynamo dostává druhou šanci ze skórování. Aktuálně kombinuje v útočném pásmu.

15:29
    Babeliak – 2 min., podrážení.

14:49
    Střela Kalužíka z bezprostřední blízkosti za záda Dybala nezapadla.

14:21
    Dynamo kombinuje v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nedostalo.

12:07
    Hosté využívají přesilovou hru! Rychlá kombinace Varů skočila na hokejce MATYÁŠE ADÁMKA, který střelou z první zdvojnásobil vedení hostů.
    Asistence: Adam Csabi, Ondřej Dorot.

11:51
    První přesilovku si odbije také hostující tým.

11:45
    Hebek – 2 min., podrážení.

11:35
    Kubíčkova střela netrefila zařízení.

09:57
    Rychlá kombinace Štetky s Herčíkem skončila na hokejce druhého jmenovaného. Tomu se povedlo vystřelit, ale jen mimo Dybalovu branku.

09:24
    Helikarova střela z prostoru mezikruží byla zblokována do ochranné sítě.

08:12
    Štetkova průniková přihrávka nenašla žádnou z pardubických hokejek.

06:31
    Karlovy Vary jdou do vedení! Csabi vyslal příhrávku do protiútoku na MATTEA KOČÍHO, jenž mohl přihrát v situaci dva na jednoho, ale tvrdou ránou pod břevno otevřel gólové skóre.
    Asistence: Adam Csabi.

06:04
    Handl se snažil otočkou přejít bránícího hráče, ale byl zastaven.

05:33
    Fiala nabil na střelu Koudelkovi, který však vyslal střelu těsně vedle karlovarské branky.

05:02
    Souboj v rohu pardubického útočného pásma, vyhrálo Dynamo.

03:58
    Váňa se snažil obhodit bránícího hráče, bohužel pro Vary byl na puk krátký.

03:15
    Kalužík se snažil poslat na Dybala střelu z otočky, ale ta karlovarskému gólmanovi nedělala problém.

02:07
    Koudelka se snažil vyslat přihrávku na Herčíka, avšak neposlal přihrávku přesně.

01:38
    Střelu od modré vyslal Koudelka, ale minul zařízení.

00:58
    Šmajda vyvezl puk a dostal puk a dostal Vary z tlaku.

00:20
    První přesilovku zápasu si vyzkouší z kraje první třetiny Dynamo.

00:12
    Csabi – 2 min., vysoká hůl.

00:01
    Úvodní vhazování zápasu vyhrávají hosté.

00:01

Karlovy Vary i přes to, že jsou na čtvrté pozici Extraligy nezažívají nejlepší období, jelikož z posledních pěti zápasů nedokázali ani jeden dotáhnout do vítězného konce. V posledním utkání přivítala Vary pražská Sparta, která dokázala otevřít gólové skóre zápasu, ale Varům se ještě do konce třetiny podařilo srovnat. Druhá třetina vyšla lépe domácím, kteří vsítili jedinou branku třetiny a podruhé se dostali do vedení. Ve třetí dvacetiminutovce hosté opět dorovnali, na což přišla rychlá odpověď Sparty v podobě třetí branky, ale necelou minutu před koncem Vary opět srovnali stav utkání na 3:3. Prodloužení však nemělo dlouhé trvání, jelikož se po jednadvaceti vteřinách prosadili domácí.

Nejproduktivnější hráči
    Robin Sapoušek 29 bodů (15+14)
    Jan Botoš 26 bodů (12+14)
    Samuel Šmajda 25 bodů (10+15)

Dynamo aktuálně hájí devátou příčku juniorské Extraligy a na postupové příčky ztrácí čtyři body. V posledním zápase vyjely Pardubice po sérii čtyř výher na led nedalekého Hradce Králové. Vyrovnaný zápas došel bez jediné branky až do třetí třetiny, ve které se do vedení doslalo Dynamo, avšak o tři minuty později Hradec opět srovnal skóre. Zápas následně došel až do prodloužení, kde se po sérii osmy nájezdů mohl radovat domácí Mountfield.

Pavol Štetka 29 bodů (6+23)
    Daniel Herčík 28 bodů (20+8)
    Dominik Pavlata 28 bodů (15+13)

Krásné páteční odpoledne přejeme z pardubické enteria areny, ve které se od 17:00 střetne domácí HC Dynamo Pardubice proti HC Energie Karlovy Vary.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Lukáš Hrdina

Branky a nahrávky: 16. Pavlata (Tvrdík, Herčík) – 7. Kočí (Csabi), 13. Adámek (Csabi, Dorot), 20. Váňa (Tůma, Kusak), 24. Kočí (Váňa), 30. Csabi, 43. Botoš (Bulka, Varvařovský), 51. Bulka (Anton, Tůma)

HC Dynamo Pardubice: Červinka (Borovička) – Červenka, Helikar, Rájek, Hebek, Tvrdík, Koudelka, Vachun, Novotný, Kubíček, Štetka, Herčík, Kloz, Fiala, Pavlata, Burda, Paleček, Kalužík, Tomas, Gromadzki.
    Trenér: Jiří Malinský

HC Energie Karlovy Vary: Dybal (Ebenstreit) – Vogel, Smýkal, Dorot, Bulka, Anton, Tůma, Zolnaj, Kočí, Kubíček, Beran, Csabi, Handl, Adámek, Botoš, Váňa, Babeliak, Varvařovský, Šmajda, Kusak.
    Trenér: Václav Eismann

Rozhodčí: Kostourek, Červenka – Štěpánek, Dědek.